ZLEĆ POSZUKIWANIA

 Zajmuję się między innymi:

  • tworzeniem pełnego drzewa genealogicznego lub opracowaniem wybranej linii

  • poszukiwaniem wybranych osób/dokumentów

  • tłumaczeniami metryk i wpisów z ksiąg sądowych z łaciny i j. rosyjskiego na j. polski

  • wyszukiwaniem grobów i opiekowaniem się nimi, poprzez sprzątanie, udekorowanie kwiatami, zapalenie znicza et c. (jednorazowo lub długoterminowo)

 

LVIA, F. 391, Ap. 1, B. 993, p. 72

 

Moim kontrahentom gwarantuję trzy rzeczy:

  • brak ryzyka po stronie osoby zlecającej – płaci się tylko wtedy, gdy powstaną efekty poszukiwań w postaci nowoodkrytych przodków, nowoodkrytego rodzeństwa przodków oraz wykonanych tłumaczeń; całe ryzyko ponoszę ja, jako badacz

  • wyniki tak szybko jak to możliwe, bo taki model współpracy mobilizuje mnie do działania (moje wynagrodzenie jest wprost proporcjonalne do włożonego wysiłku)

  • wszystkie dane zawarte w opracowaniu są poparte skanami/zdjęciami dokumentów z dokładnym podaniem miejsca przechowywania oryginałów

Proszę o wypełnienie poniższego formularza. Zazwyczaj w ciągu około 24 godzin otrzymają Państwo darmową, fachową analizę opisanej sytuacji wraz z wyceną poszukiwań.

 

Nazywam się Adam Dobkowski.
Mój ród wywodzi się de Dobki-Nowe w parafii Czerwin, które leżą w powiecie ostrołęckim, ziemi łomżyńskiej, województwie mazowieckim. Mój praprapraprapraprapradziad, Świętej Pamięci Szlachetny Piotr Dobkowski po Szlachetnym Idzim Dobkowskim był tamże dziedzicem części w drugiej połowie XVIII w.
Uważam, że bycie Polakiem to zarazem duma i obowiązek. Jestem monarchistą.
Ukończyłem studia wyższe na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w SGGW w Warszawie.
Pasjonuję się drobnoszlachecką kulturą, a swój czas poświęcam na badanie historii rycerstwa północnego Mazowsza, czego wybrane rezultaty można zobaczyć przeglądając tę stronę.