WYSZUKIWARKA

Kto chciałby wiedzieć wszystko o swoich przodkach od XV do schyłku XVIII w.? Z pewnością wiele osób by nie chciało, ale w naszym gronie to pytanie nie jest kontrowersyjne i uważam, że ogromna większość jednak by chciała. 🙂

Wielu próbowało stworzyć coś, co będzie pomocne w przeszukiwaniu ksiąg sądowych.
Były pomysły, aby przepisywać wyłącznie tytuły wpisów. Niesie to za sobą mały nakład pracy, a także ma nikłą wartość dla badacza.
Następnie trzeba wymienić pomysł, aby wypisywać wszystkie miejscowości i nazwiska zawarte w akcie. Taki index ma niezłą wartość, ale wielokrotnie zdarza się, że w dokumencie jest wiele mało istotnych informacji, które jednak trzeba wynotować. Trzeba poświęcić wiele godzin, aby zindexować jedną średniej wartości księgę, a poza tym zasięgnięcie bardziej szczegółowych informacji wymaga w takim przypadku zawsze sięgnięcia do oryginalnego wpisu.
Te koncepcje mają jeden wspólny mianownik – indexację wszystkich rodzajów wpisów.

Uznaliśmy, że trzeba zadać sobie pytanie: czemu a priori należy przyjąć, że trzeba indexować wszystkie wpisy? Jeśli jednak nie wszystkie, to które?

Po długim namyśle okazało się, że najlepsze są do tego celu dobrze znane zapisy (więcej o nich tutaj: http://szlachtapolnocnegomazowsza.pl/tlumaczyc-lacinskie-wpisy-ksiag-sadowych-cz-5-zapis/ ). [Proszę pamiętać, że słowa zapis i wpis nie są tożsame!] Przyjęta formuła indexacji powoduje, że efekt pracy jest łudząco podobny do indexów z ksiąg małżeństw! Ich wykonanie jest mniej pracochłonne, a zarazem bardzo wartościowe, bo mogą znaleźć się w nim takie informacje jak: imię zapisującego(najczęściej narzeczony bądź mąż), imię jego ojca oraz informacja czy jest wśród żywych w momencie zeznania, czasem imię i nazwisko matki oraz informacja, czy żyje, czy nie, a także analogiczne informacje ze strony osoby, na rzecz której zapis jest zeznawany (najczęściej narzeczonej lub żony), nazwa dóbr, które dziedziczył zapisujący i na których lokował sumę oraz wysokość tejże sumy.

Może będzie łatwiej to zrozumieć, gdy odwołam się do życiowej sytuacji. Wyobraźmy sobie NIEUPIECZONY tort, który zawiera mnóstwo niezwykłych składników, jest kolorowy, wymagał wiele godzin pracy

oraz

prostą, ale jednocześnie pyszną i UPIECZONĄ szarlotkę. Co chętniej zjemy nie mając możliwości, aby upiec ten przygotowany żmudnie tort? Wybór jest oczywisty.

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, jak ważne są rodzinne powiązania w poszukiwaniach genalogicznych. W związku z tym nikogo nie powinno dziwić, że to właśnie dokumenty dotyczące początku każdej nowej, katolickiej rodziny, czyli zawarcia związku małżeńskiego, powinny być dla wszystkich szukających przodków bardzo istotne.

Kolejne księgi są sukcesywnie umieszczane w poniższej, nieskomplikowanej wyszukiwarce. Jest oparta na wyszukiwaniu słów lub ich fragmentów. Po wpisaniu “Dobkowsk” będzie można zobaczyć indexy wszystkich zapisów z bazy dotyczących zarówno meżczyzn o nazwisku Dobkowski jak i niewiast o nazwisku Dobkowska. Myślę, że jest to bardzo proste, klarowne i że dobrze się przyjmie.

Zachęcam do wspierania naszych zmagań. Zapraszam do naszego indexującego zespołu, gdzie zawsze w razie trudności można otrzymać pomoc. Ponadto zwracam się do osób, dla których ta inicjatywa jest ważna o wsparcie finansowe – wedle możliwości. Szczegóły znajdują się tutaj: http://szlachtapolnocnegomazowsza.pl/donate/

Za całe otrzymywane wsparcie i pozytywny odzew dla naszej pracy serdecznie, w imieniu całego zespołu, dziękuję. Pamiętajmy – w pojedynkę możemy mało, ale wspólnymi siłami – o wiele więcej!

Przyjęto oznaczenia:

NGW – nurskie grodzkie wieczyste

PłGW – płockie grodzkie wieczyste

RGW – różańskie grodzkie wieczyste

OZ – ostrołęckie ziemskie

OZRO – ostrołęckie ziemskie: relacje, oblaty

G. N. – Grażyna Nowak

M. R. – Marcin Radziszewski

A. D. – Adam Dobkowski

złp. – złoty polski

A teraz – życzę miłego wyszukiwania! 🙂

 

KSIĘGASYGNATURAKARTAROKIMIĘNAZWISKOIMIĘ OJCAIMIĘ MATKINAZWISKO MATKIIMIĘNAZWISKOIMIĘ OJCAIMIĘ MATKINAZWISKO MATKIMIEJSCOWOŚCIZAPISANA SUMAWALUTAUWAGIAUTORLINK
NGW2021751MikołajTrebliński+ PiotrBarbaraDłuska+ TomaszRostki-Magna80złpM.R.
NGW2021751JanZłotkowski+ WładysławDorotaŻebrowskaJacekZłotki250złpM.R.
NGW202v-31751KazimierzGrodzkiJakubMurawski+ MaciejEufrozyna?Murawskie-Urbany50złpwśród zeznających – Ewa, żona Kazimierza Grodzkiego, oraz Wiktoryn i Jan po Adamie SutkowscyM.R.
NGW2051751WojciechBogucki+ SzymonKatarzynaStryjkowska+ MichałBrulino-Starozumy200złpBogucki – syn podpiska ziemskiego i grodzkiego nurskiego, wiceregent łukowski; córka stolnika owruckiegoM.R.
NGW2061751MarcinMoczulski+ PawełEwaLeszczyńska+ JanMiodusy-Inochy50złpM.R.
NGW207-7v1752MarcinŻero+ Jan???Łempicka+ TomaszŻery, Cholewy100złpM.R.
NGW207v1752AntoniKietliński+ FranciszekKatarzynaSkrocka+ Hieronim+ FranciszkaSkrockaKempiste-Borowe200tymfówM.R.
NGW207v-81752WalentyWojtkowski+ JakubMariannaGodlewska+ WojciechWojtkowice-Dady100złpM.R.
NGW2081752PawełŁuniewskiAntoniTeresaŁuniewska+ JanŁuniewo-Szczubły, Łuniewo-Parva100złpM.R.
NGW208v1752AndrzejŚwierżewski+ JakubKatarzynaŚwierże-Koncany50złpwdowa po Macieju ŚwierżewskimM.R.
NGW2091752MichałGodlewskiMaciejMagdalenaŁuniewskaAntoniBarbaraDąbrowa-Kamień, Dąbrowa-Dzięciele, Dąbrowa-Rupie, Dąbrowa-Pempele, Dąbrowa-Nowawieś400złpM.R.
NGW209v1752AntoniRytel+ SewerynMariannaRytelAntoniRytele-Święckie140złpM.R.
NGW20101752JakubKietliński+ AdamZofiaUścińskaWojciechKietlanka200złpM.R.
NGW20101752WojciechZawistowski+ MateuszElżbietaSienicka+ JanZawisty-Wity100złpM.R.
NGW2010v1752MikołajTryniszewski+ JerzyJadwigaOłtarzewska+ JózefOłdaki-Magna-Brok100złpM.R.
NGW2010v1752GrzegorzRawa+ FranciszekJuliannaZakrzewskaWawrzyniecRawy80złpM.R.
NGW20111752WincentyGrodzki+ MateuszMariannaJaźwińskaSebastianSalomeaŚlepowrońskaMurawskie, Ślepowrony300złpM.R.
NGW2011-11v1752StanisławGrodzki+ MateuszMariannaOłtarzewskaIdziGudosze, Murawskie200złpM.R.
NGW2011v1752KacperWojtkowski+ StanisławMariannaWojtkowskaKrzysztofWojtkowice-Antiqua100złpM.R.
NGW20121752MichałWojtkowski+ FranciszekKrystynaZłotkowskaJoachimTymianki-Wachnie160złpM.R.
NGW2012-12v1752RochDmochowskiMariannaPodbielskaWalentyBarbaraNagórki, Gackowo, Sędziwuje375złpM.R.
NGW2012v1752Walenty?Żebrowski+ FranciszekMariannaJaźwińska+ WojciechGodlewo-Piętaki120złpM.R.
NGW20131752AdamGodlewski+ PawełKatarzynaWojtkowska+ JakubGodlewo-Mierniki200złpwdowa po Adamie Stokowskim s. KazimierzaM.R.
NGW20141752JózefMaleszewskiMaciej niegdy Stanisława syn, niegdy Krzysztofa wnukAgataStelągowskaWawrzyniecMaleszewo-Nova, Żochy100złpM.R.
NGW20151752JanGodlewski+ JanFranciszkaPoniatowskaSebastianPoniaty, Kosiorki100złpM.R.
NGW20151752StefanDrewnowski+ KazimierzMałgorzataZawistowskaAntoniDrewnowo-Ziemaki, Drewnowo-Lipskie, Kamieńczyk-Ryciorki200złpM.R.
NGW20151752PawełGodlewski+ TomaszEwaKamińskaJanPieńki-Żaki50złpM.R.
NGW2015v1752MateuszTymiński+ JózefMariannaKraszewskaAntoni po FranciszkuZłotki, Dmoszki200złpM.R.
NGW20161752AndrzejŁuniewski+ JanKatarzynaDąbrowska+ PiotrUsza-Parva, Dąbrowa-Moczydły100złpM.R.
NGW20161752AdamGrodzki+ SzymonAntoniDuchnowskiGudosze100złpAntoni Duchnowski – przyszły zięć zapisującegoM.R.
NGW2016-16v1752AntoniDuchnowski+ AndrzejMarianna?GrodzkaAdamPodbiele-Magna100złpwdowa po Wojciechu UścińskimM.R.
NGW2016v1752AndrzejMurawski+ FranciszekMariannaDmochowskaMateuszMurawskie-Czachy100złpM.R.
NGW20171752JanKaczyński+ WojciechAnnaSopoczko+ JanRosochate-Kościelne1000złpM.R.
NGW2017v1752RochŻebrowskiJakubAntoninaDąbrowskaKazimierzDąbrowa-Kamień200złpM.R.
NGW2018v1752WawrzyniecZaręba+ AdamKunegundaKrzeczkowska+ StanisławZaręby-Biendugi100złpM.R.
NGW2018v1752MateuszSienicki+ PiotrZuzannaGodlewska+ Antoni+ TeofilaSzulborskaSienica-Szymanki400złpM.R.
NGW20191752KazimierzBogucki+ MaciejEwaKutyłowskaJanDąbrowa-Nowawieś200złpM.R.
NGW2019-19v1752JózefŻero+ StefanPetronelaBogucka+ AndrzejŻery-Czubiki150złpM.R.
NGW2019v1752MaciejZakrzewski+ PawełMariannaŚwierżewskaSzymonZakrzewo-Magna, Zakrzewo-Kopijki, Zakrzewo-Słomy200złpM.R.
NGW2022-22v1752ŁukaszJanczewski+ MaciejKlaraSienicka+ SylwesterŚwięcko-Magna, Święcko-Maćkowięta200złpM.R.
NGW20231752MateuszDmochowski+ WacławAdamZaręba+ FranciszekZaręby-Warchoły, Zaręby-Góry30tymfówM.R.
NGW2024-24v1752KazimierzTruszkowskiFranciszek po TomaszuKlemensPieńkowski+ ZygmuntTruszki, Dąbrowa80złpTruszkowski – syn komornika wiskiego; Pieńkowski – syn burgrabiego kamienieckirgoM.R.
NGW2025v1752MikołajJanczewski+ AndrzejMariannaKutyłowskaWalentyJanczewo-Magna100złpM.R.
NGW2027v1752FranciszekRatyński+ PawełMariannaMaleszewska+ GrzegorzCholewy60złpM.R.
NGW2043v1752StanisławHornowski+ AleksanderKonstancjaOłdakowska+ FranciszekCeranowo9000złpHornowski – skarbnik mielnicki; córka podczaszego nurskiegoM.R.
NGW20441752WojciechKomorowskiFabian+ KatarzynaBorkowskaBarbaraDmochowskaAntoniTeresaTymińskaKomory100złpM.R.
NGW20451752MaciejSutkowski+ MateuszAleksandraDmochowska+ Stefan+ MariannaTymińskaBiałe-Zieje300złpM.R.
NGW2046v-471752TomaszSzulborski+ AndrzejEwaJanczewska+ StanisławGrędzice50złpM.R.
NGW20471752AdamWojtkowski+ MateuszEwaZakrzewska+ BenedyktBiałe-Figle40złpM.R.
NGW2047v-481752WalentyLipski+ JakubEufrozynaDmochowska+ AdamKramkowo20złpM.R.
NGW2048v1752AdamTrzcińskiWojciechBarbaraMaleszewskaMaciejTrzciniec-Magna100złpM.R.
NGW2053v1752FranciszekKietliński+ Paweł po MaciejuJudytaDmochowskaNorbertUścianek-Magna, Uścianek-Tuki, Uścianek-Koncany300złpM.R.
NGW20551752PiotrGodlewski+ JakubMarcjannaRostkowskaWojciechSkłody-Stachy, Nienałty300złpM.R.
NGW20571752StanisławBiały+ AndrzejKatarzynaSienicka+ JanGodlewo-Baćki50złpM.R.
NGW2061v1752KazimierzChyżewski+ DominikBalbinaNasalskaAntoniMariannaBiałaDmochy-Bombole500złpChyżewski – z WXL, powiatu orszańskiegoM.R.
NGW2063v1752ZygmuntPodbielski+ BernardMariannaPieńkowska+ WalentyGodlewo-Olszewo100złpM.R.
NGW2064-64v1752KazimierzGałąska+ MarcinJózefObrębskiGozdy, Obrąb108złpEwa Krasnodębska – żona Kazimierza GałąskiM.R.
NGW20671752PawełWyszyński+ KazimierzKatarzynaŁuniewskaMateuszWyszonki-Warele400złpwdowa po Ignacym Łuniewskim s. FlorianaM.R.
NGW20691752AdamZałuska+ KacperEmerencjannaPieńkowskaMaciejZałuski-Lipnowo100złpM.R.
NGW20701752ŁukaszGodlewski+ SebastianFranciszkaMystkowskaWojciechBrygidaDąbrowskaDąbrowa-Nowawieś50złpM.R.
NGW2078v1752TomaszDąbrowskiJózefHelenaZawistowska+ AndrzejDąbrowa-Dzięcioły15złpM.R.
NGW2083v1752KrzysztofBiałyJózefHelenaWojtkowskaJakubTymianki-Bucie, Dąbrowa-Łazy100złpM.R.
NGW20841752StanisławDmochowskiMichałReginaDmochowska+ AndrzejDmochy-Mrozy150złpM.R.
NGW2084v1752NikodemSkupiewskiKacper po JaniePraksedaMurawska+ FranciszekKutyłowo-Złotki200złpM.R.
NGW2085v1752CyprianSienicki+ WojciechUrszulaGodlewskaAndrzejMurawskie-Miazgi, Godlewo-Baćki100złpM.R.
NGW2086v1752WojciechUścińskiWojciech po MateuszuAntoninaGodlewskaTomaszMałgorzataZaręby-Leśne, Pieńki-Magna100złpM.R.
NGW2087-87v1752PawełBudziszewski+ MateuszFranciszkaZakrzewska+ PawełŚwierże-Koncany200złpM.R.
NGW2087v1752IdziOłtarzewski+ PiotrKatarzynaWołkowicka+ LeonardOłtarze, Ołtarze-Gułacze50złpM.R.
NGW20881752JózefZaremba+ Jan---Zaremby-Ciemne, Tarnowo-Goski54złpzapis dla parafii rosochackiejM.R.
NGW2091v-921752PiotrGrabiński+ MarceliKunegundaTymińska+ Franciszek+ EufrozynaGodlewskaPrzeździecko-Mroczki140złpM.R.
NGW2092v1744MikołajPętkowski+ StanisławAnnaKolumna-OborskaAntoniPułazie, Pętkowo, Bystra-Grzęda, Zaręby-Kościelne4000złpcórka skarbnika nowogrodzkiego; oblata z ks. zambrowskichM.R.
NGW2093v-941752KrzysztofLipski+ PawełMagdalenaGodlewska+ MateuszLipskie-Drewnowo50złpM.R.
NGW20951752KazimierzŁabęcki+ BartłomiejMariannaTymińska+ JerzyNur70złpM.R.
NGW20971753WojciechCzyżewski+ BartłomiejMałgorzataSienickaWiktorynSienica-Otłoszki, Godlewo-Piętaki200złpM.R.
NGW20971753MikołajUściński+ WojciechPetronelaKutyłowska+ BartłomiejUścianek-Dębianka50złpM.R.
NGW2097v1753KazimierzZakrzewski+ SzymonEwaNienałtowska+ FranciszekZakrzewo-Zalesie, Lipskie100złpM.R.
NGW2099v1753MarcjanGodlewski+ MaciejKatarzynaOłtarzewska+ MaciejGodlewo-Warsze100złpKatarzyna Ołtarzewska – obecna żona Jakuba Godlewskiego, brata zapisującegoM.R.
NGW201001753WojciechPieńkowski+ WalentyApoloniaŻebrowskaPieńki, Pieńki-Żaki50złpwdowa po Szymonie NienałtowskimM.R.
NGW20102v1753BarnabaRytel+ KacperApoloniaRostkowskaMichałRytele-Święckie220złpM.R.
NGW201031753FabianWojtkowskiJacekZofiaMarkowskaMaciejŚlepowrony-Compory,Wojtkowice-Dady200złpM.R.
NGW201051753JózefOłtarzewska+ MaciejMariannaZawistowskaPiotrOłtarze-Gułacze, Gudosze200złpM.R.
NGW20105v1753WawrzyniecPlewka+ BartłomiejFelicjannaSienicka+ Mateusz+ ZofiaGumowskaPlewki, Sienica-Święchy, Dąbrowa-Modzele74/10złp/grM.R.
NGW20107v1753AntoniSkarzyński+ WawrzyniecSalomeaZaręba+ TomaszKrzeczkowo-Antiqua200złpM.R.
NGW20107v1753Wojciech i MaciejSkarzyński+ ŁukaszStanisławZałuska+ JózefZałuski-Lipnowo, Choromany-Wilczagóra42tymfyWojciech Skarzyński – burgrabia grodzki nurskiM.R.
NGW20107v1753MikołajZaremba+ WojciechKatarzynaZawistowskaMarcinZaremby-Święszki, Kaczyno-Harbasy50złpM.R.
NGW20108v1753JanMurawski+ WalentyMarcjannaDrewnowska+ JakubMurawskie-Urbany140złpM.R.
NGW201091753PiotrZakrzewski+ TomaszMariannaGodlewska+ JanZakrzewo-Zalesie30złpM.R.
NGW201101753BartłomiejDybowskiAtanazyJadwigaRysiewskaJerzyJanczewo-Sukmanki, Zakrzewo-Zalesie, Janczewo-Kuliki160złpwdowa po Adamie ZgleczewskimM.R.
NGW201111753JanBogucki+ MichałMarcjannaŁazowska+ JanBoguty-Stągiewki50złpwdowa po Jakubie ŻebrowskimM.R.
NGW201111753WojciechKietliński+ FranciszekEwaSkłodowskaKempiste-Borowe100złpM.R.
NGW20113v-1141753KazimierzBuckiewicz+ ŁukaszMariannaBoguszewska + Wojciech+ DorotaTymińskaNur25złpM.R.
NGW201211753WacławSienicki+ BartłomiejMariannaJaźwińska+ WincentySienica-Karasie30złpM.R.
NGW20124v1753WojciechGrądzkiMikołajKatarzynaPutkowska+ AleksanderGrądy300złpM.R.
NGW201261753KacperTopczewski+ AdamKlaraŁuniewska+ WojciechKostry-Śmiejki, Warele, Warele-Nowawieś, Warele-Starawieś500złpM.R.
NGW20128v1753MateuszJanczewski+ AndrzejEwaGodlewska+ AdamGodlewo-Olszewo100złpM.R.
NGW20130v1753GabrielJemielity+ MichałKunegundaKutyłowska+ WalentyKamieńczyk-Borowy100złpM.R.
NGW20131-131v1753WawrzyniecZaleski+ JanTeofilaTrzcińska+ Baltazar+ DomicelaPaderewskaZalesie6„imperialium cussorum”M.R.
NGW20131-131v1753StanisławŻochowski+ WiktorynKatarzynaTrzcińska+ Baltazar+ DomicelaPaderewskaŻochy6„imperialium cussorum”M.R.
NGW20131v1753JanSzulborskiStanisławAnnaKempista+ AndrzejŚwierże-Kiełcze15złpM.R.
NGW201391753WalentyKamiński+ MaciejStanisławKamieński+ MarcinKamieńczyk-Magna, Kamieńczyk-Ryciorki1000złpWalenty Kamiński – komisarz województwa wielkopolskiego; Stanisław Kamieński - syn burgrabiego nurskiegoM.R.
NGW201411753GrzegorzMurawski+ BartłomiejFranciszkaJaźwińskaWojciech po WalentymSienica-Szymanki150złpM.R.
NGW20141v1753WojciechSkarzyński+ ŁukaszKazimierzOłdakowski+ SzymonChoromany38tymfówSkarzyński – burgrabia grodzki nurskiM.R.
NGW20143v1753WojciechBogucki+ SzymonKatarzynaStrykowska+ MichałJustynaSutkowskaBrulino-Piwki, Sutki, Długie100złpBogucki – syn podpiska ziemskiego i grodzkiego nurskiego, wiceregent łukowski; córka stolnika owruckiegoM.R.
NGW201441753Gabriel i StanisławJemielity+ MichałTomaszKamieński+ AndrzejKamieńczyk-Borowy, Kamieńczyk-Pierce100złpM.R.
NGW20145v1753JakubBogucki+ KazimierzKazimierzBoguckiBoguty-Leśne, Boguty-Augustyny30tymfówKazimierz Bogucki – pasierb zapisującego; suma bez 17 groszy?M.R.
NGW20145v1753PawełBogucki+ AdamWładysławBoguckiBoguty-Leśne, Boguty-Augustyny30tymfówWładysław Bogucki – brat zapisującego; suma bez 17 groszy?M.R.
NGW201491753KazimierzMurawski+ BartłomiejMariannaJaźwińska+ AdamSienica-Szymanki65złpM.R.
NGW20149v1753AdamGodlewski+ JerzyMarcjannaRzezińska+ FelicjanMariannaGodlewskaGodlewo-Gorzejewo130złpM.R.
NGW20150v1753BartłomiejGodlewskiJózefEwaTymińskaPiotrGodlewo-Warsze130złpM.R.
NGW201521753JakubPiszczatowski+ AntoniAntonina i EufemiaTrzaska+ JózefDuchny-Wielony10,5tymfówAntonina Trzaska – żona zapisującego, Eufemia Trzaska – żona Macieja ChoińskiegoM.R.
NGW231-1v1757WalentyZaręba+ MarcinAgnieszkaMurawska+ MaciejZaremby-Biendugi40złpM.R.
NGW235v-61757LudwikŻelazowski+ FranciszekKatarzynaRatowska+ WacławCecyliaKuczewskaŻelazy-Brokowo2000złpM.R.
NGW23101757JózefGodlewski+ MaciejJan, Anastazja, Dorota, Łucja i MariannaGodlewski/ GodlewskaJózefBrygidaŁuniewskaGodlewo-Piętaki300złprodzeństwo Godlewscy – dzieci zapisującegoM.R.
NGW2313v1757AdamKaczyński+ MarcinMariannaDąbrowskaMarceliKaczyno-Antiqua50złpM.R.
NGW23151757IdziDmochowski+ IdziMariannaLipska+ WalentyDrewnowo-Dmoszki400złpM.R.
NGW2316-16v1757PawełCzyżewski+ WalentyTeresaTymińska+ MarcinUścianek-Magna, Uścianek-Kończany30złpM.R.
NGW2317v1757SzymonPiętka+ PiotrPawełPiętkaSzymon+ BarbaraTymińskaPiętki-Basie50złpPaweł Piętka – syn zapisującegoM.R.
NGW2320v1757JózefBogucki+ StefanMariannaSzulborskaGrzegorzDrewnowo-Dadźbogi65tymfówM.R.
NGW2327v1757JakubTryniszewski+ MikołajMariannaTymińskaTrynisze-Koniewo20złpwdowa po Piotrze BiałymM.R.
NGW23281757KrzysztofŁuniewski+ AndrzejElżbieta, Marcjanna, Rozalia i AnastazjaWojtkowska+ JózefŁuniewo-Parva-Szczubły16złpElżbieta Wojtkowska – żona zapisującegoM.R.
NGW2328v-291757IgnacyStryjkowski+ Michał+ JustynaSutkowskaKazimierzGołembiewski+ MichałSutki26/10złp/grStryjkowski – syn stolnika owruckiego; Kazimierz Gołembiewski – siostrzeniec zapisującegoM.R.
NGW2328v-291757WojciechBogucki+ SzymonKatarzynaStryjkowskaBrulino-Piwki26/10złp/grBogucki – syn podpiska ziemskiego i grodzkiego nurskiegoM.R.
NGW2329-29v1757WojciechNienałtowski+ JerzySzymonNienałtowskiGudosze10tymfówSzymon – brat zapisującegoM.R.
NGW2343v1757JanNiemiera+ PiotrRozaliaNiemiery-Mierzencino18złpM.R.
NGW2352v1757IgnacyStryjkowski+ Michał+ JustynaSutkowskaKazimierz, Benedykt i AntoniGołembiewski+ MichałSutki100złpKazimierz Gołembiewski – siostrzeniec zapisującegoM.R.
NGW2360v-611757JakubRyszewski+ MarcinMałgorzataZawistowskaTomaszSkłody-Stachy, Świerże-Kączany150złpM.R.
NGW2362v1757MarceliZaręba+ JakubFranciszkaJaźwińska+ SzymonZaręby-Skorki7złpM.R.
NGW2374v1757KacperTopczewski+ AdamKrzysztof, Stanisław, Mateusz, Paweł, Franciszek, Tekla, Franciszka i KatarzynaTopczewski/ TopczewskaKacper+ KlaraŁuniewskaKostry-Śmiejki40złprodzeństwo Topczewscy – dzieci zapisującegoM.R.
NGW2385v-861757AntoniKossakowski+ MikołajPetronelaGodlewska+ AntoniZalesie-Kołtki, Zalesie-Nowawieś, Białe250złpwdowa po Janie TrzasceM.R.
NGW23861757AntoniPiętka+ KazimierzJanPiętkaCzyżew-Kościelny, Czyżew-Chrapki1200złpJan Piętka – brat zapisującegoM.R.
NGW2393-93v1757AdamDmochowski+ FlorianMariannaJaźwińska+ KacperDmochy-Przeczki100złpzapis do pierwszej sumy 100 zł, zapisanej w 1749 r.M.R.
NGW23961757MateuszZawistowski+ AdamUrszulaDłuska+ PawełZawisty-Piotrowice100tymfówM.R.
NGW23108v1757WojciechDąbrowski+ MarcinRozaliaDąbrowa-Łazy200złpRozalia – konwertytka z judaizmuM.R.
NGW23108v-1091757StanisławGrądzki+ FranciszekKunegundaRatyńskaFranciszekGrądy, Ratyniec60złpM.R.
NGW23110v1757KatarzynaOłtarzewskaMarianna, Marcjanna i FranciszkaRostkowska+ MateuszKatarzynaOłtarzewskaRostki-Daćbogi33tymfywdowa po Mateuszu Rostkowskim; siostry Rostkowskie – córki zapisującejM.R.
NGW23113v-1141757TomaszTymiński+ FlorianAgnieszkaBogucka+ MarcinCholewy-Koniewo50złpM.R.
NGW23115v1757GrzegorzJaźwińskiTomaszApoloniaJankowska+ HieronimJaźwiny-Piertki, Jaźwiny-Piechy, Jaźwiny-Paciorki, Sienica-Klawy, Łuniewo-Parva-Szczubły, Wyszki, Usza-Magna, Usza-Parva, Gnaty1000złpM.R.
NGW231191757FranciszekTołwiński+ AugustynMariannaŁuniewska+ FlorianTołwin20złpM.R.
NGW23119v1757FranciszekPodgórski+ MikołajJadwigaKempista+ AndrzejNienałty-Brewki30złpM.R.
NGW231231757MaciejGrochowski+ StefanKatarzynaKumińska+ KazimierzGrochy-Łentownica20złpM.R.
NGW231241757MariannaDąbrowska+ StanisławAntoniSzepietowski+ WładysławDąbrowa-Łazy, Szepietowo-Żaki200złpwdowa po Sebastianie Dąbrowskim, córka Dąbrowskiego o przydomku Ko...; Szepietowski – przyszły zięć zapisującej.M.R.
NGW23124-124v1757AntoniSzepietowski+ WładysławEwaDąbrowska+ SebastianSzepietowo-Żaki200złpM.R.
NGW23129v1757AntoniGodlewski+ AndrzejAgnieszkaJaźwińska+ StanisławGodlewo-Baćki, Sienica-Łukasze, Wólka-Modzele70złpM.R.
NGW23129v1757AdamSienicki+ MikołajCecyliaJaźwińska+ StanisławSienica-Klawy55złpM.R.
NGW23138v1757JacekŻebrowski+ KrzysztofAnastazjaWęglewska+ JakubZawady, Lubiesza300złpWęglewska – żona Pawła ZaleskiegoM.R.
NGW23141-141v1757WojciechZaremba+ JakubCecyliaMioduszewskaZaremby-Ciemne30złpwdowa po Sylwestrze UszyńskimM.R.
NGW23142v-1431757AntoniKossakowski+ MikołajPetronelaGodlewska+ AntoniZalesie-Kołtki, Zalesie-Nowawieś10złpM.R.
NGW231461757JakubŚwierżewski+ PiotrEleonoraSkrockaŚwierże-Zielony12/19tymfów/grM.R.
NGW231471757GrzegorzKempisty+ AdamMariannaBiałaWojciechRawy, Nienałty-Brewki100złpdotalitiumM.R.
NGW231521757AdamBogucki+ WalentyFranciszkaSienickaWalentyStokowo-Złotki, Pęsewo-Pałki200złpM.R.
NGW23152v1757ŁukaszUściński+ Jan+ ŁucjaRytelKatarzyna, Franciszka i JadwigaŻochowska+ BłażejRytele-Święckie38złpKatarzyna Żochowska – żona zapisującego; Franciszka i Jadwiga – siostry jejM.R.
NGW23154-154v1757MateuszSienicki+ PiotrZuzannaGodlewska+ AntoniSienica-Szymanki, Sienica-Giże, Sienica-Trojany250złpM.R.
NGW231551757FranciszekNienałtowski+ MateuszMariannaZawistowska+ PawełNienałty-Brewki100złpM.R.
NGW231571757JózefUszyńskiIgnacyLudwikaGojżewska+ ZygmuntUsza-Parva150złpM.R.
NGW23160v1757FelicjanGodlewski+ WojciechAnnaTymińskaWalentyBogumiłaKrzeczkowskaGodlewo-Mierniki400złpM.R.
NGW23161v-1621757JerzyTymiński+ JanKatarzynaGodlewska+ AndrzejTymianki-Skóry18tymfówM.R.
NGW23162v1757PiotrDłuski+ TomaszFranciszkaStokowskaBenedyktSzulborze-Kozy200złpM.R.
NGW23162v1757PiotrGodlewski+ AndrzejZofiaSienicka+ WalentyMariannaSienickaGodlewo-Baćki, Sienica-Puziki60złpM.R.
NGW23167-167v1757JózefOlszewski+ GrzegorzKatarzynaKruszewska+ MikołajRatyniec-Mursy162złpM.R.
NGW23167v1757JakubZawadzki+ FranciszekJoannaKruszewska+ MikołajZawady, Olszewo162złpM.R.
NGW23169-169v1757GrzegorzNienałtowski+ MarcinMariannaGodlewskaŚwierże-Panki80złpwdowa po Józefie ChotkowskimM.R.
NGW231731757MarcinTymiński+ JacekKatarzynaPieczyskaKazimierzTymianki-Moderki, Tymianki-Skóry170złpM.R.
NGW23180v1757AdamBiały+ WojciechMariannaZawistowskaBiałe-Papieże30złpwdowa po Krzysztofie ZawistowskimM.R.
NGW23181v-1821757KazimierzDąbrowskiWalentyAnnaTymińskaWalentyBogumiłaKrzeczkowskaDąbrowa-Wilki, Dąbrowa-Moczydły400złpM.R.
NGW23183v1757MaciejTrembicki+ KacperJoannaRytel+ JanSkolimowo, Skolimowo-Starawieś12złpM.R.
NGW231841757MaciejGrędzica+ StanisławKatarzynaGrodzkaWalentyZakrzewo-Zalesie100złpM.R.
NGW231851757AdamŻochowskiFabianKatarzynaŻochowskaMateuszŻochy300złpM.R.
NGW231871757WojciechZawistowski+ BartłomiejKatarzynaBiała+ RomualdŚlepowrony-Nagórne, Ślepowrony-Bochny, Białe-Kramkowo, Murawskie200złpM.R.
NGW23187v-1881757AntoniŻero+ KazimierzWiktoriaPaderewska+ JanŻery-Bystre100złpM.R.
NGW231881757TomaszUszyńskiMaciejHelenaGojżewska+ ZygmuntBoguty-Chrościele, Boguty-Leśne, Trynisze-Koniewo100tymfówM.R.
NGW23188-188v1757JanBiały+ HilaryZuzannaGodlewskaFabianBiałe-Zieje120złpM.R.
NGW231891757AntoniPrzeździecki+ JanKatarzynaZarembaAdamPrzeździecko-Dworaki200złpM.R.
NGW23190v1757JakubWojtkowski+ Jakub po AdamieRozaliaWojtkowskaKarolWojtkowice-Starawieś200złpM.R.
NGW231911757FeliksZaleski+ WalentyKazimierzKłopotowskiZalesie100złpKłopotowski skarbnik podlaskiM.R.
NGW23191v1757AntoniKrzeczkowski+ StanisławKatarzynaDmochowskaAndrzejFranciszkaBoguckaKrzeczkowo-Antiqua400złpM.R.
NGW231921757WojciechZawadzki+ WawrzyniecFelicjannaRatyńska+ WojciechZalesie, Ratyniec-Antiqua55złpM.R.
NGW231921757KarolŚwierżewski+ KazimierzKlaraDąbrowskaKazimierzŚwierże-Zielony, Świerże-Koncany100złpM.R.
NGW23192v-1931757AntoniRostkowski+ WojciechEleonoraJanczewska+ WalentyRostki-Magna100złpM.R.
NGW231941757StanisławGodlewski+ WładysławMariannaWojnoLudwikTeresaCzyżewskaSienica-Szymanki200złpM.R.
NGW23196v-1971757KazimierzDrewnowski+ JakubBarbaraTymińskaJanKamieńczyk-Ryciorki100złpM.R.
NGW231971757PiotrKaczyński+ JoachimFranciszkaSienicka+ RochKaczyno-Starawieś100złpM.R.
NGW23202v1757JakubDłuski+ AndrzejKatarzynaRysiewska+ PawełDługie-Wszebory100złpM.R.
NGW23205-205v1757JanLaskowski+ KazimierzKlaraKietlińskaKietlanka60złpwdowa po Bartłomieju KuleszyM.R.
NGW23210v-2111758StanisławBogucki+ AdrianFranciszkaTymińskaWawrzyniecBoguty-Leśne100złpM.R.
NGW232111758AmbrożyTymińskiKrzysztofAlbinaWąsowska+ AntoniMagdalenaJurewiczTymianki-Bucie120złpM.R.
NGW23214-214v1758PiotrGrodzickiWojciechMariannaRytel+ AndrzejGuty200złpRytel SiłkaM.R.
NGW23216-216v1758StanisławTrzciński+ WojciechTeofilaRytelWojciechTrzciniec-Parva, Rytele-Święckie, Trzciniec-Magna200złpM.R.
NGW232171758PiotrRytelWojciechEwaRytelWojciech po AdamieRytele-Święckie, Borkowskie, Tłomińskie, Wszołki200złpcórka Rytela o przydomku SkorekM.R.
NGW23217v1758WawrzyniecGodlewski+ SzymonKatarzynaRyszewskaGodlewo-Warsze100złpwdowa po Tomaszu DmochowskimM.R.
NGW232181758PawełTrzciński+ WalentyFranciszkaŻochowska+ FabianTrzciniec-Magna150złpM.R.
NGW232201758StanisławNienałtowskiHipolitEwaCzyżewskaRawy-Gackowo48złpwdowa po Jakubie RostkowskimM.R.
NGW23221v1758StanisławBiały+ WawrzyniecKatarzynaDłuskaMariannaZłotkowskaGrzegorzDługie-Grzymki160złpM.R.
NGW232221758JanŁuniewski+ TomaszFranciszkaŁuniewskaKazimierzŁuniewo-Parva-Szczubły, Kutyłowo-Skupie, Sienica-Łukasze200złpM.R.
NGW23224-224v1758DamazyTryniszewski+ AndrzejMariannaTymińskaTrynisze-Koniewo50złpwdowa po Janie Boguckim, przyszła żona Krzysztofa Tryniszewskiego, syna zapisującegoM.R.
NGW23225v1758PawełGodlewskiWiktorynAnnaDąbrowskaMateuszDąbrowa-Kamień200złpM.R.
NGW232261758DionizyMurawski+ BartłomiejBrygidaPorowskaSienica-Szymany50złpwdowa po Szymonie DąbrowskimM.R.
NGW23228v1758PiotrOlszańskiWojciechJuliannaŻochowskaKazimierzUrszulaBoguckaOlszanica-Rybałty1000złpM.R.
NGW232331758JózefZawistowskiWalentyTeresaZawistowskaAdamZawisty-Podleśne, Zawisty-Nadbużne200złpM.R.
NGW23247-247v1758FeliksZaleski+ WalentyKatarzynaZaleskaZalesie126złpM.R.
NGW23248v1758FranciszekZawistowski+ AndrzejKatarzynaRostkowskaKazimierzZawisty-Podleśne200złpM.R.
NGW23250v-2511758MarcinRytelKrzysztofMałgorzataRytel+ PiotrRytele-Święckie, Tłomińskie40złpM.R.
NGW23253v1758GabrielPieńkowskiGrzegorzMariannaTymińskaAleksanderTymianki-Bucie25złpM.R.
NGW23253v1758WojciechGodlewski+ PawełJadwigaTymińskaAleksanderGodlewo-Ryszki25złpM.R.
NGW232581758KazimierzŁuniewski+ TomaszTeresaŁuniewskaCholewy-Koniewo50złpTeresa Łuniewska – siostra zapisującego, pannaM.R.
NGW23263-263v1758AdamŻochowski+ JózefRóżaZakrzewska+ AndrzejDługie-Grodzickie60złpM.R.
NGW23275-275v1758StanisławDąbrowski+ WalentyAgataBoguckaGrzegorzDąbrowa-Wilki, Dąbrowa-Moczydły100złpM.R.
NGW23277v1758IgnacyDrewnowski+ ErazmMaciejBudziszewskiPawełKamieńczyk-Ryciorki70złpMaciej Budziszewski wiceregent nurskiM.R.
NGW23277v-2781758WawrzyniecGodlewski+ MaciejMariannaBiałaGodlewo-Baćki130złpwdowa po Pawle StokowskimM.R.
NGW232801758WalentyDąbrowski+ AntoniBrygidaPorowskaDąbrowa-Szatanki50złpwdowa po Szymonie DąbrowskimM.R.
NGW23286-286v1751KazimierzTymiński+ Aleksander+ PetronelaBoguckaPryskaDąbrowska+ StefanDomicelaSuchcickaŻebry-Laskowiec7000złpTymiński – syn burgrabiego nurskiego; córka podsędka różańskiego; oblata z ks. makowskichM.R.
NGW23291v1758WalentyBiały+ JakubEwaRytel+ AndrzejBiałe-Papieże60złpM.R.
NGW232951758AntoniBogucki+ KazimierzMariannaKutyłowska+ MateuszBrodki, Kutyłowo-Brodki20złpKutyłowski Brodka, wdowa po Wojciechu ŁempickimM.R.
NGW23296v1758JózefRostkowski+ WojciechBarbaraZakrzewskaWawrzyniecRostki-Magna, Budziszewo150złpM.R.
NGW23299v-3001758ReginaDąbrowska+ KacperLeonTwarowski+ KrzysztofDąbrowa-Szatanki200złpwdowa po Franciszku BoguckimM.R.
NGW233001758LeonTwarowski+ KrzysztofReginaDąbrowskaDąbrowa-Łazy100złpwdowa po Franciszku BoguckimM.R.
NGW233011758KrzysztofTryniszewski+ DamazyPaweł, Mikołaj i WojciechBogucki+ JanTrynisze-Koniewo105/10złp/grbracia Boguccy – pasierbowie zapisującegoM.R.
NGW23303v-3041758WawrzyniecTymiński+ PiotrAleksandraUścińska+ MaciejTymianki-Dembosze100złpM.R.
NGW23305v-3061758StanisławRytelAntoniZofiaŻochowska+ KazimierzBarbaraZawistowskaRytele-Wszołki100złpM.R.
NGW23307v-3081758WalentyMurawski+ AdamKatarzynaZarembaMurawskie-Czachy100złpKatarzyna Zaremba – żona Pawła Murawskiego, syna zapisującegoM.R.
NGW233081758ŁukaszJaźwiński+ JanMariannaZarębaJaźwiny-Koczoty100złpM.R.
NGW23310v1758WojciechZaremba+ MarcinKatarzynaPieńkowska+ MarcinZaremby-Biendugi100złpM.R.
NGW233161758JanSzulborski+ StanisławAnnaKempistaŚwierże-Kiełcze15złpM.R.
NGW23316v1758JanWojtkowskiJacekKrystynaWojtkowska+ Antoni+ AgnieszkaWojtkowskaŚlepowrony-Compory100tymfówM.R.
NGW23321v-3221758SzymonJanczewski+ MaciejAgnieszkaGodlewskaGodlewo-Warsze30złpM.R.
NGW23322v1758AntoniWyszyński+ GrzegorzJadwigaKutyłowska+ WalentyDołęgi66/20złp/grKutyłowski BrodkaM.R.
NGW233241758RochSienicki+ BartłomiejPawełGrodzki+ JózefSienica-Piotrasze31tymfówM.R.
NGW23324v1758MarekDłuski+ JakubMariannaRysiewska+ GrzegorzDługie-Grzymki100złpM.R.
NGW233251758JanDmochowski+ TomaszKatarzynaDłuska+ ŁukaszDmochy-Wypychy, Długie50złpM.R.
NGW23326v1758AntoniPieńkowski+ AdamAgnieszkaPrzeździeckaWawrzyniecPrzeździecko-Dworaki160złpM.R.
NGW233271758JózefKraszewski+ MichałTeresaZawistowska+ PawełMurawskie-Miazgi50złpM.R.
NGW23327v1758KatarzynaStryjkowska+ Michał+ JustynaSutkowskaJanSzulborski+ StanisławSutki2000złpcórka stolnika owruckiego, wdowa po Wojciechu Boguckim wiceregencie łukowskimM.R.
NGW23327v-3281758JanSzulborski+ StanisławKatarzynaStryjkowskaCzyżew-Kościelny500złpwdowa po Wojciechu Boguckim wiceregencie łukowskimM.R.
NGW233331758JózefStelągowski+ WalentyMagdalenaCerkiewicz+ StanisławŻochy65złpM.R.
NGW233341758JózefBogucki+ WalentyAntoninaBogucka+ JakubBoguty-Stągiewki200złpM.R.
NGW23335-335v1758AugustynZakrzewski+ JanMariannaKietlińska+ WojciechPętkowo-Wymiarowo15złpM.R.
NGW23337v1758FranciszkaWojtkowska+ MikołajKacper i IgnacyBogucki+ MichałBiałe-Kramkowo, Koce-Piskuły40tymfówwdowa po Michale Boguckim; Kacper i Ignacy Boguccy – synowie zapisującejM.R.
NGW233401721PawełNienałtowski+ WojciechElżbietaKempista+ Szymon100złpoblata z ks. liwskichM.R.
NGW23341v1758JanTryniszewski+ KazimierzMariannaSkupiewskaKarolKonstancjaZawistowskaTrynisze-Koniewo100złpM.R.
NGW233471758JanZawistowski+ PiotrAntoniGodlewski+ FranciszekZawisty-Dworaki, Zawisty-Króle93tymfyM.R.
NGW233491758ZygmuntDąbrowski+ JanMagdalenaSzepietowskaWawrzyniecDąbrowa-Kaski, Dąbrowa-Gogole200złpM.R.
NGW23354-354v1730AntoniGodlewskiBartłomiejDorotaMianowskaTomaszRosochate-Kościelne, Rosochate-Nartułty1300złpoblata z ks. zakroczymskichM.R.
NGW23354v1758FranciszekKietliński+ JanKrystynaKamieńskaWojciechKietlanka100złpM.R.
NGW23359v-3601758PiotrObrycki+ AugustynMariannaLipska+ Kalikst+ JustynaTymińskaObryte200tymfówM.R.
NGW23365v-3661758StanisławZawistowski+ WawrzyniecAgnieszkaRytel+ PawełZawisty-Magna30złpAgnieszka Rytel – siostrzenica Jana RadgowskiegoM.R.
NGW23367-367v1758FranciszkaKempista+ BernardJanNienałtowskiWojciechKempiste-Borowe150złpFranciszka Kempista – wdowa po Franciszku KonarzewskimM.R.
NGW23367v1758JanNienałtowskiWojciech+ KatarzynaGodlewskaFranciszkaKempista+ BernardGodlewo-Magna50złpFranciszka Kempista – wdowa po Franciszku KonarzewskimM.R.
NGW23369-369v1758PiotrGodlewski+ WojciechMariannaGodlewskaKazimierzGodlewo-Mierniki200tymfówM.R.
NGW23370v-3711758AntoniPiętka+ KazimierzEwaStokowska+ MarcinZuzannaNagórkaCzyżew, Czyżew-Kościelny100złpzapis także na Józefa Godlewskiego, Petronelę żonę Antoniego Godlewskiego, Zuzannę Godlewską żonę Mateusza Sienickiego, sukcesorów po Mariannie Szulborskiej – obecnej żonie zapisującego, wdowie po Ramatowskim i Michale TrzasceM.R.
NGW23372v1758BartłomiejDybowski+ AtanazyJadwigaRysiewskaJanczewo-Sukmanki42/18złp/grM.R.
NGW23373-373v1758FranciszekDąbrowski+ AntoniAntoninaDąbrowskaWojciechDąbrowa-Nowawieś120złpM.R.
NGW23375-375v1758WalentyKrasnodębski+ KazimierzAnnaPaderewska+ JanStelągi, Paderewko100złpM.R.
NGW233771758Adam i DamazyGodlewski+ TomaszPawełSienicki+ GrzegorzGodlewo-Piętaki, Sienica100złpM.R.
NGW23377v-3781758IgnacyZawistowski+ SzymonEwaPodbielska+ IdziZaremby-Kromki25złpM.R.
NGW233801758JanGrodzicki+ MichałFranciszkaStelągowskaJózefTrzciniec-Magna100złpM.R.
NGW233901750TeodorUmięcki+ KazimierzAntoninaUmięckaZgleczewo-Szlacheckie1000złpAntonina Umięcka – córka zapisującego, żona Kacpra Rajkowskiego; oblata z ks. brańskichM.R.
NGW233921758AdamSienicki+ WojciechKlaraWojtkowskaKazimierzMurawskie-Miazgi100tymfówM.R.
NGW233921758WawrzyniecTymiński+ GrzegorzLudwikaTymińskaMikołajTymianki-Moderki200złpM.R.
NGW233971758SzymonGodlewski+ AndrzejFranciszkaRytel+ PiotrGodlewo-Milewko50złpM.R.
NGW23397-397v1758JózefGrzymała+ PiotrEwaDłuskaFabianGrądy100złpM.R.
NGW23400v1758AdamDąbrowski+ AntoniZofiaDąbrowskaDąbrowa-Nowawieś100złpM.R.
NGW234011758MarcinKonarzewski+ TomaszFranciszkaDmochowskaZakrzewo-Magna60złpwdowa po Mateuszu DmochowskimM.R.
NGW23401v1758MarcjanSkolimowski+ JacekMariannaLipska+ JakubOłdaki-Połomia60złpM.R.
NGW23402v1758CyprianKonarzewskiAdamMariannaRostkowska+ RomualdAgnieszkaZakrzewskaKamieńczyk-Ryciorki80złpM.R.
NGW23402v-4031758MikołajTryniszewski+ JerzyMariannaDmochowskaAndrzejFranciszkaBoguckaOłdaki-Magna-Brok450złpM.R.
NGW23404v1758LudwikBoguckiWalentyLudwikaLipskaSewerynMariannaWojtkowskaBoguty-Chrościele, Boguty-Budasie, Stpicze-Chojnowo, Cietrzewki-Ważyno1000złpM.R.
NGW23405v1758AdamDąbrowskiKazimierzMariannaSkłodowskaSkłody-Media, Nienałty-Brewki250złpwdowa po Adamie RostkowskimM.R.
NGW234061758SzymonBudziszewskiMateuszAgnieszkaBudziszewskaPawełFranciszkaBoguckaBudziszewo-Słodzony, Budziszewo-Magna400złp„Budziszewo Słodzony” jedynie w nagłówku.M.R.
NGW23406v-4071758PiotrGołembiewski+ FranciszekWiktoriaKraszewska+ Antoni+ AntoninaKierznowskaZawisty-Piotrowice300złpM.R.
NGW23408v1758KacperDmochowski+ MaciejZofiaPieńkowska+ WalentyPieńki-Magna, Pieńki-Kownaty100złpM.R.
NGW23408v-4091758WalentySienicki+ AdamEwaStokowska+ WawrzyniecSienica-Jasiochy100złpM.R.
NGW23412v1758BaltazarŁuniewskiKazimierzZofiaTymińskaPiotrŁuniewo-Parva, Łuniewo-Szczubły100złpM.R.
NGW234131758MaciejPiętka+ PiotrBibianna BarbaraKamińska+ JanKrystynaWojnoPiętki-Basie60złpM.R.
NGW23413v-4141736AntoniGodlewskiKacperDorotaBieńkowskaAnnaDąbrowska+ Jan Szymon+ AgnieszkaZawistowskaDąbrowa-Zabłotne900złpGodlewski – syn mierniczego i burgrabiego nurskiego; oblata z ks. radomskichM.R.
NGW23414v1758MaciejGodlewski+ WojciechJadwigaGodlewskaPawełGodlewo-Mazie200złpM.R.
NGW23415-415v1758AdamDmochowski+ WawrzyniecAgnieszkaZłotkowskaJoachimDmochy-Wypychy, Dąbrowa-Modzele, Matały?60złpM.R.
NGW23415v1758BenedyktPiętka+ KazimierzAntoninaPiętka+ StefanPiętki-Szeligi150złpM.R.
NGW23416v-4171758AdamUścińskiWojciechFranciszkaKempistaFranciszekPetronelaŻelazowskaUścianek-Magna, Uścianek-Tuki, Uścianek-Koncany, Zaremby-Leśne, Kempiste400złpM.R.
NGW234171758MichałSzulborski+ MaciejAgnieszkaZawistowskaPiotrJanczewo-Kawałki, Gudosze200złpM.R.
NGW234171758WalentyGrodzki+ PawełMariannaŚwierżewskaJakubGudosze200złpM.R.
NGW234171758FelicjanGodlewski+ WojciechKatarzynaŁuniewskaPawełZofiaGodlewskaGodlewo-Mierniki300złpM.R.
NGW23417v1758MałgorzataTymińskaJanRochMurawski+ PiotrTymianki-Bucie100złpwdowa po Walentym BoguckimM.R.
NGW23417v1758RochMurawski+ PiotrMałgorzataTymińskaMurawskie-Urbany50złpwdowa po Walentym BoguckimM.R.
NGW23418v1758AndrzejZgleszewski+ SzymonKrystynaGodlewska+ SewerynGodlewo-Magna120złpM.R.
NGW234191758KilianKonarzewski+ FranciszekJoannaBrulińska+ JanKamieńczyk-Ryciorki300złpM.R.
NGW234191758MaciejWyszomierski+ PawełMariannaDłuska+ SzymonWyszomierz-Stary, Niepiekły50złpM.R.
NGW234221758MaciejOłdakowski+ Józef+ MariannaSutkowskaUrszulaPętkowskaJanJadwigaWyszyńskaZaremby-Bolendy, Dmochy-Mrozy2000złpOłdakowski – syn miecznika drohickiego; córka podsędka nurskiegoM.R.
NGW23422v1758SzymonOłdakowski+ KazimierzMariannaSkłodowska+ StanisławOłdaki-Magna-Brok20złpM.R.
NGW23422v-4231758AndrzejNiewiarowski+ JakubTeresaSkłodowska+ StanisławWiercień?-Magna20złpM.R.
NGW23432v1759WalentyŻebrowski+ SzymonŁucjaKrzeczkowska+ JanKatarzynaUścińskaKamieńczyk-Magna150złpM.R.
NGW23435v1759AndrzejKraszewskiJanFranciszkaJaźwińskaTomaszMurawskie-Miazgi80złpM.R.
NGW23436v1759KonstantyKamiński+ StanisławKatarzynaJaźwińska+ MateuszKamieńczyk-Magna80złpM.R.
NGW234371759WojciechBogucki+ FranciszekWiktoriaKrzeczkowska+ JanKatarzynaUścińskaStpicze-Chojnowo, Cietrzewki-Ważyno200złpM.R.
NGW23438-438v1759FranciszekDmochowski+ TomaszFranciszkaJaźwińska+ KacperDmochy-Wypychy230tymfówM.R.
NGW234391759JanTymiński+ PiotrLudwikaŻelazowska+ JulianKunegundaGodlewskaTymianki-Skóry, Tymianki-Nowawieś50złpM.R.
NGW234401759ElżbietaZałuska+ WawrzyniecPawełZaremba+ PiotrZałuski-Lipnowo150złpwdowa po Łukaszu KempistymM.R.
NGW234401759PawełZaremba+ PiotrElżbietaZałuskaZaremby-Ciemne60złpwdowa po Łukaszu KempistymM.R.
NGW23441-441v1759MaciejBruliński+ JanMariannaDrewnowska+ PiotrMichałowo-Wróble200złpM.R.
NGW23442-442v1759JanBogucki+ MaciejApoloniaDąbrowskaWiktorynDąbrowa-Nowawieś200złpM.R.
NGW23442v-4431759JakubTworkowski+ MaciejKonstancjaBoguckaWalentyBrzóski-Gawrony100złpwdowa po Jacku WyszyńskimM.R.
NGW234431759WojciechKunińskiJózef+ AnnaZałuskaRozaliaPodbielskaSeroczyn, Zalesie200złpwdowa po Kazimierzu GodlewskimM.R.
NGW23443v1759JózefZaremba+ JanCecyliaPieńkowskaZaremby-Ciemne100złpwdowa po Janie SkłodowskimM.R.
NGW23444v-4451759WawrzyniecZawistowski+ MaciejJustynaRytelPawełZawisty-Podleśne150złpM.R.
NGW23445-445v1759AugustynTymiński+ LeonardRozaliaGrodzkaAdamUścianek-Dębianka100złpM.R.
NGW234461759AndrzejWażyński+ TomaszKatarzynaDmochowskaKacperCietrzewki-Ważyno100złpM.R.
NGW23447-447v1759PiotrMisztalewski+ StanisławEwaOłdakowskaJózefRosochate-Świencennica, Rosochate-Nartułty200złpM.R.
NGW23448v-4491759MateuszBudziszewski+ WalentyAntoninaSkłodowska+ JakubBudziszewo-Xexoły700złpM.R.
NGW23449v1759MarceliBiały+ JózefPetronelaZawistowskaWincentyDąbrowa-Łazy100złpM.R.
NGW23449v-4501759JanŁuniewski+ WawrzyniecAnnaTymińskaŁukaszŁuniewo-Parva, Łuniewo-Szczubły120złpM.R.
NGW234501759BenedyktBogucki+ BartłomiejKatarzynaKutyłowskaWalentyTymianki-Wachnie100złpM.R.
NGW23450v1759GrzegorzGodlewskiPawełJuliannaGodlewska+ WojciechGodlewo-Łuby100złpM.R.
NGW23450v-4511759WojciechSzulborski+ HipolitTeresaŚwierżewska+ SzymonNienałty-Wichy200złpM.R.
NGW234511759KazimierzGrabowski+ MikołajKatarzynaKuleszaAdamGrabowo120tymfówM.R.
NGW23451-451v1759FranciszekWygonowski+ JakubMagdalenaKutyłowska+ FranciszekAgnieszkaOłowskaSzepietowo-Wawrzyńce--zapis niedokończonyM.R.
NGW234541759Florian, Kacper i FabianBogucki+ MichałIgnacyBoguckiBiałe-Kramkowo, Ślepowrony60tymfówIgnacy Bogucki – brat zapisującychM.R.
NGW234571759PawełGodlewski+ SzymonJuliannaGodlewska+ WojciechGodlewo-Łuby100złpJulianna Godlewska – przyszła synowa zapisującego, zaręczona z Grzegorzem GodlewskimM.R.
NGW234571759RochBiały+ AndrzejKatarzynaŁuniewska+ FranciszekKutyłowo-Złotki, Kutyłowo-Pułapki100złpM.R.
NGW23457v-4581759WalentyZakrzewski+ AdamAleksandraUścińskaZakrzewo-Zalesie, Zakrzewo-Magna130złpwdowa po Wawrzyńcu TymińskimM.R.
NGW23458v-4591759MikołajTrzciński+ JanMałgorzataMaleszewskaTrzciniec-Magna100złpwdowa po Adamie MaleszewskimM.R.
NGW23459-459v1759AntoniSkłodowski+ SzymonFranciszkaSkłodowska+ WawrzyniecSkłody-Media100złpM.R.
NGW23461v-4621759KazimierzLachowskiWalentyZofiaBoguckaBarbaraBogucka+ TomaszBoguty-Budasie, Boguty-Chrościele100złpM.R.
NGW234621759AugustynRysiewski+ JózefAnnaFalińskaKatarzynaZakrzewskaAdamZgleczewo, Zakrzewo-Magna200tymfówM.R.
NGW234631759WojciechGrędzica+ MaciejKatarzynaŻebrowska+ KazimierzGrędzice, Świerże-Koncany150złpM.R.
NGW234641759WalentyBorzym+ FranciszekZofiaDłuskaJaszczołty50złpwdowa po Mateuszu BiałymM.R.
NGW23464v1759HipolitJabłonowski+ MateuszMariannaBoguckaGodlewo-Cechny500złpwdowa po Adamie BoguckimM.R.
NGW234671759JózefOlszewski+ NikodemZofiaWojtkowska+ MikołajWinna-Wypychy50tymfówM.R.
NGW23476-476v1759WojciechDmochowski+ JakubKlaraKostro+ JakubDąbrowa-Moczydły450złpM.R.
NGW23478-478v1759AntoniKamieński+ PiotrMariannaMioduszewska+ AntoniKutyłowo-Złotki200złpM.R.
NGW23482v-4831759PawełCzyżewski+ WalentyTeresaTymińskaUścianek-Magna, Uścianek-Koncany100tymfówM.R.
NGW23484v1759WojciechZawistowski+ BartłomiejKatarzynaBiała+ LeonardŚlepowrony-Nagórne100złpM.R.
NGW23485v1759JózefZawistowski+ MaciejAgataKulesza+ PiotrZawisty-Podleśne, Zawisty-Nadbużne70tymfówM.R.
NGW234881759JanDąbrowski+ BartłomiejEwaDąbrowska+ AdamDąbrowa-Kamień60złpM.R.
NGW23493-493v1759AdamRytel+ PiotrTeofilaRytelMaciejRytele-Święckie80złpRytel Skorek; córka Rytela o przydomku SiłkaM.R.
NGW23496v1759JózefŻochowski+ SzymonKatarzynaMaleszewska+ WalentyŻochy-Wólka100złpM.R.
NGW23502v1759StanisławDąbrowski+ FranciszekMariannaGodlewskaDąbrowa-Szatanki, Dąbrowa-Modzele100złpM.R.
NGW235041759StefanDrewnowski+ JózefMariannaLipskaDmochy-Wypychy60złpM.R.
NGW235041759WalentyPogorzelski+ SzymonMariannaWszebor-Dłuska+ WojciechPogorzel200złpM.R.
NGW23509v1759MateuszSienicki+ PiotrZuzannaGodlewska+ AntoniSienica-Szymany10złpM.R.
NGW23510v1759TomaszNienałtowski+ PiotrZofiaNienałtowskaNienałty-Brewki31złpM.R.
NGW23510v1759MikołajNienałtowski+ JózefMagdalenaNienałtowskaNienałty-Brewki31złpMagdalena Nienałtowska – córka zapisującegoM.R.
NGW235121759JanPaderewski+ FranciszekMałgorzataWrzosekZawady, Wrzoski150złpsyn skarbnika podlaskiegoM.R.
NGW235141759PiotrŁuniewski+ JakubWawrzyniecZaleski+ JanZalesie80złpM.R.
NGW23514v1759JanDąbrowski+ BartłomiejEwaDąbrowska+ AdamDąbrowa-Kamień, Pempele60złpM.R.
NGW23514v1759Grzegorz i FranciszkaDąbrowski+ MaciejKonstancjaDąbrowskaDąbrowa-Michałki, Dąbrowa-Gospodarze40złpKonstancja Dąbrowska – siostra zapisującychM.R.
NGW23518v1759FranciszekSzepietowski+ SzymonMariannaPoniatowskaJakubMariannaOłtarze-Gułacze100złpM.R.
NGW235211759ŁukaszMaleszewski+ PawełEleonoraBujalskaMaleszewo-Nowa50złpMaleszewski KraczekM.R.
NGW235221759BartłomiejZaleski+ MaciejAntoninaZarębaZaręby-Kramki100złpM.R.
NGW23523v-5241759AndrzejŻochowski+ GrzegorzEwaMurawskaMichał+ JustynaGodlewskaGudosze, Lipskie400złpM.R.
NGW23526v-5271759KazimierzZłotkowski+ AntoniRozalia/ EwaSzulborska/ Szulborska+ Wojciech/ + JakubGodlewo-Magna, Godlewo-Łuby, Ołtarze-Gułacze100tymfówRozalia i Ewa Szulborskie – siostry stryjeczne. Ewa Szulborska – żona zapisującegoM.R.
NGW235291759ZygmuntMrozowski+ JózefWaleriaOłdakowska+ FranciszekPonczkowizna558/10złp/grZygmunt Mrozowski – miecznik różański; córka podczaszego nurskiegoM.R.
NGW235291759StanisławHornowski+ AleksanderKonstancjaOłdakowska+ FranciszekCeranów558/10złp/grHornowski – skarbnik mielnicki, syn skarbnika drohickiego; córka podczaszego nurskiegoM.R.
NGW23529-529v1759EleonoraBrulińskaJuliaŻochowskaBrulino-Piwki100złpwdowa po Szymonie Boguckim, podpisku ziemskim i grodzkim nurskim; Julia Żochowska – żona Piotra Olszańskiego, wnuka? zapisującejM.R.
NGW235301759AntoniBogucki+ KazimierzMariannaKutyłowskaBoguty-Augustyny200złpwdowa po Wojciechu ŁempickimM.R.
NGW23530v1759WacławMyśliborski+ StefanŁucjaTymińskaOłowskie20złpM.R.
NGW23535v1759JanMaleszewski+ ŁukaszKrystynaSkrypkowska+ JakubMaleszewo-Nowa50złpMaleszewski Baranik; Skrzypkowska?M.R.
NGW235391759AntoniZawistowski+ SebastianWiktoria i FranciszkaZłotkowska+ DionizyZawisty-Podleśne8/10złp/grsiostry Złotkowskie – niepełnoletnie pasierbice zapisującegoM.R.
NGW23539v1759JanSłomowski+ BartłomiejTeresaRytel+ AdamZakrzewo-Słomy70złpM.R.
NGW235401759KazimierzGodlewski+ MaciejDorotaMurawska+ JanGodlewo-Baćki70złpM.R.
NGW23540-540v1759StanisławTrzciński+ WojciechKatarzyna-JacekTrzciniec-Parva350złpM.R.
NGW235431759JózefOlszewski+ NikodemZofiaWojtkowskaWinna-Wypychy100tymfówM.R.
NGW23552-552v1759KazimierzMurawski+ BartłomiejMariannaMurawska+ AdamSienica-Szymanki15złpM.R.
NGW23554v-5551759JanZłotkowski+ WładysławDorotaŻebrowskaJacekZłotki100złpzapis do pierwszej sumy 250 zł, zapisanej w 1751 r.M.R.
NGW23556v1759MichałKołakowski+ AndrzejMarcjannaBogucka+ Idzi+ AnnaBrulińskaKołaki-Czachy1160złpcórka burgrabiego grodzkiego nurskiegoM.R.
NGW235571759Bartłomiej, Wawrzyniec i JakubJaźwiński+ KacperJakub, Stanisław, Stanisław Kostka i MarcinJaźwiński+ Jan po JanieSienica-Daćbogi1000złpM.R.
NGW23566v1759TyburcyStępnowskiAndrzejMarcjannaŚwiderska+ JózefBiedrzyce-Koziaki300złpzapis do pierwszej sumy 100 zł, zapisanej w w księgach różańskichM.R.
NGW23573-573v1759PiotrPiętka+ PiotrMarcjannaUszyńska+ TomaszPiętki-Basie100złpM.R.
NGW23579-579v1759JózefBogucki+ WalentyJoannaŁuniewska+ AleksanderBoguty-Stągiewki200złpM.R.
NGW235841759MaciejZaręba+ PiotrPetronelaZaręba+ MikołajPrzeździecko-Dworaki, Dmochy-Wochy, Zaręby-Ciemne29/22/2złp/gr/szelągiM.R.
NGW235901759AndrzejTrzciński+ BaltazarRozaliaŻochowska+ JanTrzciniec-Parva250złpM.R.
NGW23590v1759KacperPieńkowski+ ErazmDorotaGoskPrzeździecko-Pierzchały50złpM.R.
NGW23591v1759JakubDmochowski+ MaciejJadwigaZaręba+ MikołajDmochy-Mrozy16tymfówM.R.
NGW23593-593v1759JanGrądzkiMikołajMarcjannaStrzeszewska+ DominikGrądy150złpM.R.
NGW23597v-5981759AdamKonarzewski+ TomaszMariannaZakrzewskaKamieńczyk-Ryciorki40złpwdowa po Franciszku JanczewskimM.R.
NGW23600-600v1759Krzysztof/ Kazimierz i HipolitJabłonowski/ Jabłonowski+ Franciszek/ + MateuszPawełSienicki+ GrzegorzGodlewo-Cechny, Jabłonowo-Magna, Godlewo-Piętaki500złpKrzysztof Jabłonowski – brat stryjeczny Kazimierza i HipolitaM.R.
NGW23600v-6011759WalentyJaźwińskiPawełFranciszkaJemielitaLipa-Drewnowo, Godlewo-Magna1000złpwdowa po Cyprianie Tymińskim, burgrabią kamieńczykowskimM.R.
NGW236021759FabianZawistowski+ JanMałgorzataSkłodowskaIdziZawisty-Podleśne125złpM.R.
NGW23602v1759LeonPiętka+ ŁukaszAnastazjaSiekierka+ PawełPiętki-Gręski, Piętki-Szeligi140złpM.R.
NGW23605v1759MarcinTymiński+ PiotrMariannaTwarowska+ JózefTymianki-Moderki, Tymianki-Przeczki, Tymianki-Kolosy120złpM.R.
NGW23613v-6141759FranciszekKramkowski+ KazimierzAnnaPęskaKatarzynaOłdakowskaWacław+ JoannaDąbrowskaPęskie16000złpFranciszek Kramkowski – łowczy gostyński; syn podczaszego podlaskiego; córka łowczego mielnickiego, pisarza grodzkiego drohickiego, matka jej – Tarkowska z pierwszego małżeństwaM.R.
NGW23619-619v1759WalentyŻebrowski+ IdziJadwigaUścińskaPawełUścianek-Magna, Uścianek-Końcany100złpM.R.
NGW23619v-6201759BonifacyRawa+ PiotrŁucjaNienałtowska+ StanisławRawy-Gackowo60tymfówM.R.
NGW23623v1759JanOłdakowski+ KazimierzMałgorzataMurawska+ MaciejOłdaki-Magna-Brok, Zaręby-Biendugi20tymfówM.R.
NGW23623v1759WalentyJaskołowski+ TomaszKatarzynaBrzezickaMaciejZłotki100złpM.R.
NGW236241759MaciejZakrzewski+ JakubKatarzynaTymińskaŚlepowrony-Janowięta300złpwdowa po Antonim KietlińskimM.R.
NGW23624v-6251759PiotrGrabowski+ MikołajMariannaSkłodowska+ SzymonŁucjaGwiazdowskaGrabowo300złpM.R.
NGW23625v1759AntoniSkłodowski+ MateuszMarcjannaKempistaAdamSkłody-Media600złpM.R.
NGW23629-629v1759JózefBieńkowski+ BartłomiejEwaJaźwińskaTomaszBieńki, Bieńki-Krzeczkowo100złpM.R.
NGW23631-631v1759AmbrożyGodlewski+ StanisławMariannaWojtkowskaKramkowo25złpM.R.
NGW23631v-6321759TomaszPrzeździecki+ ŁukaszAgnieszkaUścińskaJan+ MariannaOłdakowskaPrzeździecko-Dworaki, Załuski-Lipnowo400złpM.R.
NGW23632v1759ApoloniaGodlewska+ Kazimierz+ KatarzynaGodlewskaMichałTryniszewskiJakubGodlewo-Magna50złpwdowa po Andrzeju GodlewskimM.R.
NGW23632v-6331759TomaszWojtkowski+ SebastianMariannaWojtkowska+ FranciszekUsza-Magna130złpM.R.
NGW23633v1759WalentyJaźwińskiAdamEwaŚlepowrońska+ MikołajTymianki-Skóry100złpM.R.
NGW23634v1759MarcinJanczewski+ AdamKrystynaZakrzewska+ GrzegorzZakrzewo-Kopijki100złpM.R.
NGW236351759JózefDłuski+ MarcinDorotaRysiewska+ PawełDługie-Wszebory100tymfówM.R.
NGW23640-640v1759JózefKraszewskiAntoniAgnieszkaCzyżewskaJakubKraszewo-Czarne, Kraszewo-Zielony-Grunt100złpM.R.
NGW23641v-6421759AndrzejDmochowskiJanAnnaKaczyńska+ WojciechKatarzynaOlszyńskaZaremby-Skorki150złpM.R.
NGW23642v-6431759BartłomiejNiemiera+ MarcjanEwaKempistaGrzegorzNiemiery, Niemiery-Mierzęcino, Rawy-Gackowo, Nienałty-Brewki, Nienałty-Dunicki200złpM.R.
NGW236431759AndrzejOlęcki+ KrzysztofEufrozynaKraszewska+ AntoniOlęckie300złpM.R.
NGW23644v1759FranciszekMierzwiński+ WojciechDorotaBagińska+ JózefMierzwino-Antiqua50złpM.R.
NGW23648-648v1759AndrzejDmochowski+ StefanFranciszkaBoguckaBrulino-Oprawczyki100złpM.R.
NGW27111763AndrzejDąbrowski+ JanEwaBudziszewskaJanŚwierże-Zielony, Tworki250złpM.R.
NGW2711v1763SzymonGodlewskiJózefKatarzynaMurawska+ WalentyGodlewo-Baćki200złpM.R.
NGW2719v-201763WalentyTymiński+ SewerynHelenaUszyńskaStanisławDrewnowo-Daćbogi, Drewnowo-Ziemaki200złpM.R.
NGW2724v1763GrzegorzTymiński+ WalerianKatarzynaDmochowskaAdamKamieńczyk-Magna, Kamieńczyk-Ryciorki200tymfówM.R.
NGW2725v-261763KrzysztofDmochowski+ NorbertJoannaCzyżewskaMaciejKonstancjaDmochowskaGumowo, Gumowko, Ołdaki200złpM.R.
NGW2727v-281763MarceliZaremba+ JakubFranciszkaJaźwińskaZaremby-Skorki50złpM.R.
NGW27281763AntoniPrzeździecki+ JanKatarzynaZarembaMarceliPrzeździecko-Dworaki200złpM.R.
NGW27301763KarolLipski+ JózefMarcjannaRosochacka+ AdamPrzeździecko-Nienarty200złpM.R.
NGW2732v-331763MichałBieńkowski+ BartłomiejEwaJaźwińskaMaciej/ MateuszRosochate-Kościelne, Rosochate-Zalesie200złpM.R.
NGW2733v1763KazimierzNiemiera+ TomaszTeresaKietlińskaNiemiry150złpM.R.
NGW2734v1763StefanNiemiera+ TomaszAgnieszkaDmochowska+ KacperNiemiery250złpM.R.
NGW2735v-361763WojciechZawistowski+ ŁukaszCecyliaRostkowska+ TomaszZawisty-Podleśne100złpM.R.
NGW27361763AleksanderSkarzeński+ JanIgnacyPrzyjemskiSutki, Przyjma100tymfówPrzyjemski – starosta łomżyński, zambrowski i kolneński; dokument wyjęty z ks. zambrowskichM.R.
NGW2742-42v1763PawełGosiewskiTomaszEwaKiełczewskaMariannaPieńkowska+ ZygmuntKunegundaBoguckaKołaki-Kościelne600złpM.R.
NGW2745v1763AntoniZawistowski+ PiotrAnastazjaJaźwińskaTomaszZawisty-Dworaki200złpM.R.
NGW27461763JózefGodlewski+ WładysławAgataSzepietowska+ MaksymilianSienica-Szymany200złpM.R.
NGW2747v-481763KacperDrewnowski+ WawrzyniecBarbaraBogucka+ StefanDrewnowo-Ziemaki100złpM.R.
NGW27481763JózefLaskowski+ KacperEleonoraTymińskaPiotrŻebry-Laskowiec200złpM.R.
NGW27491763MikołajBogucki+ StanisławUrszulaDąbrowskaDionizyDąbrowa-Zabłotne, Dąbrowa-Kaski, Dąbrowa-Gogole200złpM.R.
NGW2749-49v1763FranciszekZawistowski+ MikołajKatarzynaRostkowskaStanisławZawisty-Podleśne50złpM.R.
NGW2749v1763MarcinStokowski+ WojciechBarbaraKutyłowskaMaciejStokowo-Złotki, Pensewo300złpM.R.
NGW2749v1763LudwikBiały+ JakubKatarzynaTymińskaJakubBiałe-Chorosze120złpM.R.
NGW2750v1763KazimierzKraszewski+ AndrzejKatarzynaTymińska+ ŁukaszKraszewo-Czarne, Kraszewo-Zielony-Grunt50złpM.R.
NGW27521763MaciejChoromański+ GrzegorzFranciszkaKryńskaJanZaręby-Ciemne100złpM.R.
NGW2755v1763ProtazyGnatowski+ StanisławMariannaUszyńskaWojciechGnaty100złpM.R.
NGW27571763WalerianPaderewski+ PiotrAntoninaWyszomierska+ SebastianPaderewo-Magna85złpM.R.
NGW2758-58v1763StanisławRostkowski+ WojciechBarbaraCzyżewska+ WalentyRostki-Magna100złpM.R.
NGW2758v-591763PiotrZałuskaFranciszekMarcjannaZałuska+ MarcinZałuski-Lipniewo300złpM.R.
NGW27601763JakubZakrzewski+ Jakub po SamueluKonstancjaKamieńskaWalentyAgnieszkaLipskaŚlepowrony-Janowięta1000złpcórka komisarza? wielkopolskiegoM.R.
NGW2760v-611763BartłomiejBoguckiSylwesterAgnieszkaSzulborskaAgnieszkaLipskaJakubLipa-Dobki225tymfówM.R.
NGW2761v-621763JózefDrewnowski+ PiotrAgnieszkaJaźwińskaRochKamieńczyk-Ryciorki200złpM.R.
NGW27621763TeodorOłtarzewskiLeonWiktoriaDybowska+ JanOłtarze-Gułacze100złpM.R.
NGW27621763IzydorMianowski+ JakubJadwigaŁysakowskaAdamKrzeczkowo-Mianowskie300złpM.R.
NGW2762v1763WojciechKostro+ AntoniMariannaKutyłowska+ TomaszKostry-Pułazie200tymfówM.R.
NGW2762v-631763AntoniSienicki+ GrzegorzKatarzynaMurawska+ WalentySienica-Lipusy, Sienica-Boruty200złpM.R.
NGW27631763WalentyZałuska+ JanMariannaPieńkowskaFabianZałuski-Lipnowo100złpM.R.
NGW27641763JakubMaleszewski+ BartłomiejBogumiłaRatyńskaMaciejMaleszewo-Antiqua100złpM.R.
NGW27651763WojciechDąbrowskiAndrzejKatarzynaKuleszaMaciejDąbrowa-Łazy200złpM.R.
NGW2765v1763AugustynŁuniewski+ JanFranciszkaŁuniewskaŁuniewo-Parva, Łuniewo-Szczubły50złpwdowa po Janie ŁuniewskimM.R.
NGW27661763MateuszJaźwiński+ TomaszMariannaZłotkowskaJaźwiny-Koczoty60złpM.R.
NGW2769v-701763KrzysztofŁuniewski+ WojciechMarcjannaTymińskaJanŁuniewo-Parva, Łuniewo-Szczubły200złpM.R.
NGW2772-72v1764MaciejZawistowski+ FranciszekKatarzynaZagroba+ WojciechTeresaRosochackaZawisty-Wity100złpM.R.
NGW2773v1764WalentyKraszewski+ MaciejEleonoraKraszewska+ PiotrZaręby-Krętki, Rosochate-Kościelne25złpEleonora Kraszewska – siostra stryjeczna zapisującegoM.R.
NGW2773v-741764ŁucjaMurawska+ IgnacyJakubGrodzki+ MateuszMurawskie-Urbany200złpwdowa po Pawle TymińskimM.R.
NGW27741764JakubGrodzki+ MateuszŁucjaMurawska+ IgnacyGudosze100złpwdowa po Pawle TymińskimM.R.
NGW2774-74v1764JakubWąsowski+ AntoniMałgorzataŚlepowrońskaMateuszŻebry30złpM.R.
NGW2774v1764MarcinCzyżewski+ AdamRozaliaDąbrowska+ AdamDąbrowa-Nowawieś130złpM.R.
NGW27751764JacekRosochacki+ AdamJózefaZaleska+ StanisławRosochate-Kościelne, Święck-Rosochate200złpM.R.
NGW2775-75v1764GrzegorzTymiński+ FlorianUrszulaGodlewskaPawełCholewy-Koniewo100złpM.R.
NGW27761764MarcinZaręba+ BartłomiejFranciszkaZakrzewska+ PawełPieńki-Magna, Pieńki-Kownaty40złpM.R.
NGW27771764WojciechRytelGrzegorz+ MariannaMaleszewskaHelenaŻochowskaWojciechMaleszewo-Antiqua200złpM.R.
NGW2777v1764SzymonŻochowski+ JanKatarzynaTrzcińskaTomaszŻochy, Wólka, Zademby130złpM.R.
NGW27781764MichałGodlewski+ TomaszRozaliaGodlewo-Mierniki50złpwdowa po Hipolicie krawcuM.R.
NGW2778v1764MikołajTrzciński+ JanMonikaBroszkowska+ TomaszTrzciniec-Magna200złpM.R.
NGW2779v-801764MarekTryniszewskiWalentyAgataRytelWojciechPieńki-Magna, Pieńki-Kownaty, Pieńki-Żaki, Pieńki-Sobotki400złpRytel SkorekM.R.
NGW2780v1764BłażejBiałySzymonMarcjannaStokowska+ MaciejStokowo-ZŁotki, Białe-Gęski, Jaźwiny-Koczoty, Kamieńczyk-Borowy, Białe-Pałęki200tymfówM.R.
NGW27811764JanRatyński+ JózefMarcjannaWyszomierskaSzymonRatyniec-Nowa, Zalesie150złpM.R.
NGW2781v1764SzymonGosk+ JanKatarzynaDąbrowska+ MaciejTarnowo200złpM.R.
NGW2781v1764JanUściński+ AntoniDorotaBoguckaSylwesterUścianek-Dembianka, Brulino-Oprawczyki300złpM.R.
NGW27831764SebastianDąbrowskiMikołajDomicelaRosochackaAntoniDąbrowa-Nowawieś200złpM.R.
NGW2784v1764AdamZaleski+ TomaszWiktoriaZłotkowskaStanisławGoski-Parva-Brok200tymfówM.R.
NGW27851764MikołajTrzciński+ JanMonikaBroszkowska+ TomaszTrzciniec-Magna300złpM.R.
NGW2785v1764IgnacyJaźwiński+ SebastianKatarzynaWyszyńskaAntoniTrynisze-Koniewo100złpM.R.
NGW2785v1764WawrzyniecBiały+ StanisławAntoninaOłdakowskaSzymonBiałe-Geski100złpM.R.
NGW2785v-861764AntoniGołębiewski+ FranciszekEleonoraMurawskaJózefZawisty-Piotrowice200złpM.R.
NGW2786v1764JanRysiewski+ JózefKrystynaSkwierczyńskaMarcinKatarzynaNiewiadomskaZgleczewo, Zgleczewo-Szlacheckie, Zakrzewo-Magna200złpM.R.
NGW2787-87v1764MateuszŁuniewski+ JakubMariannaŁuniewskaTomaszŁuniewo-Parva, Łuniewo-Szczubły150złpM.R.
NGW2787v1764KarolBudny+ JanKatarzynaLipska+ JanOłowskie100złpM.R.
NGW27881764AntoniGodlewski+ KacperZofiaStokowska+ TomaszZawisty-Wity200złpM.R.
NGW27881764FranciszekPieńkowski+ FabianMarcjannaZałuskaSzymonPieńki-Żaki200złpM.R.
NGW2788v-891764KacperBogucki+ MichałAntoninaLipskaWojciechBiałe-Kramkowo200złpM.R.
NGW27901764WawrzyniecWyszomierski+ FranciszekKatarzynaDłuskaDługie-Wszebory40złpwdowa po Szymonie KuleszyM.R.
NGW27911764GrzegorzŻochowski+ KazimierzUrszulaBoguckaMarcjannaOłdakowskaJan+ KonstancjaPodgórskaBrulino-Piwki, Brulino-Starozumy, Brulino-Płaskosze500złpcórka miecznika drohickiego i sędziego kapturowego nurskiegoM.R.
NGW2792-92v1764WawrzyniecGołaszewski+ StanisławSalomeaDąbrowskaAndrzejDąbrowa-Dzięciele400złpM.R.
NGW2792v1764StefanZawistowski+ FranciszekMariannaTryniszewskaDamazyUsza-Magna100złpM.R.
NGW27931764JózefGodlewski+ AdamMariannaKuleszaAndrzejGodlewo-Gorzejewo120złpM.R.
NGW2793-93v1764ŁukaszŁuniewski+ Stanisław+ MariannaBoguckaKatarzynaŁuniewska+ PawełStokowo-Złotki, Kamieńczyk-Borowy200tymfówM.R.
NGW2793v1764WawrzyniecJaźwiński+ KacperMariannaGodlewskaAntoniSienica-Daćbogi, Sienica-Malonki600złpM.R.
NGW2793v-941764BartłomiejOłowskiWojciechMałgorzataWojtkowska+ FranciszekOłowskie200tymfówM.R.
NGW27941764JakubTryniszewski+ Tomasz+ FranciszkaZawistowskaKatarzynaKutyłowska+ WojciechTrynisze-Kuniewo, Zawisty-Wity120złpM.R.
NGW2794v1764JózefBoguckiKacperTeresaKocStefanBoguty-Magna, Boguty-Stągiewki, Cietrzewki-Żurawie200tymfówM.R.
NGW2796-96v1764MikołajBiały+ RomualdWawrzyniecŁuniewski+ KazimierzŁuniewo-Magna120złpM.R.
NGW27971764TomaszSzumowski+ WawrzyniecMariannaWażyńskaAdamZofiaGodlewskaKunino-Zamek500złpM.R.
NGW2797v-981764MaciejDąbrowskiWalentyAntoninaŁuniewska+ PiotrDąbrowa-Wilki, Dąbrowa-Moczydły400złpM.R.
NGW27981764WalentyKietliński+ MateuszKlaraOłdakowskaJan+ KonstancjaSkibniewskaKietlanka, Grabowo500złpM.R.
NGW2798v1764WacławZłotkowski+ AndrzejTeresaKietlińska+ RochAgataZakrzewskaJanczewo-Magna, Janczewo-Sukmanki, Janczewo-Kuliki400złpM.R.
NGW2798v1764PawełNienałtowski+ WawrzyniecElżbietaPieńkowskaFranciszekKuleszki-Parva300złpM.R.
NGW27991764PawełBieńkowski+ KazimierzFranciszkaJaźwińskaBieńki-Krzeczkowo100złpwdowa po Benedykcie StokowskimM.R.
NGW2799v1764JanSzepietowski+ WalentyMariannaPętkowskaMikołajAnnaOborskaSzepietowo-Janówka200złpM.R.
NGW27100v1764MateuszPieńkowski+ WalentyJadwigaŚwierżewskaWawrzyniecGodlewo-Olszewo300złpM.R.
NGW271011764SzymonPaderewskiJanKrystynaLipka+ PiotrPaderewo200złpM.R.
NGW271011764PawełKurowicki+ AntoniKatarzynaLipka+ PiotrKurowice300złpM.R.
NGW27101v1764BenedyktSienicki+ JózefŁucjaBoguckaStanisławSienica-Łukasze, Boguty-Leśne200złpM.R.
NGW27101v1764AntoniBiały+ JanZofiaZałuska+ MateuszBiałe-Pałęki, Białe-Zieje, Białe-Misztale800złpM.R.
NGW271021764MichałRostkowski+ JakubKatarzynaZakrzewska+ AndrzejRostki-Magna130złpM.R.
NGW27102-102v1764AdamMurawski+ JakubPetronelaJaźwińskaIdziBiałe-Chorosze200złpM.R.
NGW271031764MaciejMaleszewski+ JakubKatarzynaGrądzka+ PawełMaleszewo-Nova250złpM.R.
NGW27103v1764PiotrZawadzki+ UrbanMariannaCzapkowiczZawady100złpM.R.
NGW271041764JakubKaczyński+ BaltazarKatarzynaCzarzasta+ WalentyRozieck100złpM.R.
NGW27106-106v1764FranciszekZawistowski+ AndrzejMariannaZawistowskaKazimierzZawisty-Podleśne60złpM.R.
NGW27108v1764MikołajGodlewski+ TomaszUrszulaGodlewska+ AndrzejGodlewo-Plewy400złpM.R.
NGW27112v-1131764WojciechPogorzelski+ KacperMaciejRytel+ KrzysztofŻochy, Rytele200złpM.R.
NGW27113v1764AdamGrądzki+ MikołajŁucjaWrzosek+ PawełGrądy200złpM.R.
NGW27114v1764WojciechDąbrowskiAndrzejKatarzynaKuleszaMaciejDąbrowa-Łazy200złpM.R.
NGW27118v-1191764FranciszekZawistowski+ Wojciech+ AnnaMoczulskaMariannaRytel+ FranciszekRytele-Święckie31tymfówM.R.
NGW27128v-1291764SzymonDłuski+ MaciejJadwigaWrzosek+ WojciechDługie-Grzymki, Zawady200złpM.R.
NGW27132-132v1764ŁukaszŻochowski+ GrzegorzPawełDąbrowskiŻochy230złpks. Paweł Dąbrowski – proboszcz par. KosówM.R.
NGW27138v-1391764AndrzejŻochowski+ GrzegorzFranciszkaSzulborskaŁukaszGudosze, Lipa-Dobki200złpM.R.
NGW271401764KazimierzLachowskiWalentyŁucjaTymińska+ WojciechBoguty-Chrościele30złpwdowa po Jakubie TymińskimM.R.
NGW27140v1764JanTymiński+ WojciechBrygidaWojtkowskaTymianki-Dembosze, Tymianki-Pachoły20złpwdowa po Macieju NiemyjskimM.R.
NGW27140v-1411764AntoniOłdakowski+ JacekBrygidaZaleska+ JanMariannaRostki-Magna100złpwdowa po Dominiku Nienałtowskim s. zm. StanisławaM.R.
NGW27142v1764MateuszZałuska+ MarcinMariannaŁuniewskaZałuski-Lipnowo100tymfówwdowa po Adamie PrzeździeckimM.R.
NGW271441764BartłomiejGodlewski+ JózefEwaTymińska+ PiotrGodlewo-Warsze40złpM.R.
NGW271441764AntoniWojtkowski+ JanMariannaWojtkowska+ TomaszWojtkowice-Dady, Wojtkowice-Starawieś130złpM.R.
NGW27145v1764AndrzejGodlewski+ StanisławMariannaGrzymała+ AndrzejGodlewo-Mierniki, Czyżew-Kościelny50złpM.R.
NGW271471764JózefBogucki+ StefanKatarzynaOlęcka+ JanDrewnowo-Daćbogi100złpM.R.
NGW27147v1764FranciszekWojnoStanisławKonstancjaŁuniewska+ PawełLubowicz-Kąty400złpM.R.
NGW271481764WacławJaźwiński+ PiotrTeresaTryniszewska+ KazimierzGnaty, Usza-Parva100złpM.R.
NGW27148v1764StanisławGodlewski+ JózefAgnieszkaKamieńskaWojciechGodlewo-Plewy, Godlewo-Warsze100złpM.R.
NGW27151-151v1764FranciszekDmochowski+ TomaszScholastykaNiemieraAntoniDmochy-Wypychy100złpM.R.
NGW271521764WalentyKraszewski+ Maciej+ RozaliaZarembaKatarzynaOlszewskaRosochate-Kościelne, Zaremby-Krtęki150złpZofia Olszewska – matka Katarzyny?M.R.
NGW27152v-1531764JanSkłodowskiTomaszRozaliaNiemiera+ AdamNienałty-Szymany150złpM.R.
NGW27156-156v1764KarolOłdakowski+ KazimierzMariannaJanczewska+ WojciechOłdaki-Magna-Brok100złpM.R.
NGW271631764AndrzejŻyłowski+ JanMarcjannaBogucka+ HipolitŻochowo100złpM.R.
NGW27168v1764WojciechDąbrowski+ AdamKatarzynaWojtkowska+ JakubDąbrowa-Nowawieś100złpM.R.
NGW271721764AndrzejZawistowski+ MaciejKatarzynaZakrzewska+ PawełZawisty-Podleśne50złpM.R.
NGW271751764JanZaleski+ PiotrMagdalenaRatyńska+ JacekZalesie50złpM.R.
NGW271771764KazimierzStokowski+ BenedyktFranciszkaMurawskaMichałStokowo-Bućki, Zabiele400złpM.R.
NGW27178-178v1764JanStaniszewski+ JózefJanZdziarskiZalesie, Seroczyn, Wólka1000złpJan Staniszewski – syn podstolego łomżyńskiegoM.R.
NGW27179-179v1764WawrzyniecŻochowski+ AdrianMariannaKrakówkaWojciechŻochy, Wólka-Żochowska200złpM.R.
NGW27182-182v1764JanStokowski+ WawrzyniecKatarzynaJaźwińska+ MateuszMurawskie-Czachy100złpM.R.
NGW27184-184v1764NikodemBoguckiWalentyMariannaPrusińska+ JózefBoguty-Budasie, Boguty-Chrościele, Boguty-Magna1000złpM.R.
NGW27188-188v1764Piotr JózefGozdawa-GodlewskiJózef JanGozdawa-GodlewskiLaskowiec3000złpPiotr Józef Godlewski – pisarz ziemski i grodzki łomżyński; Józef Jan Godlewski – pisarz ziemski i grodzki zambrowski. Bracia.M.R.
NGW271891764DionizyGodlewski+ SewerynPetronelaTryniszewskaJakubGodlewo-Magna100złpM.R.
NGW27189v-1901764WojciechTymińskiJanTeklaBoguckaTymianki-Dembosze40złpwdowa po Janie DołęgowskimM.R.
NGW27190v-1911764JerzyNiemyjski+ JakubFranciszkaWojtkowskaKarolUsza-Magna, Usza-Parva200tymfówM.R.
NGW27191-191v1764PawełKietliński+ StanisławKatarzynaSkłodowska+ WawrzyniecKempiste-Borowe130złpM.R.
NGW27194v1764KazimierzDłuski+ MikołajMariannaWrzosekZawady, Olszewo52/20złp/grMarianna Wrzosek – żona Macieja SkibniewskiegoM.R.
NGW27195v-1961764JanRatyński+ BazyliAgnieszkaRatyńska+ FranciszekRatyniec-Nowy100złpM.R.
NGW271981764RochLubowicki+ WalentyApoloniaWojtkowskaMaciejLubowicz, Lubowicz-Magna200złpM.R.
NGW272021764MikołajZakrzewski+ JakubMaciejBudziszewskiPawełZakrzewo-Magna, Zakrzewo-Słomy120złpBudziszewski – wiceregent nurskiM.R.
NGW27202v1764TomaszZaremba+ JanMariannaPrzeździeckaWładysławZaremby-Biendugi200tymfówM.R.
NGW27202v-2031764JanDoliwa+ WojciechKlaraDrągowskaKuczyn, Gródek, Lubowicz600złpJan Doliwa – syn podstolego wiskiego; żona Jana Białego z LubowiczaM.R.
NGW27210v1764CyprianWilkoński+ PiotrAnastazjaPuchalska+ AndrzejNur38złpM.R.
NGW27212v-2131764PawełNienałtowski+ WawrzyniecElżbietaPieńkowskaFranciszekKuleszki-Zembki-Parva100złpzapis do pierwszej sumy 300 złpM.R.
NGW27213v-2141764PiotrGrądzki+ BartłomiejAnastazjaPogorzelska+ KacperŻochy50złpM.R.
NGW27216v-2171764PiotrStpiczyński+ MarcinPetronelaOłowskaSzymonTymianki-Moderki160złpM.R.
NGW272191764TomaszJaźwińskiRochUrszulaKocWojciechGudosze, Godlewo-Łuby200złpM.R.
NGW27220v1764SzymonRytel+ MateuszKatarzynaPodgórskaDługie-Wszebory50złpwdowa po Mateuszu SkłodowskimM.R.
NGW27222v1764WojciechMościcki+ SzymonEufemiaGodlewska+ MaciejMiodusze-Magna50złpM.R.
NGW272231764JózefGodlewski+ MarcinUrszulaGodlewskaMaciejGodlewo-Łuby200złpM.R.
NGW27223-223v1764StanisławBogucki+ HipolitZofiaGodlewska+ JanGodlewo-Baćki120złpM.R.
NGW27224v1764FranciszekGodlewskiMikołajJadwigaSienickaAdamZawisty-Kruki, Zawisty-Piotrowice200złpM.R.
NGW272251764GabrielTymiński+ JakubRozaliaŁuniewskaJacekTymianki-Adamy200złpM.R.
NGW27226-226v1764JakubJaźwiński+ KacperAgnieszkaTymińskaAntoniAgnieszkaSienica-Daćbogi700złpM.R.
NGW27227v1764JoachimTymiński+ JakubAgnieszkaTymińskaJanTymianki-Bucie120złpM.R.
NGW27228v1764FranciszekNienałtowski+ StanisławMariannaSkłodowska+ WalentyNienałty-Brewki100złpwdowa po Antonim GodlewskimM.R.
NGW27231-231v1764AntoniŁuniewski+ KrzysztofMikołajWyrzykowski+ Jan AdamŁuniewo-Parva, Łuniewo-Magna150złpŁuniewski – syn pisarza grodzkiego drohickiegoM.R.
NGW27234v1764JanSkłodowski+ JakubBarbaraNowakowska+ Antoni+ FranciszkaPieńkowskaSkłody-Piotrowice400złpM.R.
NGW27235-235v1764KazimierzSkłodowski+ WawrzyniecUrszulaSkłodowska+ Antoni+ BrygidaGodlewskaŚwierże-Zielony73złpsuma łączonaM.R.
NGW27235-235v1764AndrzejSkłodowski+ WawrzyniecTeresaSkłodowska+ Antoni+ BrygidaGodlewskaŚwierże-Zielony73złpsuma łączonaM.R.
NGW27235-235v1764MarcinSkłodowski+ SzymonMagdalenaSkłodowska+ Antoni+ BrygidaGodlewskaŚwierże-Koncany73złpsuma łączonaM.R.
NGW27238v-2391765JanPiliszko+ AndrzejApoloniaOłowskaKazimierzNur100złpM.R.
NGW27239v1765MarcinBoguszewski+ BenedyktTeresaUszyńskaStanisławWinna-Chroły40złpwdowa po Jakubie NiemyjskimM.R.
NGW27240-240v1765JanWojtkowski+ MaciejFranciszkaSkłodowska+ AdamSkłody-Stachy100złpwdowa po Franciszku KietlińskimM.R.
NGW27241v-2421765LeonPiętka+ AntoniMariannaWyszyńska+ TomaszPiętki-Gręski60złpM.R.
NGW27241v-2421765WalentyPiętka+ JakubZuzannaWyszyńska+ TomaszPiętki-Basie60złpM.R.
NGW27242v1765AleksanderRytelJakubMariannaZawistowskaAdamZawisty-Podleśne100złpM.R.
NGW272431765StanisławZawistowskiAdamAgnieszkaNiemiera+ MarcjanZawisty-Podleśne80złpM.R.
NGW27243v1765RochGodlewski+ MarcinAntoninaDrewnowskaMarcinGodlewo-Łuby200złpM.R.
NGW27243v1765MikołajZawistowski+ BartłomiejAnnaZawistowskaMarcinZawisty-Piotrowice, Zawisty-Wity200złpM.R.
NGW272441765BartłomiejOłowski+ WojciechTeresaMurawskaJózefOłowskie200złpM.R.
NGW27244v1765JózefStelągowskiMałgorzataMaleszewskaJanŻochy80złpM.R.
NGW27244v-2451765GrzegorzZawistowski+ AntoniEwaBoguckaPawełDrewnowo-Lipskie600złpM.R.
NGW27245v1765JanBiały+ JakubZofiaJanczewskaMaciejBiałe-Chorosze100złpM.R.
NGW27247v1765JakubDąbrowskiStanisławPetronelaUszyńskaBaltazarDąbrowa-Moczydły100złpM.R.
NGW272481765TomaszGodlewskiAntoninaBiałaFranciszekZawisty-Kruki120złpM.R.
NGW27248-248v1765MaciejTrebliński+ MarcinJadwigaRostkowska+ WojciechRostki-Daćbogi, Rostki-Magna100złpM.R.
NGW272491765WojciechDąbrowskiMateuszAntoninaŁopińskaMikołajDąbrowa-Kaski200złpM.R.
NGW27249-249v1765MaciejGodlewski+ JanRozaliaGodlewskaGrzegorzGodlewo-Baćki200złpM.R.
NGW27251-251v1765AndrzejKraszewski+ AntoniFranciszkaMurawska+ WojciechKraszewo-Kryski, Kraszewo-Zielony-Grunt100złpM.R.
NGW272521765PawełRostkowskiLeonardScholastykaŚwierżewskaJakubRostki-Magna, Rostki-Daćbogi200złpM.R.
NGW27252v1765FranciszekKrasnodębski+ KonstantyWiktoriaRytelMaciejMariannaBudziszewskaŻeleźniki, Puszewka650złpM.R.
NGW27253v1765FilipUściński+ WojciechFranciszkaPodgórskaJanKatarzynaBoguckaUścianek-Dembianka, Brulino-Starozumy500złpM.R.
NGW27254-254v1765AleksanderUszyńskiJan+ MałgorzataUszyńskaRozaliaWojtkowska+ JózefUsza-Magna100złpM.R.
NGW27255v1765MateuszDąbrowskiWawrzyniecKrystynaDąbrowskaWojciechDąbrowa-Wilki130złpM.R.
NGW272561765AugustynRytel+ LeonAntoninaKietlińskaStanisławPętkowo-Wymiarowo200tymfówM.R.
NGW272571765PiotrOłdakowski+ KrzysztofMariannaRawa+ TomaszRostki-Magna200złpMarianna Rawa – przyszła żona Kacpra Ołdakowskiego, syna zapisującegoM.R.
NGW27257-257v1765WojciechZaremba+ MarcinMariannaBiałaDionizyZaremby-Biendugi150złpM.R.
NGW27257v1765MikołajKamieński+ JanFranciszkaGodlewskaMaksymilianKamieńczyk-Magna100złpM.R.
NGW27258-258v1765PiotrDybowski+ JanAnastazjaZawistowskaAndrzejZawisty-Podleśne, Zawisty-Nadbużne, Rostki-Magna200złpM.R.
NGW27259v1765AntoniTymiński+ ŁukaszMarcjannaWojtkowska+ JózefTymianki-Bucie100złpM.R.
NGW27260-260v1765MaciejGrędzicaAnnaKonarzewska+ AdamGudosze, Zalesie100złpM.R.
NGW27261-261v1765NikodemZłotkowski+ JanKrystynaKossowska+ Władysław+ AnnaKarskaKutyłowo-Złotki130tymfówKrystyna Kossowska – wdowa po Walentym Żebrowskim, burgrabim drohickimM.R.
NGW272631765NikodemWojtkowskiAntoniKunegundaKrassowskaKazimierzRatyniec-Nowy, Dembe, Maleszewo2000złpM.R.
NGW27267v1765JózefŚwiatłowskiMariannaWygonowska+ JakubWojtkowice-Dady100złpM.R.
NGW27270v-2711765AntoniPotkański+ JanKrystynaGozdzkaLudwikaRostworowskaJacekTeresaKuszelPotworów, Potkana, Nowawieś, Rostworów120000złpAntoni Potkański – podkomorzy sandomierski, pułkownik wojsk królewskich, syn łowczego sandomierskiego i starosty żwinogrodzkiego; Ludwika Rostworowska – córka podczaszego podlaskiegoM.R.
NGW272781765AntoniZakrzewski+ MaciejKatarzynaZakrzewskaZakrzewo-Zalesie70złpM.R.
NGW27279v1754JakubPiętkaLudwikaOłdakowska+ FranciszekKrystynaJaruzelskaMołmotki, Rostki3000złpdokument wyjęty z ks. liwskich; Jakub Piętka – łowczy latyczowski; Ludwika Ołdakowska – córka podczaszego nurskiego. Krystyna Jaruzelska – natenczas żona Aleksandra Chądzyńskiego, podstolego podlaskiego.M.R.
NGW27281-281v1765WojciechZawistowski+ StanisławKrystynaGojżewska+ ZygmuntBoguty-Stągiewki100złpM.R.
NGW27281-281v1765JózefUszyńskiIgnacyLudwikaGojżewska+ ZygmuntUsza-Magna100złpM.R.
NGW27296-296v1765TomaszRadziszewski+ WojciechJuliannaBłeszyńska+ Alojzy+ RozaliaSzepietowskaCzyżew-Kościelny, Żebry-Oczkowizna, Kostry-Podsędkowięta416/20złp/grcórka cześnika żytomierskiegoM.R.
NGW27298v1765JakubTymiński+ TomaszMariannaTymińskaBaltazarTymianki-Moderki120złpM.R.
NGW27304-304v1765JakubDrewnowski+ AdamElżbietaTymińska+ TomaszTymianki-Pachoły120złpM.R.
NGW27304v1765IgnacyTymiński+ TomaszJakubDrewnowski+ AdamTymianki-Dembosze40złpJakub Drewnowski – szwagier zapisującego, mąż Elżbiety TymińskiejM.R.
NGW27308-308v1765KazimierzPętkowskiTomaszKatarzynaSutkowska+ AdamPrzeździecko-Lenarty, Ołdaki25tymfówcórka burgrabiego grodzkiego nurskiegoM.R.
NGW27308-308v1765DionizyGodlewskiHipolitMariannaSutkowska+ AdamPrzeździecko-Lenarty, Ołdaki25tymfówcórka burgrabiego grodzkiego nurskiegoM.R.
NGW27312v1765AntoniZawistowski+ SebastianMariannaRostkowskaPętkowo-Wymiarowo75złpwdowa po Dionizym ZłotkowskimM.R.
NGW27314v1765KazimierzGodlewski+ JanMarcjannaZawistowska+ PiotrGodlewo-Baćki200złpM.R.
NGW27317-317v1765RajmundŻochowski+ MichałKlaraWrzosekRochŻochy250złpM.R.
NGW273231765KlemensOłowski+ AdamKlaraTymińskaWalentyBogumiłaKrzeczkowskaOłowskie400złpM.R.
NGW27328-328v1765JanOgrodziński+ DominikAleksandraKobyleckaRososza-Magna426/8złp/grOgrodziński – syn skarbnika czerskiego?; wdowa po Janie Jarnickim. Dług.M.R.
NGW27328v1765FranciszekGodlewski+ WojciechZofiaSiedlecka+ MaciejPrzeździecko-Dworaki150złpM.R.
NGW27333v-3341765PawełZaleski+ FabianWiktorynZaleskiPawełZawady50złpWiktoryn Zaleski – syn zapisującegoM.R.
NGW27333v-3341765KacperRatyński+ SzymonKatarzynaZaleskaRatyniec-Nova50złpM.R.
NGW27333v-3341765StanisławGrądzki+ MikołajMariannaZaleskaGrądy50złpM.R.
NGW27335-335v1765KazimierzNiemiera+ TomaszTeresaKietlińska+ MaciejNiemiery80złpM.R.
NGW27338v-3391765MarcinŻebrowski+ MateuszMagdalenaOstrowska+ MaciejRytele-Święckie, Rytele-Borkowskie100złpM.R.
NGW27342v-3431765MikołajStokowski+ MateuszFranciszkaWyszyńskaStokowo-Bućki, Zabiele100złpwdowa po Wojciechu ZawistowskimM.R.
NGW273451765TomaszMaleszewski+ PawełMariannaMaleszewskaMaleszewo-Nova, Maleszewo-Antiqua60złpTomasz Maleszewski LizaczekM.R.
NGW27348-348v1765JanOgrodziński+ DominikAleksandraRososza-Magna50złpOgrodziński – syn skarbnika czerskiego?; wdowa po Janie Jarnickim. Dług.M.R.
NGW27350-350v1765PetronelaGodlewska+ Antoni+ TeofilaSzulborskaJan, Józef, Zuzanna i PetronelaKossakowski/ Kossakowska+ AntoniPetronelaGodlewskaZalesie, Kołki?, Czyżew-Kościelny, Czyżew-Nowawieś, Czyżew-Chrapki100tymfówwdowa po Janie Trzasce i Antonim KossakowskimM.R.
NGW27353-353v1765KarolLipski+ JózefAleksanderGostkowskiPrzeździecko-Lenarty50tymfówGostkowski – komornik graniczny wiskiM.R.
NGW27355-355v1765KarolUściński+ JakubAgnieszkaZłotkowska+ AndrzejUścianek-Dembianka200złpM.R.
NGW273561765PiotrGodlewskiAnastazjaPieńkowskaŚwierże-Tworki, Godlewo-Gorzejewo200złpM.R.
NGW27359v1765IgnacyJarnicki+ WojciechPetronelaFaszczewska+ KrzysztofKrzeczkowo, Krzeczkowo-Mianowskie100złpM.R.
NGW27360v1765SzymonZaremba+ JanJadwigaJarnicka+ WojciechChoromany-Wilczagóra200złpM.R.
NGW27361-3611765KrzysztofCholewicki+ StanisławKatarzynaOłtarzewskaIdziCholewy-Koniewo200złpM.R.
NGW27366-366v1765KrzysztofDmochowski+ NorbertPawełGodlewskiTomaszŻelazy-Brokowo, Pieńki-Magna50tymfówM.R.
NGW27366-366v1765MichałDmochowski+ NorbertPawełGodlewskiTomaszŻelazy-Brokowo100złpM.R.
NGW273741765BenedyktUszyński+ WojciechKunegunda i CecyliaTryniszewska+ AntoniUsza-Magna34złpKunegunda – żona zapisującegoM.R.
NGW273751765MaciejRatyński+ MaciejMariannaWojtkowska+ KazimierzRatyniec-Nowy50M.R.
NGW27383v-3841765WawrzyniecZaręba+ JanAntoni, Piotr, Paweł i Szymon FilipNienałtowski+ AdamApoloniaCzyżBudziszewo-Słodzony, Kuleszki-Ząbki180Nienałtowscy – synowie burgrabiego nurskiegoM.R.
NGW27386v-3871765MateuszŻebrowski+ WojciechKrystynaWojtkowskaŻebry-Magna, Żebry-Parva40wdowa po Andrzeju WojnieM.R.
NGW27388v1765AntoniDołęgowski+ WojciechMałgorzataDąbrowskaStanisławDołęgi150M.R.
NGW27388v-3891765WawrzyniecStokowski+ WojciechMariannaSienickaPawełStokowo-Złotki, Pęsewo-Pałki300M.R.
NGW27392-392v1765MartynaObryckaJakubApoloniaPaderewskaWojciechKolumna-OborskiObryte1000Obrycka – córka komornika ostrowskiego, wdowa po Macieju Godlewskim, komorniku nurskim; Oborski – skarbnik nowogródzkiM.R.
NGW27392v-3931765WojciechKolumna-OborskiMartynaObryckaBiałe-Szczepanowice, Białe-Misztale1500Oborski – skarbnik nowogródzki; wdowa po Macieju Godlewskim, komorniku nurskimM.R.
NGW27394v-3951765WojciechPuchalskiAnnaBiedrzyckaLeszczka, Perlejewo2000Puchalski – żołnierz chorągwi pancernej Potockiego, podczaszego wielkiego litewskiegoM.R.
NGW27399-399v1765StefanLipski+ WojciechMariannaLipska+ WawrzyniecKramkowo200M.R.
NGW27401-401v1765FranciszekWojtkowski+ AndrzejMariannaBiała+ AdamTymianki-Bucie56M.R.
NGW27402-402v1765WawrzyniecChwedorowicz+ TadeuszMariannaKisielnickaDługie-Wszebory50M.R.
NGW27409-409v1765PiotrTymińskiAndrzejRozaliaŻebrowskaTymianki-Okunie, Tymianki-Pachoły50wdowa po Macieju WyszyńskimM.R.
NGW27410v1765WładysławWąsowski+ AntoniMariannaTymińska+ JózefPolkowo-Pobratymy100M.R.
NGW27415v1765KonstantyZłotkowski+ WładysławAntoninaDłuska+ PawełBalbinaŁupkowskaZłotki100M.R.
NGW27417-417v1765GrzegorzPopławski+ Jan po AndrzejuKatarzynaTymińska+ MateuszNur100złpTymiński Doromata/ Doromała?M.R.
NGW27427-427v1765KonstantyKrasnodębski+ TomaszBaltazar/ KazimierzTymińskiCeranów, Nur300 i 135tymfówKonstanty Krasnodębski – miecznik owrucki; ks Baltazar Tymiński – proboszcz czyżewski, ks. Kazimierz Tymiński – proboszcz nurski? 300 – par. Czyżew, 135 – par. Nur.M.R.
NGW27429v1765MateuszOłowski+ MaciejHelenaŚlepowrońskaOłowskie40złpwdowa po Wawrzyńcu TymińskimM.R.
NGW27430v1765JakubRatyński+ SzymonMariannaŁachowskaGrzegorzRatyniec-Nowy200złpRatyński Sokół; córka organisty sterdyńskiegoM.R.
NGW27431v-4321765TomaszOstrowskiJózefaGozdawa-Godlewska+ Krzysztof StanisławJuliaOborska50000złpOstrowski – pułkownik wojsk królewskich; córka starosty nurskiegoM.R.
NGW27445-445v1765IgnacyPrzebendowski+ Piotr+ UrszulaPotockaTomaszOstrowskiFalęty100000złpDokument wyjęty z ksiąg grodzkich skarszewskich; Przebendowski – starosta mirachowski i pucki, rotmistrz chorągwi pancernej wojsk królewskich, syn wojewody malborskiego; Ostrowski – pułkownik wojsk królewskichM.R.
NGW27450v-4511765WalentyRytel+ AntoniMagdalenaRytel+ GrzegorzRytele-Święckie100złpM.R.
NGW27451-451v1765PiotrOłdakowski+ KrzysztofZofiaRytelRostki-Magna50złpwdowa po Tomaszu OłdakowskimM.R.
NGW27453v-4541765BartłomiejMystkowskiAdamPetronelaGoskPawełGrzymały, Grzymały-Połomia, Brok, Goski-Pełki500złpM.R.
NGW27455-455v1765SzymonJaźwińskiIdziRozaliaStokowskaMikołajStokowo-Bućki, Koski, Jaźwiny-Noszki, Jaźwiny-Kwasie200złpM.R.
NGW27457v1765GracjanBystrzycki+ KazimierzAntoniKuczyńskiWyszonki-Wypychy2000złpBystrzycki - syn burgrabiego łukowskiego; Kuczyński – miecznik nowogrodzkiM.R.
NGW274591765AndrzejŻochowski+ KazimierzMarcjannaNienałtowskaMarcinGudosze100złpM.R.
NGW27459v-4601765AntoniRytel+ MichałFranciszkaZarembaPiotrŚwierże-Panki100złpwdowa po Bartłomieju NienałtowskimM.R.
NGW27460v1765AdamRostkowski+ SzymonAnastazjaZawistowskaJakubRostki-Magna200złpM.R.
NGW27465v-4661765GrzegorzBiały+ AdamKrystynaTymińskaMarcinBiałe-Chorosze200złpM.R.
NGW27472-472v1766JózefZaleski+ JakubFelicjannaRatyńska+ JózefZalesie100złpM.R.
NGW27473v-4741766MaciejŁapiński+ AndrzejDorotaZakrzewska+ WincentyŁapy-Wity200złpM.R.
NGW274741766WawrzyniecOstrowski+ AntoniLudwikRatyński+ FranciszekRatyniec-Antiqua200złpM.R.
NGW27479-479v1766WawrzyniecGodlewski+ TomaszMariannaTymińska+ WalerianGodlewo-Plewy150złpwdowa po Pawle ChechłowskimM.R.
NGW274831766WładysławWąsowski+ AntoniMariannaTymińska+ JózefPolkowo-Pobratymy40złpM.R.
NGW274861766PiotrJemielity+ IdziMariannaJemielita+ MichałJemielite-Kolby80złpM.R.
NGW27489-489v1766WalentyTymiński+ SewerynHelenaUszyńskaStanisławDrewnowo-Daćbogi100złpM.R.
NGW27490v1766AntoniTymińskiAndrzejBrygidaTymińska+ MateuszTymianki-Okunie, Tymianki-Pachoły200złpM.R.
NGW27499v-5001766MichałPoniatowski+ SylwesterAgnieszkaJanczewskaMaciejWojtkowice-Dady100złpM.R.
NGW275001766DionizyDmochowski+ MateuszMariannaBieńkowska+ WiktorynDmochy-Wochy200złpM.R.
NGW27507v-5081766TomaszZakrzewski+ PawełAgnieszkaJanczewska+ WalentyZakrzewo-Zalesie, Zakrzewo-Magna150złpM.R.
NGW275151766PiotrOłdakowski+ KrzysztofKazimierzRostkowski+ AndrzejRostki-Magna30tymfówM.R.
NGW275181766IdziKietliński+ WojciechJoannaRytel+ MateuszPętkowo-Wymiarowo50złpM.R.
NGW27521-521v1766LudwikOłtarzewski+ PiotrFranciszkaZawistowska+ KazimierzOłtarze, Ołtarze-Gułacze110złpoblataM.R.
NGW27525-525v1766JózefBieńkowski+ BartłomiejEwaKraszewska+ AndrzejBieńki-Krzeczkowo20złpM.R.
NGW27526-526v1766JózefRytel+ WojciechZofiaRytelJózef po KacprzeRytele-Suche200złpZofia Rytel – córka Rytela o przydomku FloryszczykM.R.
NGW275271766MateuszŚwierżewski+ MarcinKatarzyna, Małgorzata i KrystynaSkolimowska+ BaltazarŚwierże-Koncany24złpKatarzyna Skolimowska – żona zapisującegoM.R.
NGW27527v1766ŁukaszGodlewski+ WalentyRóżaUszyńskaTomaszGodlewo-Magna100złpM.R.
NGW27528-528v1766MaciejPłonowskiAdamMagdalenaChechłowskaEleonoraBarbowskaSzmurły, Płonowo1000złpwdowa po Janie Duczymińskim wicewojewodzie różańskimM.R.
NGW27528v-5291766FranciszekUszyński+ ŁukaszApoloniaBogucka+ TomaszUsza-Parva100złpM.R.
NGW27531v1766WojciechZawadzki+ WojciechJan, Elżbieta i MariannaZawadzki/ ZawadzkaWojciech+ AnnaStaniszewskaJaczewo500złprodzeństwo Zawadzcy – dzieci nieletnie zapisującegoM.R.
NGW27534v-5351766AdamKraszewski+ JózefMariannaBiała+ HilaryMurawskie-Miazgi, Sienica-Pierce100złpwdowa po Walentym KowalczykuM.R.
NGW27538v1766MaciejRostkowskiWojciechJoannaStokowska+ SzymonRostki-Magna50złpwdowa po Walentym KraszewskimM.R.
NGW27541v1766KrzysztofŁuniewski+ AndrzejElżbietaWojtkowska+ JózefŁuniewo-Parva, Łuniewo-Szczubły50złpM.R.
NGW27541v-5421766AleksanderUszyński+ JanRozaliaWojtkowska+ JózefUsza-Magna50złpM.R.
NGW27542v1766LudwikBarański+ JózefJuliannaLinkiewiczMariannaŁazowska+ Marcin StanisławKrystynaRatyńskaDąbrowa-Nowawieś10000złpBarański miecznik trembowelski; Łazowska – córka regenta burgrabiego drohickiegoM.R.
NGW27545v-5461766KrzysztofSienicki+ GrzegorzKrystynaZarembaAntoniSienica-Lipusy200złpM.R.
NGW27546v-5471766JakubMoczulski+ JózefKonstancjaTymińska+ JanCzarkówka-Zawady50złpM.R.
NGW27548v1766PiotrGodlewski+ SewerynBrygidaGodlewskaGodlewo-Magna40złpM.R.
NGW27554-554v1766FranciszekWojnoStanisławKonstancjaŁuniewska+ PawełLubowicz-Kąty31tymfówzapis także na Joannę Łuniewską, żonę Walentego WojnoM.R.
NGW27554-554v1766FelicjanGodlewski+ WojciechKatarzynaŁuniewska+ PawełGodlewo-Mierniki31tymfówzapis także na Joannę Łuniewską, żonę Walentego WojnoM.R.
NGW275551766JózefLipski+ StefanAntoninaGnatowska+ WładysławKramkowo120złpM.R.
NGW27555v-5561766JanZaleski+ PiotrMagdalenaRatyńska+ JacekZalesie50złpM.R.
NGW27559v-5601766BenedyktGodlewski+ JózefEwaZarembaGodlewo-Plewy100złpM.R.
NGW27561v1766FaustynOlszewski+ FranciszekAntoniKlimczycki+ PawełKostry-Podsędkowięta, Kostry-Antiqua770złpFaustyn Olszewski – skarbnik owruckiM.R.
NGW27577v-587v1766FranciszekDłuski+ WawrzyniecBaltazarTymińskiGudosze, Uścianek-Dembianka, Lipa-Dobki, Sutki1315złpks. Franciszek Dłuski – komendarz par. nurskiej; ks. Baltazar Tymiński – proboszcz czyżewskiM.R.
NGW294v1766PiotrWojtkowski+ MaciejJuliannaZakrzewska+ WawrzyniecSkłody-Stachy100złpM.R.
NGW2951766IdziZłotkowski+ JanAgnieszkaTymińskaPawełKutyłowo-Złotki100złpM.R.
NGW2971766NikodemZłotkowski+ JanKrystynaKossowskaKutyłowo-Złotki50tymfówwdowa po Walentym Żebrowskim, burgrabim grodzkim nurskimM.R.
NGW2910v-111766HilaryŁuniewskiStanisławFranciszkaTryniszewskaDamazyŁuniewo-Szczubły, Łuniewo-Parva100złpM.R.
NGW29151766WojciechOłdakowskiSzymonAgnieszkaZawistowskaOłdaki-Magna-Brok100złpwdowa po Stanisławie KietlińskimM.R.
NGW2915-15v1766JakubLipski+ JakubFranciszkaZałuska+ JanOłdaki-Połomia50złpM.R.
NGW2916v-171766TadeuszJaźwiński+ JakubTeresaBoguckaAntoniJaźwiny-Piertki200złpM.R.
NGW29171766AdamJanczewski+ WojciechZofiaKietlińska+ WalentyOłdaki-Magna-Brok100złpM.R.
NGW2917-17v1766TomaszPieńkowski+ AdamRozaliaŚwierżewska+ PawełPieńki-Magna, Pieńki-Kownaty200złpM.R.
NGW2918-18v1766StefanDrewnowski+ TomaszMariannaTymińska+ MikołajBrygidaKempistaDrewnowo-Ziemaki, Boguty-Stągiewki300złpBrygida Kempista – obecna żona Szymona TymińskiegoM.R.
NGW2919-19v1766IdziŁuniewski+ MateuszAnastazjaŁuniewskaAntoniŁuniewo-Magna506/20złp/grM.R.
NGW2920-20v1766MateuszBiały+ TomaszMariannaMurawska+ JakubBiałe-Figle200złpM.R.
NGW2920v-211766LeonardRostkowski+ AndrzejRozaliaZakrzewska+ JanRostki-Magna50złpM.R.
NGW29211766JanKulesza+ AdamZofiaZakrzewska+ AdamZgleczewo, Zgleczewo-Szlacheckie150złpM.R.
NGW29231766JanDąbkowski+ StanisławMariannaRytel+ WalentyŚwierże-Leśniewko, Świerże-Panki30złpM.R.
NGW2932v1767AdamKruszewski+ JanElżbietaRyszewska+ KazimierzJaczewo400złpM.R.
NGW2933-33v1767LudwikNiepiekło+ SzymonAgnieszkaGodlewska+ MarcinWyszomierz, Kutyski150złpM.R.
NGW2933v1767AntoniGodlewski+ AntoniEleonoraOłdakowska+ JózefRosochate-Kościelne50złpwdowa po Antonim DmochowskimM.R.
NGW2936v1767JanGodlewski+ AntoniMariannaGoskAntoniRosochate-Kościelne150złpM.R.
NGW2937-37v1767MarekGodlewski+ JoachimBrygidaGodlewskaPawełGodlewo-Łuby200złpM.R.
NGW2938-38v1767WacławMurawski+ MaciejSylwesterMurawskiJakubMurawskie-Urbany150złpSylwester Murawski – przyszły zięć zapisującegoM.R.
NGW29391767WojciechStokowski+ TomaszKunegundaTymińskaAndrzejStokowo-Bućki, Zawisty-Dworaki800złpM.R.
NGW2939v-401767AleksanderZałuska+ MarcinMagdalenaZałuskaAndrzejZałuski-Lipnowo250złpM.R.
NGW2941-41v1767JózefKietlińskiStanisławDomicelaRytel+ LeonPętkowo-Magna300złpM.R.
NGW2942-42v1767PiotrPułaski+ JanFranciszkaGodlewskaMikołajKostry, Kostry-Pułazie200złpM.R.
NGW29431767TomaszOłtarzewskiLeonMariannaMurawskaJózefOłtarze-Gułacze200złpM.R.
NGW2943v1767DionizyDmochowski+ TomaszJadwigaCzyżewskaPawełDmochy-Wypychy100złpM.R.
NGW2944-44v1767StanisławDłuskiFranciszekAgataBoguckaJózefDługie-Grzymki200złpM.R.
NGW2944v1767SzymonZakrzewskiMikołajEwaGrabowskaKazimierzZakrzewo-Magna100złpM.R.
NGW2945-45v1767KrzysztofRatyński+ MarcinAgnieszkaChylińska+ JakubRatyniec-Antiqua100złpM.R.
NGW2945v-461767JacekNiemierka+ LeonFranciszkaRatyńska+ MarcinPaderewo, Paderewo-Magna60złpM.R.
NGW2946v1767WojciechGodlewski+ AndrzejEwaGodlewska+ StanisławGodlewo-Milewko, Godlewo-Gnochy200złpM.R.
NGW2946v-471767PiotrTymiński+ GrzegorzPetronelaLipska+ WojciechTymianki-Moderki200złpM.R.
NGW2947v-481767PawełSienicki+ GrzegorzKonstancjaSzopskaGodlewo-Piętaki, Sienica-Karasie500złpwdowa po Tomaszu Wojciechowskim oraz Jakubie ZbierzchowskimM.R.
NGW2948v1767KrzysztofKietliński+ StanisławAgnieszkaKietlińskaMaciejKietlanka100złpAgnieszka Kietlińska córka Kietlińskiego o przydomku Witułt – przyszła żona Mikołaja Kietlińskiego, syna zapisującegoM.R.
NGW29491767AndrzejKietlińskiMaciejApoloniaKietlińska+ MaciejKietlanka100złpAndrzej Kietliński Witułt; córka Kietlińskiego o przydomku BąkM.R.
NGW2949v-501767MaciejGodlewski+ AdamFranciszkaZawistowska+ KazimierzGodlewo-Warsze200złpwdowa po Ludwiku OłtarzewskimM.R.
NGW29501767FranciszekRostkowskiMichałLudwikaRytelMarcinRostki-Magna150złpM.R.
NGW2950v1767WojciechZarembaAdamAgnieszkaZaremba+ MarceliZaremby-Warchoły, Zaremby-Ciemne200złpM.R.
NGW29521767AmbrożySkarzyńskiAntoniJózefaDmochowskaFranciszekSkarzyno, Skarzyno-Nowawieś300złpM.R.
NGW2953v1767WalentyWojnoStanisławKunegundaŁuniewska+ PiotrLubowicz-Konty400złpM.R.
NGW29541767AdamSutkowskiWiktorynBarbaraKrzeczkowska+ JanMurawskie-Nadbużne, Myślibory, Murawskie-Urbany150złpM.R.
NGW2955v1767MaciejDmochowski+ WawrzyniecKatarzynaŻebrowskaJakubDmochy-Wypychy, Dąbrowa-Łazy400złpM.R.
NGW29561767ŁukaszTymiński+ GabrielJózefaSzulborskaTymianki-Bucie, Tymianki-Stasie100złpwdowa po Janie TymińskimM.R.
NGW2956v1767StefanBogucki+ KilianKatarzynaTymińskaStpicze-Chojnowo100złpwdowa po Adamie KutyłowskimM.R.
NGW2957v-581767MariannaMurawskaMichałGrodzki+ MateuszMariannaMurawskaMurawskie-Urbany150złpwdowa po Mateuszu Grodzkim; Michał Grodzki, syn zapisującej, zaręczony z Klarą Tymińską córką po PawleM.R.
NGW29581767MichałGrodzki+ MateuszKlaraTymińska+ PawełGudosze100złpM.R.
NGW2958-58v1767PiotrGodlewski+ WojciechAnastazjaTymińskaJakubGodlewo-Mierniki100złpM.R.
NGW2977v-781767MateuszBudziszewski+ JakubMariannaSzulborskaMaciejBudziszewo-Magna, Budziszewo-Słodzony100złpM.R.
NGW2984v-851767BenedyktNiwiński+ JakubTeresaLeszczyńska+ MaciejNiwino-Popławskie, Niwino-Leśne80złpM.R.
NGW2990v-911700WalentyDłuski+ MateuszMariannaDłuska+ BartłomiejDługie, Długie-Wólka100złpdokument oblatowany przez Franciszka BiałegoM.R.
NGW2993v-941767AmbrożyTymiński+ KrzysztofAlbinaWąssowska+ AntoniTymianki-Bucie, Tymianki-Skóry650złpM.R.
NGW2995v-961767JakubRykaczewski+ AntoniTeodoraPrzeździecka+ ŁukaszRykacze250tymfówM.R.
NGW29102v-1031767LudwikNiepiekło+ SzymonAgnieszkaGodlewska+ MarcinKutyski50złpM.R.
NGW29106v-1071767KrzysztofRatyński+ MarcinJoannaPaderewska+ FranciszekRatyniec-Antiqua100złpM.R.
NGW291091767LeonTwarowski+ StanisławZuzannaBogucka+ Adam+ JoannaGodlewskaTwarogi-Ruskie, Twarogi-Lackie1500złpM.R.
NGW29111v-1121767MichałMurawski+ TomaszPiotrMurawskiMichał+ MagdalenaDłuskaSzulborze-Kozy200złpPiotr Murawski – syn zapisującegoM.R.
NGW291121767HipolitJabłonowski+ MateuszMariannaBoguckaAntoni MikołajGodlewo-Cechny, Jabłonowo, Białe200złpcórka podstarościego i sędziego grodzkiego nurskiego, wdowa po Adamie BoguckimM.R.
NGW291221767JózefChądzyńskiAleksanderJózefCzarzastyMołmotki3000złpJózef Chądzyński – podstoli województwa podlaskiego, syn chorążego liwskiego; ks. Józef Czarzasty – kanonik brzeski i kijowski, proboszcz par. ZarembyM.R.
NGW29126v1767AdamŁysakowski+ WojciechMariannaDmochowskaZaremby-Kramki30złpwdowa po Grzegorzu BoguckimM.R.
NGW29127-127v1767MaciejGrabowski+ IgnacyLudwika, Teresa, MałgorzataGrabowskaMaciejDorotaSkłodowskaGrabowo360złpsiostry Grabowskie – córki zapisującegoM.R.
NGW29135v1767JanZakrzewski+ AdamKatarzynaRytel+ AndrzejZakrzewo-Zalesie100złpM.R.
NGW29137v-1381767PiotrPętkowski+ JanLudwikaKrajewska+ Jan FranciszekWiktoriaDoukszaPętkowo, Pętkowo-Magna, Bystra-Grzęda6000złpPętkowski – syn podsędka ziemi nurskiejM.R.
NGW29138v1767MateuszCzyżewski+ BartłomiejTomaszStokowski+ AdamSienica-Otłoszki, Stokowo-Bućki200złpM.R.
NGW291401767AmbrożyKonarzewski+ TomaszMariannaPodbielska+ IdziZakrzewo-Magna24tymfyM.R.
NGW291461767JakubGrabowski+ MateuszJulianGrabowskiMateuszGrabowo195tymfówM.R.
NGW291471767JakubGrabowski+ MateuszMagdalenaNienałtowska+ MikołajGrabowo62tymfyM.R.
NGW29156-156v1767WalentySienicki+ AdamEwaStokowska+ WawrzyniecSienica-Jasiochy100złpM.R.
NGW29156v1767IgnacyOłdakowski+ Józef+ MariannaSutkowskaDorotaObrębskaJanOłdaki-Magna-Brok, Zaremby-Bolendy500złpOłdakowski – syn miecznika drohickiegoM.R.
NGW29161-161v1767NikodemRowicki+ FranciszekMariannaRybicka+ PiotrZielezniki100złpM.R.
NGW29162-162v1767MateuszWojtkowski+ JózefEleonoraWojtkowska+ FranciszekWojtkowice-Starawieś100złpwdowa po Andrzeju WojtkowskimM.R.
NGW29163-163v1767PiotrWojtkowski+ KazimierzMariannaWojtkowska+ FranciszekWojtkowice-Dady100złpM.R.
NGW29172v1767SzymonŻelazowski+ KazimierzApoloniaDąbrowskaAndrzejŻelazy-Brokowo30złpM.R.
NGW29174v-1751767MichałButlerAleksanderOssolińskiMiedzna-Orzeszowska, Wola-Tchórzowa, Zielezniki, Międzyleś, Wrotnów, Rostki, Miednik, Ugoszcza, Kozołupy, Drgicz, Tęczyn100000złpButler – starosta preński, Ossoliński – starosta drohickiM.R.
NGW29175v1767WiktorynDąbrowski+ KazimierzBarbaraDmochowska+ FranciszekDąbrowa-Michałki, Dąbrowa-Dzięciele, Strumiany, Sutki, Zaremby-Bolendy1333/10złp/grwdowa po Adamie Rakowskim – podpisku ziemskim i grodzkim wiskimM.R.
NGW291761767StefanWojtkowskiJacekElżbietaŚlepowrońska+ ZygmuntŚlepowrony-Compory80złpM.R.
NGW29176v-1771767FranciszekBiały+ AdamUrszulaZawistowska+ AntoniBiałe-Chorosze200złpM.R.
NGW29177v-1781767PiotrDmochowskiJanWiktoriaDmochowska+ JakubDmochy-Przeczki50złpM.R.
NGW29179v-1801767AdamMurawski+ JakubKatarzynaTryniszewska+ KazimierzBiałe-Chorosze100złpM.R.
NGW291801767AndrzejGodlewski+ ŁukaszKatarzynaGodlewo-Gorzejewo80złpwdowa po Adamie WojtkowiczuM.R.
NGW29183-183v1767AntoniŁuniewski+ KazimierzZofiaKempistaŁuniewo-Magna500złpwdowa po Stanisławie TymińskimM.R.
NGW29186v-1871767JakubRosochacki+ AdamMarcjannaZaręba+ WincentyRosochate-Kościelne100złpM.R.
NGW291891767PawełGodlewskiTomaszMarcjannaSkłodowska+ JakubPieńki-Magna150złpwdowa po Walentym GodlewskimM.R.
NGW29189v-1901767JanSzepietowskiWawrzyniecJadwigaKonarzewskaAdamSzepietowo-Żaki450złpM.R.
NGW29191v1767WawrzyniecDąbrowski+ AntoniHelenaDąbrowskaMarceliDąbrowa-Kamień, Dąbrowa-Starawieś80złpM.R.
NGW29191i1/21767JanTryniszewski+ KazimierzAgataTymińska+ TomaszTrynisze-Koniewo100złpwdowa po Antonim MyśliborskimM.R.
NGW29191i1/2-191i1/2v1767AgataTymińska+ TomaszJanTryniszewski+ KazimierzDrewnowo-Daćbogi, Trynisze-Koniewo100złpwdowa po Antonim MyśliborskimM.R.
NGW29193-193v1767TomaszBujalski+ AdamEwaTrzcińska+ MaciejŻochy30złpwdowa po Franciszku MaleszewskimM.R.
NGW291951767DominikPieńkowskiMateuszBarbaraBoguckaBiałe-Kwaczoły, Pieńki-Żaki300złpwdowa po Jakubie GodlewskimM.R.
NGW29204v1767KacperStelągowski+ StanisławMariannaMaleszewska+ FranciszekŻochy50złpM.R.
NGW292131767BartłomiejŻochowski+ SzymonEwaStelągowska+ WawrzyniecWólka-Żochowska200złpM.R.
NGW292151767JakubTrzciński+ PiotrMariannaGrzymałaJakub+ MarcjannaKamińskaTrzciniec-Parva40złpM.R.
NGW29224v-2251767GabrielGodlewskiStanisławAgnieszkaSienickaWacławMariannaJaźwińskaSienica-Karasie60złpM.R.
NGW29225v1767WalentyTymiński+ JanMarcjannaMyśliborskaWacławDrewnowo-Daćbogi100złpM.R.
NGW29226v-2271767AntoninaZawistowska+ Paweł+ ZofiaŁuniewskaMaciejDąbrowskiJakubŁuniewo-Magna200złpwdowa po Aleksandrze ŁuniewskimM.R.
NGW292271767MaciejDąbrowskiJakub+ AgnieszkaŻebrowskaAntoninaZawistowska+ PawełŻebry-Nadolne100złpwdowa po Aleksandrze ŁuniewskimM.R.
NGW29227-227v1767KazimierzMaleszewski+ FabianKatarzynaŻebrowskaAdamMaleszewo-Nova200złpMaleszewski PtaszczykM.R.
NGW29227v1767KazimierzKoc+ MateuszMariannaUszyńskaStanisławTrzaski, Koce200złpM.R.
NGW29227v-2281767KrzysztofSienicki+ GrzegorzKonstancjaStokowska+ BenedyktSienica-Lipusy200złpM.R.
NGW29228-228v1767TomaszSkłodowski+ AndrzejAleksandraNienałtowska+ WawrzyniecMarcjannaKuleszaSkłody-Stachy160złpM.R.
NGW29229v-2301767FranciszekMianowski+ WalentyMarcjannaDąbrowskaJakubKrzeczkowo-Mianowskie500złpcórka burgrabiego grodzkiego nurskiegoM.R.
NGW292301767BartłomiejPrzeździecki+ ŁukaszAnnaJanczewskaAdamPrzeździecko-Dworaki, Załuski-Lipnowo400złpM.R.
NGW29235v-2361767MaciejDmochowski+ WawrzyniecKatarzynaŻebrowskaJakubDmochy-Wypychy, Dmochy-Glinki500złpM.R.
NGW292411768WalentyJanczewskiMaciejMagdalenaJanczewskaŁukaszDługie-Grzymki200złpM.R.
NGW29241v1768KrzysztofJaźwiński+ WawrzyniecMariannaBiałaSzymonJaźwiny-Koczoty100złpM.R.
NGW292421768JanMioduszewski+ JózefDomicelaDąbrowska+ WalentyDąbrowa-Święck80złpM.R.
NGW29242v1768PiotrTymińskiAndrzejKatarzynaTymińska+ TomaszTymianki-Pachoły, Tymianki-Okunie100złpM.R.
NGW29242v-2431768RochDąbrowski+ PiotrWiktoriaDmochowska+ ZygmuntDąbrowa-Moczydły100złpM.R.
NGW292431768AmbrożyRostkowski+ MateuszMariannaZawistowska+ BartłomiejRostki-Magna100złpMarianna Zawistowska – zaręczona z Michałem Rostkowskim, synem zapisującegoM.R.
NGW292441768WojciechDąbrowski+ WiktorynJuliannaGodlewska+ JózefDąbrowa-Nowawieś150złpM.R.
NGW29244-244v1768SzymonGodlewski+ AndrzejUrszulaOłtarzewska+ JanGodlewo-Milewko100złpUrszula Ołtarzewska – zaręczona z Wojciechem Godlewskiem, synem zapisującegoM.R.
NGW29244v1768PawełŻebrowski+ PiotrMariannaŻebrowskaRytele-Święckie, Rytele-Borkowskie50złpM.R.
NGW292451768ProtazyGodlewski+ MaciejKlaraTymińskaAugustynGodlewo-Olszewo180złpM.R.
NGW292461768SzymonZawistowski+ SebastianMałgorzataSzulborskaKarolZawisty-Podleśne100złpM.R.
NGW29246v-2471768PiotrJaźwińskiTomaszFranciszkaZawistowskaMateuszZawisty-Piotrowice300złpM.R.
NGW29248-248v1768FabianŁazowskiPiotrKonstancjaPaderewskaCholewy-Kuczaby100złpwdowa po Józefie SkiwskimM.R.
NGW29248v1768JakubGrodzki+ PawełMarcjannaSienickaStanisławSienica-Klawy, Sienica-Piotrasze, Sienica-Krogulce, Sienica-Daćbogi, Gudosze200złpM.R.
NGW29249v1768PawełŻebrowski+ FranciszekAnnaGodlewska+ WojciechGodlewo-Piętaki200złpM.R.
NGW292511768MarcinBiałyStanisławMałgorzataBoguckaStanisławSienica-Puziki, Godlewo-Baćki200złpM.R.
NGW29252v1768MichałGosk+ JakubMariannaTruszkowskaAndrzejUrszulaGoski-Parva-Brok, Goski-Pełki1500złpM.R.
NGW292531768BartłomiejŚlepowroński+ WawrzyniecAgnieszkaLaskowskaKazimierzŚlepowrony-Nagórne100złpM.R.
NGW29253v-2541768BenedyktMystkowski+ KazimierzAgnieszkaSienickaJózefMystki-Rzym500złpM.R.
NGW29254-254v1768StanisławJanczewskiBartłomiejŁucjaRostkowskaStanisławOłdaki-Magna-Brok100złpM.R.
NGW29254v1768JózefGrodzki+ FranciszekAnastazjaZakrzewskaWalentyLipa-Dobki200złpM.R.
NGW292551768AdamDąbrowskiDionizyAntoninaDąbrowska+ MaciejDąbrowa-Michałki, Dąbrowa-Kity, Dąbrowa-Starawieś200złpM.R.
NGW29255-255v1768FelicjanDołęgowski+ FranciszekEleonoraMurawskaDołęgi60złpwdowa po Antonim GołembiewskimM.R.
NGW29257v1768MarcinZawistowski+ RochKunegundaUszyńskaAntoniCietrzewki-Żurawie, Kutyłowo-Skupie, Boguty-Chrościele200złpM.R.
NGW292581768JózefOłtarzewski+ PiotrMarcjannaTymińskaOłtarze-Gułacze30złpwdowa po Andrzeju TymińskimM.R.
NGW29259-259v1768AntoninaTymińska+ JanStanisławTymiński+ KrzysztofTymianki-Bucie100złpwdowa po Benedykcie UszyńskimM.R.
NGW29259v1768StanisławTymiński+ KrzysztofAntoninaTymińskaTymianki-Bucie50złpwdowa po Benedykcie UszyńskimM.R.
NGW292601768AndrzejUszyńskiJoannaUszyńskaStanisławUsza-Magna, Gnaty250złpM.R.
NGW29266v1768DamazyGodlewski+ TomaszEwaKraszewska+ PawełGodlewo-Piętaki100złpM.R.
NGW292671768KazimierzDąbrowskiWalentyAnnaTymińskaWalentyDąbrowa-Wilki, Dąbrowa-Moczydły300złpM.R.
NGW29273v1768PawełJaźwiński+ JakubJadwigaPodobalska?Lipa-Drewnowo100złpM.R.
NGW29277v1768WalentyPrzeździecki+ JakubMariannaTryniszewskaPrzeździecko-Dworaki63/10złp/grM.R.
NGW29278v-2791768AndrzejTymiński+ JanMagdalenaTymińska+ TomaszTymianki-Okunie50złpwdowa po Mateuszu TymińskimM.R.
NGW29280-280v1768BenedyktMaleszewski+ AleksanderFranciszkaMaleszewskaJózefKonstancjaWyszomierz150złpBenedykt Maleszewski PtaszczykM.R.
NGW29286-286v1768TomaszBieńkowski+ JanAgata i MariannaSutkowska+ BartłomiejBieńki-Krzeczkowo200złpTomasz Bieńkowski – komornik nurskiM.R.
NGW292871768JakubTrzciński+ JanElżbietaGodlewskaGodlewo-Piętaki, Sienica, Jaźwiny, Dąbrowa-Modzele, Dmochy-Bombole141/15złp/grM.R.
NGW292881768FranciszekKulesza+ AndrzejMariannaTrzaska+ JanOlszewo-Przyborowo20złpM.R.
NGW29290v1768PawełGosk+ KazimierzMagdalenaChmielewskaMikołajGoski-Pełki200złpM.R.
NGW29294v1768TomaszWojtkowski+ SebastianJadwigaWojtkowska+ MateuszUsza-Magna100złpM.R.
NGW292951768ŁukaszWojtkowski+ AndrzejMałgorzataZawistowskaBoguty-Magna, Boguty-Stągiewki150złpwdowa po Grzegorzu TymińskimM.R.
NGW293011768TomaszZawistowski+ WalentyJadwigaRostkowska+ LeonardZawisty-Nadbużne100złpM.R.
NGW293111768StanisławZakrzewski+ PawełMagdalenaGodlewskaJakubZakrzewo-Magna200złpM.R.
NGW293121768AndrzejGodlewski+ StanisławDorotaGrzymałaCzyżew-Kościelny500złpżona Macieja GutowskiegoM.R.
NGW293131768FeliksRytel+ StefanEwaOstrowskaMaciejRytele-Święckie100złpRytel KucM.R.
NGW29315-315v1768TomaszZdrodowskiFranciszkaPiętka+ Jakub+ LudwikaOłdakowskaHornowo, Rostki11000złpZdrodowski – komornik bielski; zapis w imieniu Augustyna Bobrownickiego łowczego mielnickiego; córka łowczego latyczowskiegoM.R.
NGW293161768WojciechBiały+ FranciszekJadwigaBogucka+ AdamBiałe-Kramkowo50złpwdowa po Kilianie BoguckimM.R.
NGW293211768JakubDąbrowskiJan po BartłomiejuUrszulaBoguckaKazimierzDąbrowa-Kamień100złpM.R.
NGW29321v1768AndrzejTruszkowski+ JacekUrszulaSwischerZaremby-Kromki, Dobki200złpM.R.
NGW29323v1768IgnacyBleszyński+ AlojzyAntoninaBleszyńskaWojny-Szuby, Czyżew-Kościelny416/20złp/grBleszyński – syn cześnika żytomierskiego; Antonina Bleszyńska – siostra zapisującegoM.R.
NGW29326v-326i1/21768JakubDąbrowski+ FranciszekKatarzynaSzepietowskaAndrzejDąbrowa-Kity100złpM.R.
NGW29330v-3311768KrzysztofRadgowski+ SzymonMariannaKietlińskaWojciechŚwierże-Koncany300złpM.R.
NGW293351768AndrzejSkiwskiBogumiłaSkiwska+ JakubTrzcianka500złpSkiwski – podpisek ziemski i grodzki łomżyński; córka skarbnika drohickiegoM.R.
NGW293361768TomaszKamiński+ AndrzejJuliannaPieńkowskaMateuszKamieńczyk-Pierce230złpM.R.
NGW29337-337v1768PawełBiały+ WalentyTeresaMurawska+ TomaszMagdalenaDąbrowskaBiałe-Papieże60złpM.R.
NGW29338-338v1768WawrzyniecBoguszewski+ WojciechMariannaRytelDługie-Grzymki130złpwdowa po Janie DąbkowskimM.R.
NGW29340-340v1768JanGodlewski+ StanisławHelenaPrzeździeckaWalentyGodlewo-Gorzejewo, Świerże-Panki200złpM.R.
NGW29344v1768TomaszZawistowski+ BartłomiejMariannaŚwierżewskaMelchiorZawisty-Podleśne, Świerże-Zielony120złpM.R.
NGW293451768FranciszekBogucki+ KilianKonstancjaBiała+ MateuszStpicze-Chojnowo200złpM.R.
NGW29345v1768MaciejTrzciński+ SebastianRozaliaGrodzicka+ BaltazarTrzciniec-Parva50złpM.R.
NGW29347-347v1768StanisławRostkowski+ WojciechApoloniaPętkowska+ WalentyRostki, Rostki-Magna120złpM.R.
NGW29349-349v1768FranciszekGosk+ IgnacyAntoninaGodlewskaTomasz+ MałgorzataZawistowskaPieńki-Magna130złpM.R.
NGW29355-355v1768Antoni Michał TomaszWilczewskiMariannaPaderewskaJanMałgorzataWrzosekTopczewo-Szeski, Ostrówek50000złpWilczewski – stolnik bielski; Paderewska – córka skarbnika drohickiegoM.R.
NGW29356-356v1768KazimierzGrodzickiWojciechWawrzyniecGrodzickiKazimierz+ MariannaWojewódzka400złpWawrzyniec Grodzicki – nieletni syn zapisującegoM.R.
NGW29356v-3571768AndrzejWojewódzkiAgnieszkaBloch+ Franciszek1500złpWojewódzki – burgrabia grodzki drohicki; wdowa po Janie WojewódzkimM.R.
NGW29358v1768StefanDziewulski+ JanJadwigaRytelTreblinka, Dziewule200złpPaderewski – skarbnik podlaski; Wilczewski – stolnik bielskiM.R.
NGW29360-360v1768JanPaderewskiAntoni Michał TomaszWilczewskiBoguty-Pianki1000złpM.R.
NGW29364v1768WawrzyniecRostkowski+ AndrzejMariannaRostkowska+ MateuszRostki-Magna120złpM.R.
NGW29366v1768SebastianGodlewski+ JózefMariannaZłotkowska+ BartłomiejJanczewo-Magna31złpM.R.
NGW29368v1768JakubMaleszewski+ MateuszPetronelaZawadzka+ MikołajMaleszewo-Nova, Maleszewo-Antiqua150złpMaleszewski KraczekM.R.
NGW29369v-3701768FranciszekGołaszewski+ SzymonMariannaDąbrowskaDąbrowa-Dzienciel50złpwdowa po Wojciechu SienickimM.R.
NGW293701768PiotrZawistowski+ WalentyPetronelaSienicka+ WojciechZawisty-Wity50złpPetronela Sienica – przyszła żona Jana Zawistowskiego, syna zapisującegoM.R.
NGW293721768PawełJaźwiński+ MateuszKatarzynaJaźwińskaTomaszJaźwiny-Koczoty, Pęsewo-Pałki200złpM.R.
NGW293741768LeonŻochowski+ KazimierzUrszulaBoguckaAgataGodlewskaAntoniBrulino-Piwki, Zawisty-Króle, Brulino-Płaskosze, Brulino-Starozumy600złpM.R.
NGW293751768MaciejŁempickiSzymonKatarzynaNiemyjskaŁempice-Starawieś, Radziszewo-Sieńczuch100złpwdowa po Mateuszu KostroM.R.
NGW293761768WawrzyniecZaremba+ JanPetronelaŁuniewskaFranciszekBudziszewo-Słodzony, Kuleszki400złpPetronela Łuniewska – przyszła żona Antoniego Zaremby, syna zapisującegoM.R.
NGW29377-377v1768KrzysztofRadgowski+ SzymonMariannaŚwierżewskaGrzegorzŚwierże-Koncany300złpM.R.
NGW29377v1768JózefNienałtowski+ FranciszekJadwigaŚwierżewskaJakubNienałty-Brewki240złpM.R.
NGW29378v1768StanisławKamieńskiWojciechMałgorzataZawistowskaKamieńczyk-Ryciorki100złpwdowa po Stefanie DrewnowskimM.R.
NGW29378v1768JózefMurawski+ WojciechDorotaOłowska+ TomaszOłowskie100złpM.R.
NGW293791768AdamŚwierżewski+ PawełKatarzynaGodlewskaŚwierże-Panki150złpM.R.
NGW293801768AntoniKruszewskiAdamElżbietaRysiewskaMariannaKietlińskaWojciechJaczewo, Ołdaki-Magna-Brok200złpM.R.
NGW29380-380v1768WawrzyniecZakrzewski+ WalentyDorotaTryniszewskaJanZakrzewo-Magna200złpM.R.
NGW29380v-3811768GrzegorzOlszewski+ Kacper+ MariannaPiętkaKatarzynaPiętka+ Baltazar+ AgataGórskaPiętki-Szeligi, Piętki-Gręski200złpM.R.
NGW29382v1768SzymonKonarzewski+ FranciszekAgnieszkaRostkowska+ RomualdAgnieszkaZakrzewskaKamieńczyk-Ryciorki80złpM.R.
NGW29382v-3831768SzymonWażyński+ TomaszFranciszkaTymińskaPawełCietrzewki-Ważyno120złpM.R.
NGW293831768AndrzejŁazowski+ PiotrMariannaDybowska+ SzymonŁazowo100złpM.R.
NGW293841768JózefWojtkowski+ KrzysztofMariannaTymińska+ JanTymianki-Nowawieś60złpwdowa po Janie SmorczewskimM.R.
NGW29384v1768WalentyBogucki+ JakubJadwigaCholewickaWojciechBoguty-Rubiesze200złpM.R.
NGW293851768TomaszMurawskiJózefMariannaMurawskaJanMurawskie-Urbany, Myślibory100złpM.R.
NGW29385v1768AdamKaczyński+ PawełFranciszkaBieńkowska+ WiktorynKaczyno-Harbasy200złpM.R.
NGW29386v-3871768AugustynMojszewicz+ SzymonJoannaLewickaAntoniAnnaNur100złpM.R.
NGW293881768LeonardNiemyjskiPawełMariannaUszyńskaUsza-Magna, Gnaty, Żebry, Koce-Borowe, Niemyje-Skłody600złpM.R.
NGW293891768MaciejJanczewski+ AndrzejJoannaJaźwińskaIdziTymianki-Skóry, Tymianki-Nowawieś250złpM.R.
NGW29389v1768Marcin-+ JakubTeresaDrewnowska+ KazimierzLipa-Drewnowo140złpbrak nazwiska zapisującegoM.R.
NGW29389v-3901768WojciechKutyłowski+ AntoniEwaDrewnowska+ KazimierzBoguty-Leśne140złpM.R.
NGW293901768JózefStpiczyński+ MarcinLudwika-+ WalentyTymianki-Moderki, Stpice, Stpice-Chojnowo200złpbrak nazwiska Ludwiki po WalentymM.R.
NGW29390-390v1768LudwikGodlewski+ StanisławFranciszkaPiaseckaKazimierzGodlewo-Baćki350złpFranciszka Piasecka – poddana ks. Leopolda Dąbrowskiego, proboszcza par. Dąbrowa-WielkaM.R.
NGW29390v1768KazimierzOłdakowski+ SzymonBrygidaPieńkowskaOłdaki-Połomia, Grodzisko100złpwdowa po Mikołaju ZawistowskimM.R.
NGW29391v1768MateuszGodlewskiJanKatarzynaGodlewskaJózefUścianek-Dembianka, Godlewo-Gorzejewo200złpM.R.
NGW29391v-3921768JózefGodlewski+ WojciechMaciejBudziszewski+ PawełGodlewo-Mierniki80/20złp/grMaciej Budziszewski – wiceregent nurskiM.R.
NGW29392v-3931768FranciszekRatyńskiAndrzejMariannaWysockaRatyniec-Nova100złpwdowa po Ludwiku RatyńskimM.R.
NGW29393v1768AntoniDąbrowski+ WojciechJózefDąbrowskaAntoniDąbrowa-Kaski400złpcórka rotmistrza drohickiegoM.R.
NGW293941768StanisławDąbrowskiŚwiętosławDorotaBoguckaMichałDołęgi, Dąbrowa-Gogole150złpM.R.
NGW29396v-3971768KarolWodziński+ KonstantyAnnaŚwidzińskaAntoninaGozdawa-Godlewska+ KrzysztofJuliaOborskaSucha50000złpKarol Wodziński – podstoli liwski, syn podkomorzego liwskiego; córka starosty nurskiegoM.R.
NGW293971768Michał Cyprian i MagdalenaPączkowski/ Pączkowska+ SamuelFerdynandPączkowski5000złpMichał Cyprian – cześnik kijowski; Magdalena – wdowa po Adamie Dłuskim stolniku nowogrodzkim; dzieci po cześniku kijowskim; ks. Ferdynand Pączkowski – proboszcz par. CeranówM.R.
NGW29397v-3981768PiotrGodlewski+ JakubJózefCzarzastySkłody-Stachy300złpks. Józef Czarzasty – kanonik brzeski, proboszcz par. ZarembyM.R.
NGW29398-398v1768MikołajDąbrowski+ StanisławJuliannaDmochowska+ ZygmuntDąbrowa-Moczydły100złpM.R.
NGW29399v1768JakubJaźwińskiTomaszFranciszkaTymińskaJerzyJaźwiny-Piętki, Jaźwiny-Piechy200złpM.R.
NGW29400v-4011768KrzysztofLipskiWiktorynFranciszkaJaźwińska+ WalentyLipa-Drewnowo50złpM.R.
NGW29403vJanDrewnowski+ ErazmSylwesterLipski+ AndrzejLipa-Drewnowo8złpSylwester Lipski – nieletni pasierb zapisującegoM.R.
NGW29407-407v1769Franciszek MarceliKossowskiFranciszkaPiętka+ Jakub+ LudwikaOłdakowskaKossowo2000złpKossowski – sędzia ziemski drohicki; córka łowczego latyczowskiego; Ludwika Ołdakowska – obecna żona Szymona Dąbrowskiego; Franciszka Piętka – nieletnia, Ignacy, Maksymilian, Romuald – bracia jejM.R.
NGW29408-408v1769JerzyTryniszewski+ AdamJózefaGodlewska+ MaciejTrynisze-Koniewo, Godlewo-Warsze56złpM.R.
NGW29408v1769PiotrPętkowski+ JanJózefZakrzewski+ JakubPętkowo-Magna316złpPętkowski – syn podsędka ziemi nurskiej; Zakrzewski – burgrabia grodzki nurskiM.R.
NGW29409-409v1769FranciszekStelągowski+ PiotrMariannaUścińskaŁukaszRytele-Święckie100złpM.R.
NGW294101769AugustynTymińskiWawrzyniecKonstancjaKutyłowskaTymianki-Okunie, Tymianki-Pachoły, Tymianki-Kolosy100złpwdowa po Wojciechu CholewickimM.R.
NGW29410v1769KarolOłowski+ TomaszKatarzynaZłotkowskaAntoniOłowskie100złpM.R.
NGW29411-411v1769JanKlepacki+ AndrzejSalomeaJaźwińskaWalentyKoski-Starawieś, Tymianki-Adamy60złpM.R.
NGW294121769DominikDłuski+ JakubKonstancjaPoniatowskaFranciszekKosiorki, Wojtkowice-Starawieś100złpM.R.
NGW294141769LudwikPruszyński+ WojciechBarbaraTrzebiatowska+ StanisławKalinówka-Basie400złpM.R.
NGW29414v1769MarcinDmochowski+ WacławApoloniaKonarzewska+ KacperZaremby-Warchoły200złpM.R.
NGW29414v1769JakubŻochowski+ TomaszAgnieszkaMaleszewskaPawełŻochy150złpMaleszewski TarasekM.R.
NGW29415-415v1769MałgorzataRatyńska+ JózefMikołajKonarzewski+ MarcinRatyniec-Antiqua100złpwdowa po Ignacym ZaleskimM.R.
NGW29416v1769TomaszDybowskiIgnacyMarcjannaSzulborskaStanisławAntoninaTrzaskaPułazie100złpM.R.
NGW29417v1769MaciejZłotkowski+ AndrzejEwaCzyżewskaJakubJanczewo-Magna100złpM.R.
NGW29417v1769MateuszGodlewski+ MaciejMariannaDołęgowskaStanisławDąbrowa-Nowawieś, Godlewo-Łuby100złpM.R.
NGW29418v1769JakubKraszewski+ AntoniMariannaGodlewskaMateuszKraszewo-Czarne, Kraszewo-Zielony-Grunt80złpM.R.
NGW29418v-4191769JakubGodlewski+ ŁukaszKrystynaSienicka+ MaciejGodlewo-Gorzejewo100złpM.R.
NGW294191769JózefKamieński+ WalentyŁucjaGodlewska+ AdamKamieńczyk-Magna70złpM.R.
NGW294191769AntoniZaremba+ MarcinMariannaGodlewska+ AntoniAgnieszkaJaźwińskaZaremby-Biendugi, Sienica-Łukasze100złpMarianna Godlewska – przyszła żona Idziego Zaremby, syna zapisującegoM.R.
NGW29420v1769PawełŻochowski+ WojciechKonstancjaRytelAdamŻochy200złpRytel SuchyM.R.
NGW29420v-4211769StanisławStokowski+ MarcinAntoni i MichałStokowskiStanisławStokowo-Bućki20złpAntoni i Michał Stokowscy – nieletni synowie zapisującegoM.R.
NGW29420v-4211769KrzysztofLipskiWiktorynŁucjaJaźwińska+ WalentyLipa-Drewnowo20złpM.R.
NGW29421-421v1769WalentyTymińskiJanFranciszkaObrycka+ PiotrTymianki-Dembosze, Tymianki-Okunie200złpM.R.
NGW29421v-4221769JacekZembrowski+ LudwikAgnieszkaLipka+ PiotrPaderewko-Parva300złpM.R.
NGW294221769IgnacyLaskowski+ KacperKlaraMyśliborskaWacławŻebry-Laskowiec100złpM.R.
NGW29423-423v1769GrzegorzŻochowskiKrzysztof+ MariannaZawistowskaMariannaJaźwińskaZawisty-Króle100złpwdowa po Kazimierzu MurawskimM.R.
NGW29424-424v1769AleksanderPogorzelski+ WojciechAgnieszkaKrasnodębska+ KazimierzTeresaBuczyńskaKuczaby250złpM.R.
NGW29424v-4251769WojciechPrzeździeckiTomaszKatarzynaDąbkowskaWalenty+ WiktoriaOpęchowskaPrzeździecko-Jachy9000złpWojciech Przeździecki – syn burgrabiego grodzkiego zambrowskiego; Katarzyna Dąbkowska – córka komornika łomżyńskiegoM.R.
NGW29425-425v1769KacperLipski+ FranciszekMarcjannaTymińskaPiotrKramkowo, Białe-Kramkowo200złpM.R.
NGW29426v1769JózefNienałtowski+ JózefAgnieszkaSkłodowskaSzymonRostki-Daćbogi100złpM.R.
NGW29427-427v1769WalentyDąbrowski+ PiotrMarcjannaZawistowskaJózefDąbrowa-Dzięciele120złpM.R.
NGW29430v-4311769TomaszTymiński+ FlorianAgnieszkaBogucka+ MarcinCholewy-Koniewo25złpM.R.
NGW29432-432v1769FranciszekJezierski+ AntoniKonstancjaJezierska+ AntoniZalesie300złpKonstancja Jezierska – siostra zapisującego, żona Adama SutkowskiegoM.R.
NGW294341769BarbaraWinkiewiczFranciszekKossowskiTrzeciny, Kostki, Kossowo2000złpBarbara Winkiewicz – wdowa po Aleksandrze Łużeckim cześniku orszańskim oraz Feliksie Święckim, podsędku ziemi drohickiej, Wilhelm i Józef Święccy – synowie jejM.R.
NGW29434v1769AndrzejSkiwskiBarbaraŁużecka+ AleksanderBarbaraWinkiewiczTrzcianka10000złpSkiwski – podpisek ziemski i grodzki łomżyński; córka cześnika orszańskiegoM.R.
NGW294361769KarolKrassowski+ JanFranciszkaŚwiderska+ FranciszekKrassowo-Wólka, Krassowo-Częstki2000złpcórka miecznika łukowskiegoM.R.
NGW294591769JakubKossowski+ BartłomiejJózefaRybicka+ PiotrMaleszewo-Nova120złpM.R.
NGW29459-459v1769AdamŚwierżewski+ KazimierzWiktoriaKempista+ PiotrŚwierże-Koncany100złpM.R.
NGW294621769JózefDąbkowski+ StanisławPetronelaKonarzewskaŚwierże-Leśniewko110złpwdowa po Wojciechu i Leonardzie RostkowskichM.R.
NGW294631769JanBuczyński+ KrzysztofMariannaTrzcińskaAndrzejBuczyn300złpM.R.
NGW294721769SzymonGodlewski+ JózefKatarzynaRosochackaAntoniGodlewo-Baćki200złpM.R.
NGW29472-472v1769AdamJanczewski+ ŁukaszEwaTymińskaIdziTymianki-Skóry, Tymianki-Nowawieś200złpM.R.
NGW294731769LudwikNiepiekło+ SzymonAgnieszkaGodlewska+ MarcinWyszomierz-Kutyski, Niepiekły100złpM.R.
NGW29475v1769AntoniWrzosek+ KazimierzFelicjannaRatyńska+ KrzysztofGrądy100złpM.R.
NGW294781769PawełKamieński+ StanisławMariannaCholewicka+ KazimierzKamieńczyk-Magna100złpM.R.
NGW29480v1769TomaszRytel+ AntoniMarcjannaZawistowska+ BartłomiejRytele-Wszołki25/10złp/grM.R.
NGW29483v-4841769MateuszŻochowski+ DionizyRozaliaGodlewska+ PawełŻochy100złpM.R.
NGW294841769WojciechGodlewski+ PawełTeresaStelągowska+ StanisławGodlewo-Magna50złpM.R.
NGW294961769JózefBogucki+ StafanMarcin i AntoniGodlewski+ JakubDrewnowo-Daćbogi128złpM.R.
NGW294981769AdamPętkowski+ WawrzyniecMariannaRytelJakubPętkowo-Wymiarowo26/20złp/grM.R.
NGW29498v-4991769JakubMurawskiGabrielMagdalenaRostkowska+ MaciejJadwigaOłtarzewskaOłtarze-Gułacze126złpM.R.
NGW29499-499v1769WojciechOłdakowskiSzymonBrygidaNiemieraMaciejOłdaki-Magna-Brok, Uścianek-Tuki220złpM.R.
NGW29500-500v1769KazimierzZaleskiMariannaBiedrzycka+ JanTelaki2000złpZaleski – cześnik dobrzyński; córka podstolego smoleńskiegoM.R.
NGW29500v1769KazimierzZaleskiJan StanisławOssolińskiTelaki, Tenczyn3000złpZaleski – cześnik dobrzyński; Ossoliński – kasztelan gostyńskiM.R.
NGW29500v-5011769KazimierzZaleskiJakubKawiecki?Telaki3000złpZaleski – cześnik dobrzyńskiM.R.
NGW29501v1769WawrzyniecMaleszewskiJanCecyliaRytelJózefMaleszewa200złpMaleszewski PtaszczykM.R.
NGW29502-502v1769PiotrWojtkowski+ KazimierzDorotaWojtkowska+ KarolWojtkowice-Dady50złpM.R.
NGW295041769WojciechZłotkowski+ JanKatarzynaOłtarzewskaLeonOłowskie, Myślibory200złpM.R.
NGW295061769IdziDmochowski+ FranciszekBrygidaGodlewskaMikołajUrszulaJaźwiny-Koczoty100złpM.R.
NGW29506v1769MikołajGodlewski+ TomaszIdziDmochowski+ FranciszekKunino-Zamek50złpIdzi Dmochowski – przyszły zięć zapisującegoM.R.
NGW29507-507v1769KazimierzZaleski+ StanisławWacławOłdakowski+ JózefTelaki222dukatów węgierskichWacław Ołdakowski – sędzia grodzki drohicki, syn miecznika drohickiegoM.R.
NGW29510v1769SzymonBiały+ BronisławRozaliaJemielitaGabrielKunegundaSienica-Puziki200złpM.R.
NGW29512-512v1769TadeuszSutkowski+ TomaszEleonoraŁuniewskaWawrzyniecRozaliaRzewuskaWiśniowek10000złpSutkowski – syn cześnika bracławskiego; córka komornika drohickiegoM.R.
NGW29513v-5141769JakubŁuniewski+ WalentyAgnieszkaSutkowska+ Tomasz+ AnnaSkiwskaWiśniowek2500złpM.R.
NGW29520-520v1769GrzegorzŻochowski+ Krzysztof+ MariannaZawistowskaAdam i AndrzejMurawski+ KazimierzZawisty-Króle, Zawisty-Kruki10/13złp/grbracia Murawscy – nieletni pasierbowie zapisującegoM.R.
NGW295211769RochWojtkowskiStefanJózefaWojtkowskaPiotrWojtkowice-Starawieś100złpM.R.
NGW29521v-5221769KunegundaBrodokowskaTomaszCzarkowski+ WalerianWinna2000złpwdowa po Marcinie Pobikrowskim, sędzim grodzkim brańskim, Jan Pobikrowski burgrabia grodzki nurski – syn jej; Tomasz Czarkowski – subdelegat grodzki chęcińskiM.R.
NGW295241769KazimierzBiały+ BronisławHelenaWińskaMaciejMiodusy-Magna, Sienica-Puziki400złpM.R.
NGW29524v-5251769MateuszSzulborski+ KazimierzTeresaRytelJakub+ MariannaKietlińskaSzulborze-Koty26/20złp/grM.R.
NGW295291769AdamGutowski+ MateuszAntoninaGodlewska+ AdamRosochate-Zalesie90złpM.R.
NGW29529-529v1769WalentyŚwierżewski+ Kazimierz+ MałgorzataRytelTeresaŚwierżewska+ MaciejUścianek-Dębianka80złpM.R.
NGW29530-530v1769PiotrGodlewski+ StanisławMartaUścińska+ WojciechŚwierże-Panki150złpM.R.
NGW29530v1769TadeuszSutkowski+ JanMariannaBoguckaFranciszekBiałe-Zieje400złpM.R.
NGW29530v-5311769StanisławDąbrowski+ WojciechDomicelaŚwiatłowskaJózefDąbrowa-Kaski400złpM.R.
NGW295321769SzymonGrabowskiKazimierzMagdalenaMurawskaKazimierzZakrzewo-Magna200tymfówM.R.
NGW29532-532v1769GrzegorzKraszewski+ AndrzejFranciszkaŻebrowskaMarceliKraszewo-Czarne, Kriski?200tymfówM.R.
NGW29533v1769KrzysztofKraszewski+ JózefAnnaZarębaSzymonOłdaki-Połomia, Grodzisko150złpM.R.
NGW29534v1769JózefRostkowski+ MichałZofiaRostkowskaAdamRostki-Magna100złpM.R.
NGW29539v-5401769TomaszDąbrowski+ JózefKatarzynaKaczyńska+ StanisławŚwięcko-Magna300złpM.R.
NGW295421769KrzysztofTryniszewskiDamazyMariannaTymińskaTrynisze-Koniewo50złpwdowa po Janie BoguckimM.R.
NGW29544v-545v1769MikołajPętkowski+ StanisławAdamGutowskiPułazie, Andrzejewo3000złpks. Adam Gutowski – dziekan i proboszcz andrzejewskiM.R.
NGW29547-547v1769SzymonZakrzewski+ WawrzyniecJadwiga, Agnieszka, Marcjanna, Zofia i KatarzynaRadgowska+ WojciechSkłody-Stachy70tymfówJadwiga – żona zapisującego, Agnieszka – Józefa Maleszewskiego, Marcjanna – Tomasza Porowskiego, Zofia – Jana Osieńskiego, Katarzyna – pannaM.R.
NGW295481769MateuszZakrzewski+ WojciechJakub, Eleonora, Magdalena i KrystynaZakrzewski/ Zakrzewska+ GrzegorzRawy-Gackowo164tymfówrodzeństwo Zakrzewscy – nieletniM.R.
NGW29554-554v1769FerdynandPączkowskiJózefCzarzastySokołowo40dukatów węgierskichKs. Ferdynand Pączkowski – proboszcz par. Ceranów; ks. Józef Czarzasty – kanonik kijowski i brzeski, proboszcz par. ZarębyM.R.
NGW295551769WojciechLipski+ JakubAntoninaPiętka+ WalentyKramkowo100złpM.R.
NGW29556v-5571769JózefRytel+ KacperTeresaŻebrowska+ MateuszRytele-Święckie100złpRytel FloryszczykM.R.
NGW29558-558v1769MateuszZakrzewski+ WojciechScholastykaSadowskaAntoniRawy-Gackowo100złpM.R.
NGW295591769RochZawistowski+ AdamTeklaZawistowska+ KazimierzZawisty-Nadbużne, Zawisty-Podleśne50złpwdowa po Andrzeju ZawistowskimM.R.
NGW29561v1769JózefWyszomierski+ KrzysztofMariannaGrodzicka+ StanisławWyszomierz-Kutyski100złpM.R.
NGW29562v1769BartłomiejTrzciński+ JanFranciszkaTrzcińska+ TomaszNiepiekły100złpM.R.
NGW29563v1769FranciszekZakrzewski+ AdamPetronelaStodulska+ KrzysztofZakrzewo-Magna200złpM.R.
NGW29566v-5671769JózefDołęgowski+ KrzysztofRozaliaDąbrowskaMateuszDołęgi200złpM.R.
NGW29567v-5681769TomaszŁuniewskiHilaryUrszulaŁuniewskaPawełŁuniewo-Parva100złpM.R.
NGW29568v1769FranciszekZawistowski+ BartłomiejAnnaŚwierżewskaMelchiorŚwierże-Zielone, Zawisty-Podleśne120złpM.R.
NGW29569-569v1769MarcinRytelMichałMarcjannaZaleska+ MarcinAnnaBlochKuczaby150złpM.R.
NGW295701769WojciechMyśliborski+ AntoniApoloniaTryniszewska+ GrzegorzOłowskie80złpM.R.
NGW29571-571v1769MarcinTymiński+ MarcjanRozaliaŻebrowskaTymianki-Dębosze50złpM.R.
NGW29572-572v1769FerdynandPączkowskiWacławOłdakowskiSokołowo51dukatów węgierskichks. Ferdynand Pączkowski – proboszcz par. Ceranów; Wacław Ołdakowski – wojski mielnicki, sędzia grodzki drohickiM.R.
NGW29573-573v1769JózefKraszewski+ MikołajMariannaKamieńczyk-Magna100złpM.R.
NGW295741769MichałGodlewski+ TomaszFranciszkaDłuska+ WalentyMariannaRysiewskaGodlewo-Warsze100złpM.R.
NGW29574v-5751769RochGrądzkiJanKatarzynaWaszewskaŁukaszGrądy100złpM.R.
NGW29575v1769JerzyJanczewski+ ŁukaszTeresaŻebrowskaJanTymianki-Skóry200złpM.R.
NGW29577-577v1769WojciechRytelMaciejEwaRytelWojciechJadwigaRytele-Święckie50złpM.R.
NGW29577v1769JózefDrewnowski+ KazimierzWiktoriaMurawskaWalentyMariannaJaźwińskaDrewnowo-Ziemaki, Drewnowo-Daćbogi200złpM.R.
NGW29579v1769KazimierzRytelWojciechMariannaAntoninaNienałtowskaFranciszekRytele-Święckie200złpM.R.
NGW29580-580v1769JanWojtkowskiStanisławKrystynaWojtkowskaFranciszekWojtkowice-Starawieś200tymfówM.R.
NGW295821769LeonSienicki+ WalentyPraksedaMurawskaAntoniSienica-Piotrasze100złpM.R.
NGW29585v1769SzymonBoguckiSylwesterRozaliaSutkowskaAdamMariannaGodlewskaBoguty-Rubiesze100złpM.R.
NGW29586v-5871769SebastianGodlewski+ PiotrMariannaSzulborska+ GrzegorzGodlewo-Milewko60złpM.R.
NGW29587v1769AdamBogucki+ StefanFranciszkaLachowskaWalenty+ ZofiaBoguckaBoguty-Leśne60złpM.R.
NGW29587v-5881769JózefDmochowski+ MaciejEleonoraBoguckaAdamFranciszkaTymianki-Pachoły100złpM.R.
NGW29588v-5891769KazimierzDąbrowskiAndrzejJózefaBoguckaMikołajDąbrowa-Łazy200złpM.R.
NGW29589v-5901769FranciszekMianowski+ WalentyMarcjannaDąbrowskaKrzeczkowo-Mianowskie100złpM.R.
NGW29593v1769FranciszekZawadzki+ MikołajAnielaGrzymałaJózefZalesie, Zawady350złpM.R.
NGW29594v-5951769JózefGrzymała+ PiotrEwaDłuskaGrądy100złpM.R.
NGW296071770JakubGrodzki+ MateuszFranciszkaTymińskaHipolitGudosze, Murawskie120złpM.R.
NGW29608v1770IgnacyMaleszewski+ AdamBenedyktaPętkowska+ JózefRytele-Wszołki100złpM.R.
NGW29609-609v1770BartłomiejPrzeździecki+ StefanRozaliaTryniszewska+ BartłomiejPrzeździecko-Pierzchały300złpM.R.
NGW296101770MaciejOłtarzewskiMateuszEwaMurawska+ JakubOłtarze-Gułacze400złpM.R.
NGW296111770StanisławWojtkowski+ BartłomiejKatarzynaSkłodowska+ TomaszSkłody-Stachy200złpM.R.
NGW296121770AntoniKuleszaJacekAntoninaRostkowskaJózefKuleszki-Zębki, Świerże-Panki200złpM.R.
NGW29613-613v1770FranciszekMaleszewski+ MaciejAnastazjaGrzymała+ JakubMaleszewo-Nova150złpM.R.
NGW29615-615v1770WalentyBiały+ MarcinKunegundaLipska+ AdamBiałe-Papieże50złpwdowa po Wawrzyńcu OłdakowskimM.R.
NGW296171770MarcinMaleszewski+ WalentyKatarzynaNiemiera+ StanisławMaleszewo-Nova, Maleszewo-Starawieś100złpM.R.
NGW29617-617v1770JózefZakrzewski+ MateuszAnnaGodlewskaKacperPętkowko100złpM.R.
NGW296201770JózefBogucki+ StefanAgnieszkaRytelWojciech+ MarcjannaRawaDrewnowo-Daćbogi200złpM.R.
NGW29620-620v1770WalentySienicki+ RochAgnieszkaZawistowskaMarcinSienica-Jasiochy, Sienica-Otłoski200złpM.R.
NGW296211770BartłomiejBoguckiSylwesterUrszulaGodlewskaAndrzejLipskie200złpM.R.
NGW29621v-6221770KonstantyZłotkowski+ WładysławKlaraWojtkowskaPiotrZłotki200złpM.R.
NGW29622v1770KarolWojtkowskiPiotrMarcjannaZłotkowskaKonstanty+ AntoninaDłuskaWojtkowice-Dady300złpWojtkowski ZielaznyM.R.
NGW29625-625v1770Wawrzyniec Antoni/ KatarzynaStępkowski/ KossowskaKrystynaKossowskaWierzchuca, Minczewo2400złpKatarzyna Kossowska – wdowa po Kazimierzu Łopuskim burgrabim grodzkim drohickim, żona Wawrzyńca Antoniego Stępkowskiego skarbnika kijowskiego; Krystyna Kossowska – wdowa po Walentym Żebrowskim burgrabim grodzkim nurskim, obecna żona Nikodema ZłotkowskiegoM.R.
NGW29626v1770PetronelaZawistowska+ WojciechAntoniDmochowski+ TomaszZawisty-Podleśne150złpwdowa po Mateuszu DmochowskimM.R.
NGW29626v-6271770AntoniDmochowski+ TomaszPetronelaZawistowskaBrulino-Oprawczyki50złpwdowa po Mateuszu DmochowskimM.R.
NGW29628-628v1770WojciechZawistowski+ BartłomiejMałgorzataMurawska+ PiotrŚlepowrony-Nagórne, Ślepowrony-Bochny100złpM.R.
NGW29628v-6291770TomaszWojtkowski+ StanisławMariannaWojtkowska+ MateuszWojtkowice-Starawieś120złpM.R.
NGW29629v-6301770GabrielMurawski+ FranciszekRozaliaWojtkowska+ BartłomiejMurawskie-Czachy100złpM.R.
NGW29631v-6321770AdamNienałtowski+ DominikFranciszkaŚwierżewskaMaciejNienałty-Szymany, Nienałty-Wiechy300złpM.R.
NGW29632-632v1770PiotrTymiński+ JanFranciszkaKutyłowskaWalentyTymianki-Moderki120złpM.R.
NGW296331770AdamZakrzewskiJakubMarcjannaKietlińska+ StanisławKietlanka100złpM.R.
NGW29633-633v1770MaciejDrewnowski+ FranciszekAnastazjaMyśliborskaWacławDrewnowo-Ziemaki100złpM.R.
NGW296341770AntoniTymińskiAndrzejMariannaŻebrowska+ ŁukaszTymianki-Okunie50złpwdowa po Wojciechu CholewickimM.R.
NGW29635-635v1770MikołajKocStefan+ AnnaWojtkowskaMariannaJaszczołtMichał+ FranciszkaKlepackaPoniaty-Kosiorki, Poniaty-Krzepisze150złpM.R.
NGW29636-636v1770KazimierzGrodzickiWojciechKatarzynaBrzezicka+ MaciejGuty120złpwdowa po Walentym JaskołowskimM.R.
NGW296371770AntoniDąbrowski+ SebastianAgnieszkaSienicka+ JózefŻebry-Nadolne100złpM.R.
NGW296411770LeonKulesza+ BazyliAntoninaSkłodowskaMaciejMariannaKamieńskaKuleszki-Parva400złpM.R.
NGW296441770JózefDmochowski+ MaciejKrystynaDmochowska+ MaciejTymianki-Pachoły25złpKrystyna Dmochowska – siostra zapisującegoM.R.
NGW29645v1770MaciejRytel+ PiotrTeresaŁuniewskaTosie150złpM.R.
NGW29648-648v1770ŁukaszMaleszewski+ PawełEleonoraBujalska+ WawrzyniecKrystynaMaleszewo-Nova66/20złp/grM.R.
NGW29648v1770FabianRytel+ MikołajMariannaBujalska+ WawrzyniecKrystynaTrzciniec-Parva100złpM.R.
NGW29650-650v1763WalentySienickiZofiaJaruzelska+ FranciszekSienica-Święchy, Szepietowo-Podleśne, Szepietowo-Janówka, Łuniewo?10000złpWalenty Sienicki – łowczy bielski, pisarz grodzki brański i goniądzki, sędzia deputat do trybunału koronnego; córka podczaszego bielskiego; dokument oblatowany z ksiąg brańskichM.R.
NGW29654v1770WawrzyniecOstrowski+ AntoniTeklaWasiewska+ MarcinRatyniec-Antiqua30złpM.R.
NGW29663v1770TomaszWojtkowski+ WalentyMarcjannaNiemyjska+ ŁukaszWojtkowice-Starawieś55złpM.R.
NGW29663v1770LudwikWojtkowski+ WalentyMagdalenaNiemyjska+ ŁukaszWojtkowice-Starawieś55złpM.R.
NGW29669v1770WalentyLipski+ JakubElżbietaTymińskaKramkowo50złpM.R.
NGW29680-680v1770MateuszBogucki+ FranciszekWiktoriaDybowskaBoguty-Augustyny120złpwdowa po Teodorze OłtarzewskimM.R.
NGW296861770StefanGodlewski+ BazyliZuzannaUszyńskaGodlewo-Milewko100złpM.R.
NGW296931770StefanWojtkowskiJacekKrystynaWojtkowska+ WalentyŚlepowrony-Compory50złpM.R.
NGW297001770SzymonZłotkowski+ JanElżbietaBogucka+ MichałFranciszkaWojtkowskaOłowskie55złpM.R.
NGW29700v-7011770PawełBiały+ WalentyTeresaMurawska+ TomaszMagdalenaDąbrowskaBiałe-Papieże70złpM.R.
NGW297011770JózefZawistowski+ FabianTeresaŚwierżewska+ AdamŚwierże-Panki100złpM.R.
NGW29702v1770AdamGrabowski+ MarcinKatarzynaRawaŚwierże-Panki100złpwdowa po Pawle GodlewskimM.R.
NGW29702v-7031770WawrzyniecŻochowskiMateuszTeresaMaleszewskaJakubŻochy300złpM.R.
NGW29708v1770PawełZakrzewski+ FranciszekApoloniaŚwierżewska+ MarcinKietlanka100złpM.R.
NGW29709-709v1770JózefŁuniewskiTomaszPetronelaŁuniewska+ RochŁuniewo-Parva200złpM.R.
NGW29710v-7111770MaciejDmochowski+ FlorianJoannaLipska+ WawrzyniecDmochy-Przeczki50złpM.R.
NGW297131770KacperJanczewskiBartłomiejAnnaZakrzewska+ PiotrOłdaki-Magna-Brok290złpM.R.
NGW29714v-7151770ŁukaszKietliński+ JanFranciszkaNienałtowska+ FranciszekKietlanka100złpwdowa po Macieju KietlińskimM.R.
NGW297221770PiotrKonarzewski+ KacperAgnieszkaGrabowska+ WojciechŻelazy-Brokowo100złpM.R.
NGW29722v1770AdamZawistowski+ TomaszMariannaZaremba+ JanZawisty-Nadbużne, Zawisty-Podleśne50złpM.R.
NGW297261770KrzysztofŁuniewski+ MichałJoannaŁempicka+ WojciechUsza-Magna50złpM.R.
NGW297331770FeliksGodlewski+ SzymonMariannaKossowskaAntoniFaszki500złpcórka skarbnika drohickiegoM.R.
NGW297371770MaciejZawistowski+ AdamKatarzynaKietlińskaWojciechKempiste-Borowe200złpM.R.
NGW297411770AdamRytel+ JózefJustynaRytelJakubRytele-Święckie100złpM.R.
NGW29742v1770FeliksGodlewski+ SzymonMariannaKossowskaAntoniFaszki150złpM.R.
NGW297431770JakubStokowski+ TomaszKatarzynaTymińskaAndrzejStokowo-Bućki400złpM.R.
NGW29744v1770DionizyDmochowski+ TomaszKatarzynaRysiewskaKatarzynaDmochowskaAdamDmochy-Wypychy120złpKatarzyna Rysiewska, matka zapisującego, obecna żona Wawrzyńca GodlewskiegoM.R.
NGW297461770KrzysztofDmochowski+ NorbertJoannaCzyżewskaMaciejGumowo, Gumowko, Ołdaki100złpzapis do pierwszej sumy 200 złpM.R.
NGW29747v-7481770WojciechSmorczewski+ JanMariannaTymińskaLudwikaTymińska+ PiotrTymianki-Skóry50złpwdowa po Józefie TymińskimM.R.
NGW297501770AntoniKaczyński+ StefanMarcjannaPieńkowska+ WojciechKaczyno-Antiqua50złpM.R.
NGW29751v-7521770KrzysztofDmochowski+ NorbertPawełGodlewskiTomaszŻelazy-Brokowo26złpM.R.
NGW323-3v1770AdamRytel+ MaciejŁucjaTwarowska+ WawrzyniecJanczewo-Magna100złpM.R.
NGW3251770FranciszekMoczulski+ ŁukaszKatarzynaKulesza+ MateuszMoczydły-Pszczółki100złpsuma łączona?M.R.
NGW3251770JózefGodlewski+ AntoniApoloniaKulesza+ MateuszZałuski-Lipnowo100złpsuma łączona?M.R.
NGW325v1770FranciszekMoczulski+ ŁukaszKatarzynaKulesza+ MateuszMoczydły-Pszczółki70złpM.R.
NGW325v1770JózefGodlewski+ AntoniApoloniaKulesza+ MateuszZałuski-Lipnowo70złpM.R.
NGW328v1770WalentyDmochowski+ NorbertEwaKonarzewskaAndrzejGumowo, Gumowo-Magna400złpM.R.
NGW329v-101770TomaszZawistowski+ BartłomiejMarcjannaZawistowska+ MaciejZawisty-Podleśne100złpM.R.
NGW3213v1770AdamDmochowski+ WincentyŁucjaWojtkowska+ BartłomiejKempiste-Borowe100złpM.R.
NGW3219v1770AndrzejRatyński+ KazimierzAnnaJeleńskaAdrianRatyniec-Nowy100złpwdowa po Kilianie RatyńskimM.R.
NGW32241770PiotrPętkowski+ JanJózefZakrzewski+ JakubPętkowo, Pętkowo-Magna45złpJózef Zakrzewski – burgrabia grodzki nurskiM.R.
NGW3232-341770Stanisław KazimierzŁazowski+ MarcinTomaszOssolińskiBoguty-Pianki, Tenczyn, Ciechanowiec, Trynisze10000złpStanisław Kazimierz Łazowski komornik ziemi nurskiej, syn regenty ziemskiego i wiceregenta grodzkiego drohickiego. Marianna Wrzosek – żona zapisującego; Tomasz Ossoliński – starosta nurski, kamieniecki i ostrowskiM.R.
NGW3236-36v1770FranciszekSzulborski+ StanisławDomicelaNienałtowskaGudosze80złpM.R.
NGW32381770MarcinZawistowskiTomaszMałgorzataZawistowskaNienałty, Nienałty-Szymany150złpwdowa po Jakubie Rysiewskim, obecna żona Pawła KrakówkiM.R.
NGW3240-40v1770WojciechSkarzyński+ ŁukaszZofiaKaczyńskaJanAnnaSopockaChoromany, Choromany-Wilczagóra1000złpWojciech Skarzyński – burgrabia grodzki nurskiM.R.
NGW3241v-421770KrzysztofOłtarzewski+ LudwikMałgorzataOłtarzewskaMateuszMariannaSkłodowskaOłtarze-Gułacze200złpM.R.
NGW3247v1770JakubUściński+ StanisławJózefaZakrzewskaKazimierzZakrzewo, Zakrzewo-Zalesie150złpM.R.
NGW3249v1770FranciszekMoczulski+ ŁukaszKatarzynaPieńkowska+ MaciejMoczydły, Moczydły-Pszczółki100złpM.R.
NGW32501770FranciszekRemiszewski+ JanRozaliaGrzymałaJanNieciecza350złpM.R.
NGW3251v1770AntoniGodlewski+ Mateusz+ AntoninaPieńkowskaFranciszkaPrzeździeckaPieńki, Pieńki-Żaki50złpwdowa po Antonim Pieńkowskim i Piotrze TryniszewskimM.R.
NGW3252-52v1770KacperMurawski+ JakubBarbaraKocStefanMurawskie-Urbany253złpM.R.
NGW32551770ZygmuntMrozowskiJózefCzarzastyRytele, Rytele-Olechny500złpMrozowski – miecznik ziemi różańskiej; ks. Józef Czarzasty – kanonik brzeski, proboszcz par. ZarembyM.R.
NGW3256v-571770FranciszekZłotkowski+ AdamAnastazjaKutyłowska+ JanKutyłowo, Złotki-Kutyłowo90złpM.R.
NGW32571770JakubChoromański+ PawełUrszulaObrębska+ JózefChoromany, Rosochate-Kościelne, Choromany-Wilczagóra100złpM.R.
NGW32581770PawełBogucki+ JanMałgorzataTryniszewskaDamazyBoguty, Boguty-Cietrzewki100złpM.R.
NGW3259v-601770FranciszekKaczyński+ FlorianKatarzynaDąbrowskaWawrzyniecKaczyno, Kaczyno-Harbasy110złpM.R.
NGW3260-60v1770AntoniKempisty+ MaciejJózefaZakrzewskaKazimierzRytele, Rytele-Święckie100złpM.R.
NGW3260v-611770AntoniSkłodowski+ WalentySalomeaZarembaWawrzyniecSkłody-Media300złpM.R.
NGW32611770MaciejRostkowski+ MichałUrszulaRostkowskaRostki-Magna60złpM.R.
NGW3261v-621770AntoniZawistowski+ BartłomiejJadwigaWażyńskaCietrzewki-Ważyno70złpwdowa po Marcinie TymińskimM.R.
NGW3262v1770MarcinGnatowski+ StanisławMałgorzataUszyńskaJakubGnaty200złpM.R.
NGW3264-64v1770JanPiętka+ BaltazarMariannaTymińska+ StanisławZofiaKempistaPiętki-Gręski500złpM.R.
NGW3265v-65i1/21770KazimierzPrzeździecki+ JakubWiktoriaZałuska+ AdamPrzeździecko-Dworaki200złpM.R.
NGW3268v-691770TomaszOłtarzewskiLeonJuliannaSienickaPaweł+ KonstancjaBoguckaOłtarze, Ołtarze-Gułacze1000złpM.R.
NGW3270-70v1770PawełZaremba+ WojciechDorotaZłotkowska+ StanisławMariannaGodlewskaZaremby-Sasiny100tymfówM.R.
NGW3270v-711770GrzegorzWyszomirski+ SzymonAntoninaDąbrowa, Dąbrowa-Dzienciel50złpwdowa po Józefie LipskimM.R.
NGW3271v1770WalentyMurawskiWojciechLudwikaMurawskaJózefMurawskie-Czachy100złpM.R.
NGW3272v-731770MarcinNienałtowski+ MikołajMariannaRysiewska+ WalentyGudosze25złpM.R.
NGW3273v-741770MaciejBudziszewski+ PawełJuliaObryckaZakrzewo-Słomy2000złpMaciej Budziszewski – burgrabia grodzki ostrowski, wiceregent nurskiM.R.
NGW3276v-771770StanisławBruliński+ MaciejMariannaGodlewskaKarolRembiszewo, Rembiszewo-Zegary200złpM.R.
NGW32781770JanPrzeździecki+ PawełZofiaGodlewska+ KarolPrzeździecko-Jachy50złpM.R.
NGW32851771WawrzyniecMyśliborski+ KacperDorotaOłowskaKazimierzOłowskie80złpDorota Ołowska – zaręczona z Andrzejem Myśliborskim, synem zapisującegoM.R.
NGW32861771BenedyktGodlewski+ StefanMariannaTymińska+ JakubGodlewo-Warsze120złpM.R.
NGW3286-86v1771WawrzyniecUszyński+ WojciechTeresaBiała+ RomualdUsza-Parva200złpM.R.
NGW3286v1771MikołajLipski+ WojciechKrystynaWojtkowskaMateuszKramkowo100złpM.R.
NGW32871771WalentyJanczewski+ ŁukaszKatarzynaTymińskaStanisławTymianki-Skóry200złpM.R.
NGW3287-87v1771WiktorynSkiwski+ WawrzyniecFranciszkaRatyńskaJakubTchórznica, Tchórznica-Wyszki300złpM.R.
NGW3288-88v1771KazimierzStokowski+ MaciejMariannaZałuska+ MateuszŻebry-Laskowiec, Stokowo-Bućki1000złpM.R.
NGW3288v1771MarcinSzulborski+ GrzegorzAgataRostkowska+ MichałSzulborze-Koty230złpM.R.
NGW3289-89v1771FranciszekKrasnodębski+ KazimierzFelicjannaSkłodowskaFranciszekBlochy80złpM.R.
NGW3289v1771JanPiętka+ MaciejMariannaNiemyjska+ IgnacyPiętki-Szeligi, Piętki-Basie150złpM.R.
NGW3293v-941771AntoniŚlepowroński+ WalentyMałgorzataLipska+ WojciechŚlepowrony-Nagórne200złpM.R.
NGW3294v1771WojciechDmochowski+ PiotrRozaliaSienickaPawełDmochy-Wypychy, Dmochy-Glinki500złpM.R.
NGW3295v1771JanStelągowski+ JerzyKunegundaWrzosek+ AndrzejŻochy50złpM.R.
NGW32961771AndrzejTruszkowski+ JacekEwaŚwierżewskaZaremby, Zaremby-Krąki400złpwdowa po Antonim Kadłubowskim; zapewne Zaremby-KrztękiM.R.
NGW3296v-971771KacperTymińskiJakubMarcjannaStokowskaTymianki-Dębosze70złpwdowa po Błażeju BiałymM.R.
NGW32971771KazimierzStokowski+ BenedyktJadwigaKamińskaWojciechStokowo, Stokowo-Bućki230złpM.R.
NGW3297-97v1771WincentyLachowski+ JanMariannaZakrzewskaŁukaszKietlanka200złpM.R.
NGW3297v1771SebastianStokowski+ KacperAntoninaPieńkowskaStokowo, Stokowo-Bućki300złpAntonina de Pieńkowskie NowakowskaM.R.
NGW3298v1771MikołajPiętka+ JózefMariannaNiemyjska+ IgnacyPiętki-Szeligi70złpM.R.
NGW3298v-991771TomaszGodlewski+ StanisławPetronelaGodlewskaMaciejGodlewo-Warsze100złpM.R.
NGW3299v1771SzymonKaczyńskiStanisławAgnieszkaWojtkowska+ AndrzejKaczyno-Antiqua100złpM.R.
NGW32104v1771BaltazarKamiński+ GabrielWojciechKamińskiTomaszNiemiery, Niemierzy-Mierzencino200złpBaltazar Kamiński – instygator ziemski i burgrabia grodzki nurski; Wojciech Kamiński – synowiec zapisującegoM.R.
NGW32116-116v1771MichałŻochowski+ StanisławMariannaBrodackaGrzegorzŻochy150złpM.R.
NGW32121v1771MichałGodlewski+ TomaszFranciszkaDłuska+ WalentyGodlewo-Warsze50złpM.R.
NGW32122v-1231771AdamStokowski+ MarcinHelenaOlszewska+ FranciszekStokowo-Szerszenie, Stokowo-Łukasiki500złpM.R.
NGW32123-123v1771MaciejZłotkowski+ AndrzejEwaCzyżewska+ JakubJanczewo, Janczewo-Kuliki, Janczewo-Magna100złpM.R.
NGW32131-131v1771JakubRatyński+ FranciszekHelenaToczyskaJakubAgnieszkaRatyniec-Nowy330złpM.R.
NGW32131v-1321771MichałZaleski+ NikodemAnnaToczyskaJakubAgnieszkaNiepiekły80złpM.R.
NGW321451771GrzegorzKamieński+ WalerianMarcjannaGodlewska+ KazimierzKamieńczyk-Magna100złpM.R.
NGW32151v1771TomaszBogucki+ IzydorPetronelaJaźwińskaSebastianBoguty-Cietrzewki100złpM.R.
NGW32157-157v1771Paweł, Kazimierz, Jakub i PiotrWojewódzki+ Maciej po LudwikuKrzysztof i RozaliaRatyński/ Ratyńska+ Ludwik po FranciszkuMariannaWysockaRatyniec-Antiqua380złpMarianna Wysocka – obecna żona Stanisława ZaleskiegoM.R.
NGW32162v-1631771IdziZawadzkiJanMagdalenaWrzosek+ JózefFranciszkaDybowskaZawady100złpM.R.
NGW32162v-1631771JacekNiemierka+ LeonMariannaWrzosek+ JózefFranciszkaDybowskaPaderewko-Magna100złpM.R.
NGW32164v-1651771MichałRatyński+ FabianEleonoraMaleszewska+ JanGrądy62złpM.R.
NGW32158v-158i1/21771RochLubowicki+ WalentyApoloniaWojtkowska+ MaciejMariannaLubowickaLubowicz-Magna40złpM.R.
NGW32162i1/21771AdamMaleszewski+ JanMariannaTrzcińska+ AndrzejGuty120tymfówM.R.
NGW32163i1/21769MateuszBudziszewski+ Jakub+ MariannaNienałtowskaMariannaSzulborskaMaciejKatarzynaKietlińskaBudziszewo-Magna, Budziszewo-Słodzony100złpoblata z ksiąg zambrowskichM.R.
NGW32164i1/21771JanKamieński+ WalentyAnnaDąbkowskaWalenty+ WiktoriaOpęchowskaKamieńczyk-Magna9000złpKamieński – syn podpiska grodzkiego poznańskiego; córka komornika ziemi łomżyńskiejM.R.
NGW32177v-1781771MaciejDąbrowskiJakubAntoninaZawistowska+ PawełŻebry-Nadolne60złpM.R.
NGW32178-178v1771TomaszBogucki+ IzydorAntoninaBoguty-Cietrzewki100złpwdowa po Tomaszu GodlewskimM.R.
NGW32186v1771GrzegorzGodlewski+ PawełKatarzynaKamieńska+ WalentyGodlewo-Magna200złpM.R.
NGW32186i1/2-186i1/2v1771MarcinOłdakowski+ SzymonBarbaraGodlewska+ StefanOłdaki-Magna-Brok15złpM.R.
NGW321871771AndrzejTruszkowski+ JacekBogumiłaSkiwska+ Jakub+ KlaraWierzbickaZaremby-Krąki1000złpZaremby-Kromki? córka skarbnika drohickiegoM.R.
NGW321941771AntoniWrzosek+ KazimierzFelicjannaRatyńska+ KrzysztofGrądy10złpM.R.
NGW32200-200v1771FilipKamieński+ DamianMagdalenaOłowskaJan+ MartaWojtkowskaNur30złpM.R.
NGW32201v1771KacperMurawski+ MichałAgnieszkaTymińska+ MikołajSzulborze-Kozy300złpM.R.
NGW322021771PiotrMurawski+ MichałPetronelaTymińska+ MikołajSzulborze-Kozy300złpM.R.
NGW32202v-2031771TomaszPętkowski+ FranciszekWojciechRysiewski+ PawełPętkowo-Magna100złpWojciech Rysiewski – zięć zapisującegoM.R.
NGW32204v-2051771JakubPiętka+ FranciszekKatarzynaPiętka+ MaciejPiętki-Basie150złpM.R.
NGW32215v-2161771GrzegorzKonarzewski+ AmbrożyEwaKamieńczyk-Ryciorki15złpwdowa po Jerzym ZawistowskimM.R.
NGW32216-216v1771AndrzejLipka+ WojciechTeofilaMyśliborska+ MarcinLipki100złpM.R.
NGW322191771JózefKempistyGrzegorzMagdalenaNienałtowska+ MikołajRawy, Rawy-Gackowo150złpwdowa po Jakubie GrabowskimM.R.
NGW32222v-2231771Antoni i MarceliBogucki+ BolesławJózefaKarskaBrulino-Starozumy550złpBoguccy – synowie sędziego grodzkiego nurskiego; wdowa po Józefie Glince pisarzu nurskimM.R.
NGW32229v-2291771AntoniŚwierżewski+ JózefMariannaPieńkowska+ Marcin+ BarbaraSkłodowskaNienałty-Brewki50złpM.R.
NGW32230v-2311771JanTymińskiBaltazarJoannaJezierska+ AntoniKatarzynaJasińskaTymianki-Skóry100złpwdowa po Franciszku LipskimM.R.
NGW32234v-2351771KazimierzNiepiekło+ JakubKrystynaWrzosek+ WojciechNiepiekły100złpM.R.
NGW322351771SzymonDłuski+ MaciejJadwigaWrzosek+ WojciechDługie-Grzymki100złpM.R.
NGW322391771KonstantyMondwit-IrzykowiczFranciszkaPączkowskaTelaki4700złpIrzykowicz – cześnik dobrzyńskiM.R.
NGW322411771ZygmuntMrozowskiJózefCzarzastyPączkowizna, Zalesie, Mierzejewo-Tomasze3000złpMrozowski – miecznik ziemi różańskiej; ks. Józef Czarzasty – kanonik brzeski i kijowski, proboszcz par. ZarembyM.R.
NGW32261v1771KlemensDąbrowski+ AntoniWiktoriaDmochowska+ ZygmuntDąbrowa-Moczydły150złpwdowa po Rochu DąbrowskimM.R.
NGW32264-264v1771LudwikaSzczawińskaMichał+ ElżbietaMęckowskaJanPieńkowski+ KacperElżbietaTyborowska3500złpcórka cześnika bielskiego i sędzianki ziemi wiskiej, wdowa po Szymonie Skiwskim, sędzim ziemskim zambrowskim; Pieńkowski – cześnik ziemi nurskiej.M.R.
NGW32264v-2651771JanPieńkowski+ KacperElżbietaTyborowskaLudwikaSzczawińskaMichał+ ElżbietaMęckowskaPieńki-Magna, Czyżew-Kościelny, Lipskie, Koski, Jabłonka, Tybory8000złpPieńkowski – cześnik ziemi nurskiej; córka cześnika bielskiego i sędzianki ziemi wiskiej, wdowa po Szymonie Skiwskim, sędzim ziemskim zambrowskimM.R.
NGW32266v-2671771BonifacyŚlaski+ WojciechJakub, Stanisław, Stanisław Kostka i MarcinJaźwiński+ JanDmochy-Ożerki800złpŚlaski – komornik ziemski ostrowskiM.R.
NGW32268v1771WojciechZawistowski+ StanisławKrystynaGojżewska+ Zygmunt+ FranciszkaGałeckaBoguty-Cietrzewki, Boguty-Żurawie100złpM.R.
NGW322691771DionizyZakrzewski+ FranciszekTeresaZakrzewska+ FranciszekZakrzewo-Zalesie100złpM.R.
NGW32270-270v1771JózefUszyński+ IgnacyLudwikaGojżewska+ Zygmunt+ FranciszkaGaleska?Usza-Parva100złpM.R.
NGW32283v-2841771WalentyDąbkowskiWiktoriaDąbkowskaWalentyJózefaKrajewskaGąsiorowo100złpDąbkowski – komornik ziemski łomżyński; Wiktoria Dąbkowska – córka zapisującegoM.R.
NGW32285v-2861771JózefObrębskiAnnaOłdakowska+ JózefTeodoraZałęska2313złpObrębski – miecznik ziemi nurskiej; córka miecznika drohickiego, wdowa po Idzim Białym, podstolim bracławskimM.R.
NGW32287-287v1771WincentyPrzeździeckiWawrzyniecMariannaTryniszewskaPieńki-Magna100złpwdowa po Walentym PrzeździeckimM.R.
NGW323041771TomaszZawistowski+ StanisławAgnieszkaWojtkowska+ AntoniFranciszkaBoguty-Żurawie50złpM.R.
NGW32304-304v1771MarekBiały+ WawrzyniecMariannaWojtkowska+ AntoniFranciszkaDługie-Grzymki20złpM.R.
NGW32304-304v1771RochDłuski+ JakubElżbietaWojtkowska+ AntoniFranciszkaDługie-Grzymki20złpM.R.
NGW323071771MarcinTymiński+ PiotrKonstancjaLipskaTymianki-Moderki, Tymianki-Przeczki130złpwdowa po Kazimierzu WojtkowskimM.R.
NGW32309v1771JózefŻochowski+ AmbrożyŁucjaGrądzka+ PiotrŻochy150złpM.R.
NGW32311v-3121771AugustynTymiński+ WawrzyniecFabian, Marianna i KatarzynaCholewicki/ Cholewicka+ WojciechTymianki-Okunie7tymfówCholewiccy – pasierbowie zapisującegoM.R.
NGW32312v1771WawrzyniecStokowski+ WojciechMariannaSienickaPawełStokowo-Złotki, Pęsewo-Palki200złpM.R.
NGW32312v1771JózefRytel+ MaciejZofiaŻochowska+ KazimierzRytele-Wszołki24złpM.R.
NGW32313v1771AdamSikorski+ DominikMariannaTymińska+ JanTymianki-Bucie200złpM.R.
NGW32315-315v1771AntoniGodlewski+ MichałKunegundaDybowska+ JanEwaRostkowskaGodlewo-Milewko, Godlewo-Gnochy150złpM.R.
NGW32316v1771PawełBiały+ WalentyMagdalenaGodlewska+ MichałBiałe-Papieże200złpM.R.
NGW32317-317v1771WalentyMaleszewski+ JakubApoloniaRytel+ GrzegorzMaleszewo-Nowa, Rytele-Wszołki20złpM.R.
NGW32317v1771WalentyRytel+ AntoniMagdalenaRytel+ GrzegorzRytele-Święckie20złpM.R.
NGW32317v-3181771WawrzyniecTymiński+ GrzegorzMariannaTymińska+ WawrzyniecTymianki-Moderki200złpM.R.
NGW32321v1771PawełJanczewski+ BartłomiejJoannaZaręba+ StefanOłdaki-Magna-Brok50złpwdowa po Józefie ZakrzewskimM.R.
NGW32322-322v1771JakubBoguckiAntoniFranciszkaŻebrowskaMarceliKutyłowo-Brodki, Boguty-Rubiesze200tymfówM.R.
NGW32333v-3341771Teodor WalentyBielińskiBarbaraWinkiewiczTrzeciny6666/20złp/grBieliński – pisarz ziemski drohicki; wdowa po Feliksie Święckim, podsędku ziemskim drohickimM.R.
NGW32334-334v1771Teodor WalentyBielińskiAndrzejSkiwskiTrzeciny3427złpBieliński – pisarz ziemski drohicki; Skiwski – regent ziemski i grodzki łomżyński, żonaty z Balbiną ŁużeckąM.R.
NGW323361771AndrzejSkiwskiBalbinaŁużeckaTrzcianka, Wólka1500złpSkiwski – regent ziemski i grodzki łomżyńskiM.R.
NGW323381771IgnacyNiemieraAntoniAgataRostkowska+ RomualdAgnieszkaZakrzewskaRostki-Daćbogi, Zakrzewo-Wypychy80M.R.
NGW32338v1771MateuszKutyłowski+ WalentyRozaliaŁuniewska+ TomaszKutyłowo-Złotki400M.R.
NGW32339v1771ŁukaszGodlewski+ FabianKatarzynaKutyłowskaMateuszKutyłowo-Złotki300M.R.
NGW32340v-3411771StanisławWojtkowski+ PiotrRozaliaKietlińska+ AntoniKatarzynaTymińskaWojtkowice-Antiqua138Katarzyna Tymińska – obecna żona Macieja ZakrzewskiegoM.R.
NGW323421771TomaszZaleskiBartłomiejWojciechMystkowskiAdamRosochate-Zalesie50Wojciech Mystkowski – szwagier przyszły zapisującegoM.R.
NGW32342-342v1771WojciechMystkowskiAdamRozaliaZaleskaBartłomiejGrzymały-Połomia100M.R.
NGW323431771StanisławDmochowski+ IdziElżbietaBiała+ JakubDrewnowo-Dmoszki100M.R.
NGW32343-343v1771StefanKutyłowskiWalentyMariannaOłtarzewskaFranciszekTymianki-Dębosze200M.R.
NGW32343v-3441771StanisławSienicki+ GrzegorzUrszulaBiała+ BronisławSienica-Lipusy120M.R.
NGW323451771JanŁuniewskiKrzysztofKatarzynaLipska+ MarcinUsza-Magna100M.R.
NGW32346v-3471771FranciszekOlszewskiJózefKatarzynaWojtkowska+ JakubWojtkowice-Dady30wdowa po Wojciechu DąbrowskimM.R.
NGW32347-347v1771DionizyWojtkowski+ KazimierzAgnieszkaJemielitaGabrielKunegundaKutyłowskaTymianki-Wachnie200M.R.
NGW32348v1771KazimierzDrewnowski+ JózefBogumiłaNiwińskaKazimierzWiktoriaZarembaŚlepowrony, Kamieńczyk-Magna, Godlewo-Milewko200M.R.
NGW32349v-350v1771JózefKrasnodębski+ KazimierzJózefCzarzastyJabłonna, Świętochów3000Krasnodębski – syn sędziego ziemskiego drohickiego; ks. Józef Czarzasty – kanonik brzeski i kijowski, proboszcz par. ZarembyM.R.
NGW32351-351v1771JanPiętka+ StefanKatarzynaPorowskaPiętki-Gręski20M.R.
NGW32363v1771AndrzejSienicki+ AdamPetronelaGodlewska+ GrzegorzSienica-Klawy200M.R.
NGW32364v1771DionizyŚlaskiKunegundaKossakowska+ BronisławPryskaDąbrowskaDąbrowa-Michałki, Dąbrowa-Starawieś, Dąbrowa-Kity80Ślaski – podwojewodzi nurskiM.R.
NGW32365v-3661772KacperZłotkowski+ FranciszekKatarzynaŻebrowskaTrynisze-Koniewo100wdowa po Jerzym TymińskimM.R.
NGW32369-369v1772TomaszGojżewski+ AndrzejMariannaKuleszaPaderewek400Tomasz Gojżewski – syn burgrabiego grodzkiego drohickiego; wdowa po Ignacym WojewódzkimM.R.
NGW32370v1772BartłomiejZawistowskiDominikEwaBudziszewskaZawisty-Podleśne, Zawisty-Nadbużne100wdowa po Andrzeju DąbrowskimM.R.
NGW323741772KazimierzZaremba+ PiotrRozaliaGodlewskaStanisławŚwierże-Zielone100M.R.
NGW32376v1772AntoniDybowski+ JakubMariannaŻochowskaWojciechEwaGrądy, Kuteski200M.R.
NGW32377v-3781772JanSienicki+ Grzegorz+ MariannaZawistowskaKonstancjaMurawskaJózefZawisty-Kruki100M.R.
NGW32380v-3811772FabianRostkowskiStanisławMarcjannaUścińskaWojciechRostki-Daćbogi100M.R.
NGW32383-383v1772AntoniLipskiKalikstMariannaLachowska+ KazimierzKramkowo100M.R.
NGW32383v1772AndrzejLaskowski+ MarcinEwaTymińskaŻebry-Laskowiec50M.R.
NGW32386-386v1772MichałTymiński+ FlorianZofiaKamieńskaCholewy-Koniewo60wdowa po Piotrze ŁempickimM.R.
NGW32387v-3881772MateuszKutyłowski+ JózefMariannaKamińskaFranciszekKutyłowo-Złotki200M.R.
NGW32389v-3901772PawełZawistowski+ MaciejMariannaGodlewskaPiotrZawisty-Podleśne200M.R.
NGW32390-390v1772JakubWyszyński+ JanMałgorzataZawistowskaPiotrŻebry-Oczkowizna200M.R.
NGW323911772JózefZawistowski+ WładysławRozaliaZawistowskaDąbrowa-Michałki40Rozalia Zawistowska – żona Sebastiana JaźwińskiegoM.R.
NGW32391-391v1772LeonDybowski+ KrzysztofDorotaKossowska+ AndrzejDybowo150M.R.
NGW32391v-3921772TomaszMurawskiJózefMariannaMurawskaJanMurawskie-Urbany100M.R.
NGW323921772WojciechLipski+ FranciszekKatarzynaMurawskaJózefKramkowo100M.R.
NGW32393v-3941772StanisławTymiński+ JakubMariannaTymińskaTymianki-Bucie60M.R.
NGW32395-395v1772MaciejKempisty+ FranciszekKatarzynaPętkowskaKempiste-Borowe20wdowa po Marcinie NiemierzeM.R.
NGW323961772JanKamieńskiWojciechMariannaCholewickaWojciechKamieńczyk-Ryciorki200M.R.
NGW32396v-3971772GrzegorzToczyski+ Grzegorz po TomaszuUrszulaOlszewskaJózef+ ZofiaWojtkowskaPaderewek32M.R.
NGW32397v1772StefanKoc+ PiotrAnnaKoskWojtkowice-Starawieś20wdowa po Wojciechu PoniatowskimM.R.
NGW32397v-3981772MaciejKutyłowski+ FabianFranciszkaWojno+ StanisławKutyłowo-Złotki, Kutyłowo-Skupie254M.R.
NGW32398v1772StefanTymiński+ JanMariannaDłuskaBłażejAndrzejewo200M.R.
NGW32399v-4001772MateuszCzarkowskiBartłomiejKatarzynaWojtkowskaTomaszCzarkówka-Magna100M.R.
NGW32400v-4011772AdamBiały+ JakubDorotaLubowickaWawrzyniecŻebry-Oczkowizna, Wojny-Bakałarze400M.R.
NGW32401v1772JózefKutyłowskiLudwikEwaTymińskaJakubCietrzewki-Ważyno400M.R.
NGW32402-402v1772MaciejZawistowski+ MateuszKrystynaKamieńskaWalentyZawisty-Koziany300M.R.
NGW32403-403v1772PawełGodlewskiAndrzejBalbinaUścińska+ WojciechMariannaGrodzkaGudosze, Godlewo, Uścianek-Dębianka300Adam Grodzki – dziadek Balbiny UścińskiejM.R.
NGW32404v-4051772JózefRawa+ TomaszMarcjannaSzulborska+ MaciejŚwierże-Leśniewko, Świerże-Zielone200M.R.
NGW32405v1772MichałUszyńskiTomaszKatarzynaWażyńskaSzymonUsza-Parva200M.R.
NGW324061772KacperDąbrowski+ WiktorynMariannaBoguckaKazimierzDąbrowa-Nowawieś160M.R.
NGW32406-406v1772PawełGodlewskiAndrzejBalbinaUścińska+ WojciechUścianek-Dębianka100M.R.
NGW324071772SzymonSkłodowski+ KacperBalbinaSkłodowska+ AntoniSkłody-Media250M.R.
NGW32407v-4081772IgnacyLubowicki+ PawełMariannaKietlińskaAntoniKatarzynaSkrockaSzepietowo-Janówka, Zamek400M.R.
NGW32408v1772DominikGodlewskiAntoniUrszulaDąbrowskaFabianKatarzynaKryńskaGodlewo-Baćki, Bieńki400Dominik Godlewski – syn burgrabiego grodzkiego ostrowskiegoM.R.
NGW32408v-4091772AdamKonarzewski+ TomaszAgataJanczewska+ WalentyLipskie-Drewnowo100M.R.
NGW32409v-4101772JakubGodlewski+ StanisławAnnaGodlewska+ MaksymilianGodlewo-Warsze100M.R.
NGW32410-410v1772WojciechWierciński+ FranciszekKrystynaSienicka+ PawełBiałe-Papieże100M.R.
NGW324111772FilipZembrowski+ MateuszAgnieszkaRytel+ WojciechRytele-Święckie150M.R.
NGW32412v-4131772WojciechGodlewskiMaciejFranciszkaŻochowskaPiotr+ MariannaGrodzickaGodlewo-Warsze200M.R.
NGW324141772Teodor WalentyBielińskiPodnieśnia3000Zapis dla parafii Ceranów; Bieliński – pisarz ziemski drohickiM.R.
NGW32414-414v1772SzymonMaleszewski+ MateuszAgnieszkaDziwulskaStefanMaleszewo-Nowa200M.R.
NGW32414v1772MaciejWojtkowski+ KarolMariannaWojtkowskaJakubWojtkowice-Antiqua50M.R.
NGW324171772WojciechDąbrowski+ MaciejDorotaDąbrowskaLudwikDąbrowa-Michałki200M.R.
NGW324191772ZenonFaszczaGrzegorzMaciej, Tomasz, TadeuszGosk+ PiotrFaszcze64złpbracia Goskowie – pasierbowie zapisującegoM.R.
NGW32422-422v1772PawełZaremba+ WojciechDorotaZłotkowska+ StanisławZaremby-Warchoły100tymfówM.R.
NGW32440v1772WojciechWrzosek+ MaciejMariannaSkiwska+ WawrzyniecWrzoski24złpM.R.
NGW32444v-4451772AdamStokowski+ MarcinMaciejStokowski+ SzymonStokowo-Szerszenie, Stokowo-Łukasiki600złpM.R.
NGW324471772WawrzyniecJankowski+ JózefKatarzynaDołęgowskaPawełDąbrowa-Łazy100złpM.R.
NGW324521772KacperMurawski+ MichałAgnieszkaTymińska+ MikołajSzulborze-Kozy80złpM.R.
NGW324521772PiotrMurawski+ MichałPetronelaTymińska+ MikołajSzulborze-Kozy80złpM.R.
NGW324521772StefanDrewnowski+ TomaszMariannaTymińska+ MikołajDrewnowo-Ziemaki80złpM.R.
NGW32454v-4551772MateuszPieńkowski+ WojciechMałgorzataStokowska+ MateuszPieńki-Żaki100złpwdowa po Mateuszu SkupiewskimM.R.
NGW324561772JózefPieńkowski+ WojciechAgataSutkowska+ BartłomiejPieńki-Magna, Pieńki-Kownaty100złpM.R.
NGW32456v1772PiotrSkłodowski+ WawrzyniecMariannaSkłodowskaAdamŚwierże-Zielone120złpM.R.
NGW324571772SzymonMigowski+ MaciejKatarzynaŚwierżewskaKazimierz+ MałgorzataRytelGodlewo-Magna35złpM.R.
NGW324621772JózefZielazowski+ KazimierzZuzannaCiszewskaZielazy-Brokowo200złpM.R.
NGW32469-469v1772KazimierzZakrzewski+ WawrzyniecAntoninaRostkowska+ SzymonPętkowo-Wymiarowo150złpM.R.
NGW32469v1772MateuszDąbrowski+ StanisławAntoninaWojnoWojciechDąbrowa-Szatanki50tymfówwdowa po Ignacym DmochowskimM.R.
NGW324711772PiotrMyśliborski+ MarcinMagdalenaDybowskaTrzciniec-Magna200złpM.R.
NGW32475v1772KazimierzMaleszewski+ FabianMaciejRytel+ KrzysztofMaleszewo-Nova, Rytele-Wszołki6dukatów węgierskichM.R.
NGW324771772MarcinObniski+ JózefElżbietaSmorczewska+ AntoniPutkowice-Nadolne, Rotki-Siekierki600złpM.R.
NGW324831772DominikWyszomirski+ TomaszŁucjaGodlewska+ MarcinKuteski, Wyszomierz200złpM.R.
NGW32491v1772WawrzyniecWiński+ KlemensŁucjaŚlepowrońska+ ZygmuntWinna40złpM.R.
NGW32492v1772AntoniGosk+ PawełAnastazjaDąbrowska+ Antoni+ TeofilaSkarzyńskaGoski-Pełki14złpM.R.
NGW32494v1772WojciechOłdakowski+ SzymonKunegundaJabłonowskaWojciechUścianek-Magna200złpM.R.
NGW324951772BartłomiejDybowski+ AtanazyAgnieszkaWojtkowskaJakubKrystynaBudziszewskaJanczewo-Sukmanki800złpM.R.
NGW32496-496v1772KacperKostro+ SzymonMariannaWyszyńska+ JacekKostry-Śmiejki40złpM.R.
NGW32496v-4971772KacperPaderewski+ SzymonKatarzynaKossowskaPaderewo-Magna, Łazowo900złpKacper Paderewski – komornik nurskiM.R.
NGW32501-501v1772AdamTryniszewski+ BartłomiejKatarzynaGodlewska+ MateuszPieńki-Magna200złpwdowa po Adamie PieńkowskimM.R.
NGW325021772WojciechWojtkowski+ MateuszJadwigaTymińskaWiktorynWojtkowice-Antiqua100złpM.R.
NGW325081772RozaliaŁazowska+ PiotrJanJelińskiAdrianŁazowo, Paderewko600złpwdowa po Józefie UszyńskimM.R.
NGW325081772JanJelińskiAdrianRozaliaŁazowska+ PiotrŁazowo, Paderewko100złpwdowa po Józefie UszyńskimM.R.
NGW32509v-5101772KazimierzMaleszewski+ FabianMaciejRytel+ KrzysztofMaleszewo-Nova, Rytele-Wszołki100złpMaleszewski PtaszczykM.R.
NGW325111772KazimierzMoczulski+ AdamFranciszkaBiała+ MaciejKamieńczyk-Ryciorki100tymfówM.R.
NGW32513v-5141772MarcinPętkowski+ JózefJuliannaMaleszewskaJakubRytele-Wszołki300złpM.R.
NGW32515-515v1772AleksanderŚwięckiPiotrMariannaMurawska+ AndrzejŚwięcko-Wólka200złpM.R.
NGW32517-517v1772JanCzyżewskiPawełAgataKietlińska+ ŁukaszUścianek-Kącany, Uścianek-Magna100złpwdowa po Piotrze ZakrzewskimM.R.
NGW325181772FranciszekJanczewski+ WalentyMariannaRytel+ JakubJanczewo-Sukmanki100złpM.R.
NGW325191772AntoniOłdakowski+ JacekBrygidaZalewskaRostki-Magna100złpM.R.
NGW32520v1772JanŁysakowski+ AdamFranciszkaZałuska+ JanZaremby-Kramki50złpwdowa po Jakubie LipskimM.R.
NGW32520v-5211772StanisławWojtkowski+ JanMałgorzataWojtkowskaWojtkowice-Dady100złpM.R.
NGW32523v1772FranciszekKaczyńskiAdamEwaJaźwińska+ MaciejKaczyno-Antiqua80złpwdowa po Michale BieńkowskimM.R.
NGW325241772JózefKempistyGrzegorzJózefCzarzastyRawy-Gackowo100złpks. Józef Czarzasty – kanonik brzeski, proboszcz par. ZarembyM.R.
NGW325251772AleksanderGodlewski+ LudwikRozaliaKuleszaJózefDąbrowa-Kamień200złpM.R.
NGW32528v1772TomaszGodlewski+ MaciejDorotaBogucka+ MichałDąbrowa-Nowawieś50złpwdowa po Stanisławie DąbrowskimM.R.
NGW32532v1772PiotrŁuniewski+ JakubTeresaŁuniewskaZalesie150złpTeresa Łuniewska – córka zapisującego, żona Macieja RytelaM.R.
NGW32538-538v1772AntoniRatyński+ SzymonEleonoraRatyńskaWojciechRatyniec-Nowy150złpM.R.
NGW32539v1772StanisławZawistowski+ RochMariannaŻebrowska+ JakubBoguty-Stągiewki, Cietrzewki-Żurawie126/20złp/grM.R.
NGW325411772AndrzejŁazowski+ PiotrMariannaDybowska+ SzymonŁazowo200złpzapis do pierwszej sumy wynoszącej 100 złpM.R.
NGW325471772ŁukaszŻochowski+ WojciechŁucjaGodlewska+ JózefTrzciniec-Parva50złpM.R.
NGW32547v-5481772FranciszekŻochowskiŁukaszAgnieszkaRytelJanTrzciniec-Parva50złpM.R.
NGW32548-548v1772KacperKoc+ StanisławBarbaraMoczulskaWojtkowice-Starawieś40złpwdowa po Kazimierzu LeszczyńskimM.R.
NGW32549v1772RochZakrzewski+ WojciechEleonoraPętkowskaMikołajAnnaRawy-Gackowo600złpM.R.
NGW32553v1772MarcinKosiński+ SzymonFranciszkaKosianka-Litewka100złpwdowa po Fabianie WojtkowskimM.R.
NGW325541772WojciechGodlewski+ JakubTeodozjaStokowska+ BenedyktGodlewo-Gorzejewo200złpM.R.
NGW32555v1772WalentyDąbkowski+ MateuszJózefaKrajewskaDąbki, Gąsiorowo1000złpM.R.
NGW32559v-5601772WalentyKamieński+ IgnacyFranciszkaCholewicka+ JanKutyłowo-Złotki100złpM.R.
NGW325601772JanKamieński+ WalentyJózefCzarzastyKamieńczyk-Magna500złpks. Józef Czarzasty – kanonik brzeski, proboszcz par. ZarembyM.R.
NGW32562v1772AdamZałuska+ FranciszekFranciszkaPieńkowska+ MaciejZałuski-Lipnowo200złpM.R.
NGW325631772WojciechSienickiJózefAgnieszkaStokowskaTomaszSienica-Święchy500złpM.R.
NGW325641772PawełRostkowskiLeonardScholastykaŚwierżewska+ JakubRostki-Magna60złpM.R.
NGW325641772JanKoc+ MarcinPetronelaŁuniewskaStanisławKoce-Borowe100złpM.R.
NGW32564v1772JanBogucki+ MaciejZuzannaBogucka+ GrzegorzBoguty-Rubiesze, Dąbrowa-Nowawieś100złpM.R.
NGW325651772WojciechGodlewski+ KacperJuliannaStokowskaMikołajZawisty-Wity200złpM.R.
NGW325661772MikołajDąbrowski+ MarceliŁucjaDąbrowska+ AdamWojny-Króle200złpM.R.
NGW32566v1772KazimierzZarembaWalentyEwaJaźwińskaPawełZaremby-Święchy200złpM.R.
NGW32566v1772FelicjanBoguszewskiFranciszek+ BrygidaZłotkowskaApoloniaGodlewskaSebastianMariannaZłotkowskaSzulborze-Kozy600złpM.R.
NGW32567-567v1772LudwikJanczewskiTomaszMariannaWojtkowska+ JakubZofiaTymianki-Skóry100złpwdowa po Felicjanie WojtkowskimM.R.
NGW32570v1772FranciszekKramkowski+ KazimierzKatarzynaOłdakowskaOłdaki6000złpFranciszek Kramkowski – łowczy bydgoski, syn cześnika podlaskiegoM.R.
NGW32572-572v1772MichałGodlewski+ TomaszRochGodlewskiGodlewo-Warsze50złpRoch Godlewski – komornik ziemi nurskiejM.R.
NGW32575v1772PiotrOłdakowski+ KrzysztofAndrzejŚwiderskiRostki-Magna200złpŚwiderski – podpisek ziemski i grodzki ostrowskiM.R.
NGW325761773JakubZakrzewski+ WawrzyniecMarcjannaZawistowskaPętkowo-Wymiarowo100złpwdowa po Tomaszu ZawistowskimM.R.
NGW32576-576v1773MikołajJanczewski+ MaciejZofiaTymińska+ MateuszTymianki-Skóry, Tymianki-Nowawieś130złpM.R.
NGW32576v1773JanBogucki+ MichałMariannaTymińskaIdziBoguty-Magna, Boguty-Stągiewki200złpM.R.
NGW325771773PiotrLipskiWiktorynKatarzynaTryniszewskaLipa-Drewnowo30złpwdowa po Adamie MurawskimM.R.
NGW32577v1773StanisławGodlewski+ WojciechMariannaSienicka+ PawełGodlewo-Baćki50złpM.R.
NGW32578-578v1773MaciejGołaszewski+ MichałZofiaDąbrowska+ Grzegorz+ PetronelaSienickaDąbrowa-Wilki16/20złp/grM.R.
NGW325791773FranciszekZawistowskiPiotrMariannaGodlewskaJakub po MateuszuGudosze250złpM.R.
NGW32579-579v1773JerzyKaczyński+ PawełAgataZakrzewskaWojciechKaczyno-Arbasy, Święck-Rosochate100złpM.R.
NGW32579v-5801773JanMarkowski+ AntoniElżbietaOrzeszkoEwaDąbrowska+ GrzegorzKrystynaZarembaDąbrowa-Wilki200złpMarkowski – syn wojskiego mielnickiegoM.R.
NGW32580-580v1773AntoniZarembaKrzysztofJadwigaOłdakowskaTomaszEwaZarembaZaremby-Warchoły150złpM.R.
NGW32580v-5811773WalentyDąbrowski+ JakubMariannaDołęgowska+ JanDąbrowa-Moczydły200złpM.R.
NGW32581v-5821773MikołajStokowski+ MateuszKrystynaSienicka+ MaciejStokowo-Bućki, Zabiele100złpwdowa po Jakubie GodlewskimM.R.
NGW325821773AndrzejOłdakowski+ SzymonFranciszkaKonarzewskaAndrzejOłdaki-Magna-Brok400złpM.R.
NGW325821773WojciechTymiński+ WawrzyniecApoloniaTymińskaJakubTymianki-Okunie, Tymianki-Pachoły120złpM.R.
NGW32582v1773StanisławDmochowski+ MichałKatarzynaDmochowska+ StefanDmochy-Marki, Czyżew120złpM.R.
NGW32582v1773WojciechGodlewskiMaciejKatarzynaTymińskaWiktorynGodlewo-Warsze300złpM.R.
NGW32582v-5831773JanNienałtowski+ HipolitEwaKonarzewska+ FranciszekNienałty-Brewki200złpM.R.
NGW325831773AntoniMurawski+ StanisławAnnaGodlewskaIdziSienica-Klawy, Murawskie-Czachy100złpM.R.
NGW32583-583v1773FranciszekKoc+ AndrzejZofiaNiemyjskaPiotrWojtkowice-Starawieś100złpM.R.
NGW325841773JanWojtkowski+ MaciejFranciszkaSkłodowskaSkłody-Stachy, Kietlanka40złpwdowa po Antonim SkłodowskimM.R.
NGW325861773SzymonSzulborski+ GrzegorzHelenaGodlewskaJózefSzulborze-Koty200złpM.R.
NGW32586v1773WalentyKulesza+ JanKonstancjaŚwierżewska+ GrzegorzKuleszki-Parva-Zembki, Grabowo30złpM.R.
NGW32587-587v1773AntoniKietliński+ IgnacyPraksedaCzyżewskaWawrzyniecKietlanka100złpM.R.
NGW32587v-5881773GrzegorzZawistowski+ JerzyKatarzynaLaskowskaAndrzejŚlepowrony-Bochny100złpM.R.
NGW32587v-5881773GrzegorzDąbrowski+ WiktorynMariannaDąbrowska+ MichałDąbrowa-Nowawieś200złpM.R.
NGW32588-588v1773JanKosiński+ MichałMariannaTymińskaAndrzejKosianka-Boruty600złpM.R.
NGW325891773MichałNiemiera+ JanKrystynaŻebrowskaWalentyNiemiery, Kempiste-Borowe200złpM.R.
NGW325891773MaciejŻochowskiKrzysztofAnastazjaCholewicka+ MarcinZawisty-Króle300złpM.R.
NGW325901773ApoloniaPętkowska+ KazimierzMateuszUściński+ AndrzejSzulborze-Koty90złpwdowa po Sebastianie KempistymM.R.
NGW32590v1773StanisławBielewicz+ JerzyFranciszkaWdziękoń-Magna40złpwdowa po Mikołaju ChmielewskimM.R.
NGW32598-598v1773AntoniKulesza+ JacekAntoninaRostkowskaJózefŚwierże-Panki20złpM.R.
NGW32615v-6161773MichałWojtkowskiStanisławFranciszkaTymińska+ TadeuszWojtkowice-Starawieś50złpM.R.
NGW32624-624v1773MarcinGodlewski+ AndrzejŁucjaPieńkowska+ WalentyGodlewo-Warsze100złpM.R.
NGW32628v-6291773AntoniŚwierżewski+ JózefSzymonBudziszewski+ MateuszNienałty-Brewki150złpM.R.
NGW32629v-6301773JózefKamieński+ PiotrApoloniaStpiczyńska+ BartłomiejKamieńczyk-Magna, Kamieńczyk-Jankowięta30złpM.R.
NGW32631-631v1773KacperMurawski+ MichałAgnieszkaTymińska+ MikołajSzulborze-Kozy76złpsuma łączonaM.R.
NGW32631-631v1773PiotrMurawski+ MichałPetronelaTymińska+ MikołajSzulborze-Kozy76złpsuma łączonaM.R.
NGW32631-631v1773StefanDrewnowski+ TomaszMariannaTymińska+ MikołajDrewnowo-Ziemaki76złpsuma łączonaM.R.
NGW32632v-6331773AntoniOłdakowskiJakubEufemiaJanczewskaMikołajZielazy-Brokowo200złpM.R.
NGW32644v-6451773JanMarkowski+ AntoniElżbietaOrzeszkoEwaDąbrowskaDąbrowa-Wilki100złpMarkowski – syn wojskiego mielnickiegoM.R.
NGW32647-647v1773PawełBrodowski+ Adam+ Domicela po Mikołaju i Agnieszce GodlewskiejOlszyńskaStanisław, Agnieszka i AnielaBrodowski/ BrodowskaBrodowo, Brulino-Koski403/12złp/grStanisław, Agnieszka (wdowa po Pawle Kielczewskim) i Aniela (żona Antoniego Sokołowskiego) Brodowscy – rodzeństwo zapisującegoM.R.
NGW32648-648v1773SzymonTymiński+ Stanisław+ AnnaSutkowskaBartłomiejZaremba+ GrzegorzDmochy-Sadły, Zaremby-Biendugi, Zaremby-Święchy100złpM.R.
NGW326501773StanisławKraszewski+ JanKlaraDmochowskaJanMurawskie-Miazgi, Dmochy-Kudły150złpM.R.
NGW32654v1773JakubMojszewiczMagdalenaWilkońskaNur70złpM.R.
NGW32655v1773AdamPętkowski+ WawrzyniecTeresaRytelPętkowo-Wymiarowo, Zakrzewo-Słomy70złpTeresa Rytel – żona Jana SłomowskiegoM.R.
NGW32659v1773StanisławZaremba+ MarceliMagdalenaZawistowska+ PiotrZaremby-Skorki150złpwdowa po Idzim ZawistowskimM.R.
NGW32660v-6611773PiotrGrabowski+ MikołajAgnieszkaZakrzewska+ WojciechDorotaKietlińskaGrabowo, Kietlanka60złpDorota Kietlińska – obecna żona Augustyna ZakrzewskiegoM.R.
NGW32665-665v1773MariannaZawistowski+ GabrielKatarzynaŚwierżewskaMichałKietliński+ WalentyŚwierże-Koncany400złpwdowa po Andrzeju ŚwierżewskimM.R.
NGW32665v1773MichałKietliński+ WalentyMariannaZawistowskaUścianek-Magna50złpwdowa po Andrzeju ŚwierżewskimM.R.
NGW32665v-6661773IgnacyGrzymała+ JanBarbaraZaremba+ JakubGrzymały-Połomia50złpM.R.
NGW32666v1773PawełBogucki+ AdamElżbietaBoguckaAntoni MikołajBoguty-Leśne1000złpAntoni Mikołaj Bogucki – podstarości i sędzia grodzki nurskiM.R.
NGW32668v1773JacekDmochowskiMarcinMariannaPieńkowskaJanDmochy-Kudły200złpM.R.
NGW32668v-6691773WojciechZaremba+ MarcinDorotaJarnacka+ WojciechZaremby-Biendugi100złpwdowa po Macieju Borkowskim; Jarnicka?M.R.
NGW326701773FranciszekLipka+ SebastianKatarzynaTrzcińskaPawełLipki100złpM.R.
NGW32672v1773MarcinJarocki+ KazimierzMagdalenaOłowskaTymianki-Pachoły50złpwdowa po Łukaszu DrewnowskimM.R.
NGW32675v1773WawrzyniecUściński+ MaciejAgataKulesza+ MaciejUścianek-Dembianka70złpM.R.
NGW326801773ŁukaszDąbrowski+ JózefJoannaTymińska+ Mateusz+ MariannaSienickaDąbrowa-Moczydły400złpM.R.
NGW32682v-6831773KazimierzBogucki+ MaciejFranciszkaBiałaDąbrowa-Nowawieś, Boguty-Rubiesze100złpwdowa po Marcinie ŻeroM.R.
NGW32689-689v1773SebastianKleczeńskiSebastianHiacyntaZambrzycka+ IgnacyTeodoraOssolińskaBroniszewo15000złpKleczeński – syn stolnika bracławskiego; Zambrzycka – córka chorążego łomżyńskiegoM.R.
NGW32689v-6901773MarceliZielińskiSzymonJózefaPodoskaJózefaZambrzycka+ IgnacyTeodoraOssolińskaWólka, Gościska20000złpZieliński – szyn chorążego nurskiego; Józefa Zambrzycka – córka chorążego łomżyńskiegoM.R.
NGW32692v1773AndrzejCzarnocki+ WalentyMariannaTymińska+ CyprianNiemierki195złpCzarnocki – burgrabia grodzki drohicki; córka burgrabiego grodzkiego kamienieckiegoM.R.
NGW326941773AdamGodlewski+ WalentyPanteleona?Godlewska+ AntoniMurawskie-Miazgi, Krzeczkowo-Szepielaki34/2złp/grM.R.
NGW32700v1773WawrzyniecBoguszewski+ WojciechMariannaRytelDługie-Grzymki50złpzapis do pierwszej sumy 130 złpM.R.
NGW32701v-7021773TeodoraOssolińskaJanŚwinołęskiSiemiony, Spieszyn30000złpwdowa po Ignacym Zambrzyckim chorążym łomżyńskim; Świnołęski – stolnik bracławskiM.R.
NGW327051773GrzegorzMurawski+ PiotrKatarzynaGodlewska+ MaksymilianMariannaMurawskie-Urbany100złpM.R.
NGW32709v-7101773KazimierzŁuniewski+ WalentyKunegundaSutkowska+ TomaszWiśniówek2000złpcórka cześnika bracławskiegoM.R.
NGW327111773FlorianZakrzewski+ MikołajElżbietaKrasnodębskaKonstantyJuliannaDomaszowskaDługie-Grzymki, Długie-Grodzickie1500złpM.R.
NGW327131773JózefRawa+ SzymonZofiaGodlewska+ AdamRawy, Rawy-Gackowo100złpM.R.
NGW32718-718v1773Antoni MikołajBoguckiWalentyBogucki+ FabianBoguty-Magna, Nur500złpAntoni Mikołaj Bogucki – podstarości i sędzia grodzki nurskiM.R.
NGW32719-719v1773GrzegorzMurawski+ MaciejJakub, Stanisław, Stanisław Kostka i MarcinJaźwiński+ JanZabiele150złpM.R.
NGW32728v1773WincentyLaskowski+ JanMariannaZakrzewskaŁukaszKietlanka60złpM.R.
NGW32729-729v1773JanPieńkowski---+ Katarzyna po AleksandrzeTymińskaKoski, Lipskie, Koski-Brulino3000złpPieńkowski – cześnik ziemi nurskiej; zapis na sukcesorów po Katarzynie Tymińskiej, córce Aleksandra burgrabiego grodzkiego nurskiego, wdowie po zapisującym oraz z pierwszego małżeństwa – po Marcinie Godlewskim, komorniku nurskim.M.R.
NGW32731v-7321773KacperMurawski+ MichałAgnieszkaTymińska+ MikołajSzulborze-Kozy448złpsuma łączonaM.R.
NGW32731v-7321773PiotrMurawski+ MichałPetronelaTymińska+ MikołajSzulborze-Kozy448złpsuma łączonaM.R.
NGW32731v-7321773StefanDrewnowski+ TomaszMariannaTymińska+ MikołajDrewnowo-Ziemaki448złpsuma łączonaM.R.
NGW32732v-7331773StanisławWojtkowski+ PiotrRozaliaKietlińska+ AntoniWojtkowice-Starawieś410/13złp/grM.R.
NGW32740-740v1773JanŚwinołęski-Zambrzycki+ IgnacyTeodoraOssolińskaKutyłowo-Perysie16518złpŚwinołęski – wojski ziemi nurskiej; zapis na niewymienionych z imienia sukcesorów po Ignacym Zambrzyckim, chorążym łomżyńskim.M.R.
NGW32740v-7411773Filip NereuszDembowskiEwa PaulaZambrzycka+ IgnacyPacyna60000złpDembowski – generał wojsk koronnych; córka chorążego łomżyńskiegoM.R.
NGW327451773AugustynPodbielski+ AntoniJustynaGostkowska+ ŁukaszOłtarze-Gułacze1000złpcórka komornika ziemi nurskiejM.R.
NGW32746v1773MaciejŚwięcki+ FranciszekAgnieszkaPodbielska+ FranciszekŚwięck-Wólka900złpM.R.
NGW32749-749v1773AdamJanczewski+ ŁukaszMarcjannaTymińskaTymianki-Skóry, Tymianki-Nowawieś230złpwdowa po Kacprze LipskimM.R.
NGW32751v1773BartłomiejGodlewskiJakubMariannaZakrzewska+ JakubGodlewo-Magna400złpM.R.
NGW32753-753v1773MichałŁuniewski+ WawrzyniecMagdalenaZawistowskaKamieńczyk-Magna200złpwdowa po Idzim ZawistowskimM.R.
NGW32757-757v1773KazimierzBogucki+ AdamMariannaLipskaŁukaszWiktoriaZłotkowskaBoguty-Leśne150złpM.R.
NGW32758v-7591773AntoniPiętka+ KazimierzJakub, Stanisław, Stanisław Kostka i MarcinJaźwiński+ JanCzyżew-Kościelny400złpM.R.
NGW32760v1773MarcinZarembaJózefZuzannaGodlewskaZaremby-Ciemne100złpwdowa po Mateuszu Sienickim i Grzegorzu MurawskimM.R.
NGW32761v-7621773FabianRostkowskiStanisławMariannaUścińskaWojciechKempiste-Borowe50złpM.R.
NGW327621773FranciszekBiały+ HilaryMariannaDmochowska+ MaciejBiałe-Zieje150złpM.R.
NGW32765v1773BenedyktZawistowski+ MateuszRozaliaWojciechowskaZawisty-Kruki100złpM.R.
NGW32766v-7671773GrzegorzDmochowski+ MateuszFranciszkaGutowskaMichałMarcjannaZaremby-Warchoły, Zaremby-Ciemne100złpM.R.
NGW327681773MateuszZawadzki+ WojciechJakubZawadzki+ FranciszekZawady35złpJakub Zawadzki – stryj zapisującegoM.R.
NGW327691773WawrzyniecPoletyłoMariannaPaderewskaPoletyły, Pietraszki, Domanowo8000złpPoletyło – burgrabia grodzki mielnicki, wdowa po Antonim Wilczewskim, stolniku ziemi bielskiejM.R.
NGW32775v-7761773MateuszBogucki+ FranciszekWiktoriaDybowskaBoguty-Augustyny140złpwdowa po Teodorze OłtarzewskimM.R.
NGW32777-777v1773JózefDmochowski+ TomaszAnnaWojtkowska+ JakubBrulino-Oprawczyki50złpM.R.
NGW32783v-7841773MichałGrodzki+ Mateusz+ MariannaMurawskaKlaraTymińska+ PawełMurawskie-Urbany82złpM.R.
NGW327841773JanSienicki+ SylwesterKatarzynaWyszyńskaKrzysztofDąbrowa-Kity, Dąbrowa-Starawieś200złpM.R.
NGW327871773JanWrzosek+ KazimierzMariannaRytel+ FeliksGrądy200złpM.R.
NGW32790v1773TomaszWyszyński+ JanGertrudaBiałaWojciechŻebry-Oczkowizna254złp„Żebry-Oskowizna”M.R.
NGW32792v-7931773ŁukaszTrzciński+ AndrzejMariannaPogorzelskaTrzciniec-Magna20złpM.R.
NGW32802v1773WiktorynTrzciński+ SebastianŁucjaTrzcińskaFranciszekTrzciniec-Parva150złpM.R.
NGW32802v-8031773KazimierzGodlewski+ JanEwaGodlewskaSebastianGodlewo-Baćki, Zawisty-Dworaki, Sienica-Święchy200złpM.R.
NGW32804v1773MaciejZawistowski+ MikołajKrystynaZawistowska+ AdamZawisty-Podleśne100złpM.R.
NGW32805v-8061773JakubJabłonowskiKrzysztofApoloniaDąbrowskaJabłonowo, Godlewo-Cechny150złpwdowa po Szymonie ŻelazowskimM.R.
NGW32807v-8081773BartłomiejDybowski+ AtanazyKunegunda, Teresa, Eufemia, Małgorzata i MariannaDybowskaBartłomiej+ JadwigaRysiewskaJanczewo-Sukmanki, Janczewo-Kuliki166/20złp/grsiostry Dybowskie – córki zapisującegoM.R.
NGW32809-809v1773StanisławPrusińskiAndrzejPetronelaGodlewskaSzymonPułazie, Godlewo-Milewko50złpM.R.
NGW32810v1773BartłomiejKutyłowskiMaciejAnnaDołęgowskaFranciszekKutyłowo-Złotki, Białe-Szczepanowice600złpM.R.
NGW32812-812v1773Hilary?Bogucki+ StefanBarbaraZłotkowska+ BernardBoguty-Leśne150złpM.R.
NGW328141773MarcinMaleszewski+ MarcinAnnaGrądzka+ StanisławMaleszewo-Antiqua120złpMaleszewski MiziołM.R.
NGW32815v-8161773JakubGodlewskiMaciej+ MariannaDąbrowskaFranciszkaSutkowskaWiktorynGodlewo-Milewko100złpM.R.
NGW32816-816v1773WojciechStokowski+ TomaszBarbaraOłtarzewskaJózefStokowo-Bućki200złpM.R.
NGW32817v1773FranciszekKruszewskiAdam+ ElżbietaRysiewskaEufemiaDmochowskaAdamOłdaki-Magna-Brok200złpM.R.
NGW328181773MaciejRysiewski+ WawrzyniecMartaGrodzkaAugustynZgleczewo-Szlacheckie, Zgleczewo200złpM.R.
NGW32818v-8191773PawełDąbrowski+ GrzegorzAntoninaDąbrowska+ Franciszek+ MariannaKutyłowskaDąbrowa-Wilki, Dąbrowa-Moczydły400złpM.R.
NGW32819v-8201773KarolObrębski+ MichałWawrzyniecObrębski+ MarcinMichałowo-Wróble34000złpKarol Obrębski – syn niegdy cześnika owruckiego; Wawrzyniec Obrębski – skarbnik nowogrodzki, stryj zeznającegoM.R.
NGW328211773KazimierzTymińskiMichałJadwigaSkupiewskaPiotrEwaKutyłowskaBiałe-Zieje, Godlewo-Warsze300złpM.R.
NGW32821-821v1773WawrzyniecJaźwiński+ KacperTeresaTymińskaAntoniSienica-Daćbogi300złpM.R.
NGW32822v-8231773BernardSkłodowskiMateuszKatarzynaSkłodowska+ MateuszNienałty-Dunicki250złpSkłodowski Siędzik?M.R.
NGW32832v1773JanGodlewski+ StanisławFranciszkaSzulborskaTomaszGodlewo-Mierniki, Godlewo-Warsze200złpM.R.
NGW32843v1773AleksanderSzulborski+ StanisławKonstancjaŻebrowska+ WawrzyniecGudosze160złpM.R.
NGW328481774JakubRysiewskiAndrzejMariannaPieńkowska+ AdamOłdaki-Magna-Brok200złpM.R.
NGW328491774UrszulaTrzcińska+ Jan+ JadwigaWyszomierskaTomaszŻochowski+ JanNiepiekły, Kutyski150złpwdowa po Antonim WyszomierskimM.R.
NGW328501774PawełTymiński+ ŁukaszBarbaraTymińska+ JanJózefaSzulborskaTymianki-Bucie, Tymianki-Stasie100złpM.R.
NGW32850v-8511774PawełDąbrowski+ FranciszekMariannaWażyńskaAndrzejDąbrowa-Wilki300złpM.R.
NGW328511774MaciejŚwierżewski+ MikołajKatarzynaŚwierżewskaFlorianŚwierże-Kącany, Świerże-Zielone200złpM.R.
NGW32851-851v1774StefanDmochowskiJanEleonoraZałuskaBonawenturaZaremby-Góry, Zaremby-Sierocięta300złpM.R.
NGW32851v-8521774JózefGrodzicki+ StanisławAnastazjaZakrzewskaMateuszDługie-Grodzickie250złpM.R.
NGW32855-855v1774JózefRytel+ AntoniAnnaRatyńska+ WojciechRytele-Święckie, Ratyniec-Nova500złpM.R.
NGW32855v-856v1774JózefSutkowskiMikołajJózefCzarzastyGrochy-Pogorzel, Sutki3000złpSutkowski – syn sędziego grodzkiego zambrowskiego; ks. Józef Czarzasty – kanonik brzeski i kijowski, proboszcz par. ZarembyM.R.
NGW32856v-8571774KacperSienicki+ ŁukaszPetronelaKonarzewskaAdamSienica-Piotrasze500złpM.R.
NGW341-1v1774DionizyMoczulskiMateuszAgataCzarkowskaWawrzyniecMoczydły-Kukiełki400złpM.R.
NGW342v1774KazimierzŁuniewski+ Tomasz+ WiktoriaŁempickaFranciszkaSkupiewska+ WojciechCholewy, Cholewy-Koniewo40złpM.R.
NGW3431774WojciechCholewicki+ JacekKatarzynaSutkowskaMaciejCholewy, Cholewy-Koniewo100złpM.R.
NGW344v1774StanisławKempisty+ GrzegorzMagdalenaSkłodowskaMateuszMałgorzataKietlińskaNienałty, Nienałty-Brewki, Skłody-Stachy350złpM.R.
NGW345v-61774BartłomiejNiemiera+ MarcjanMartaUścińskaRawy-Gackowo, Rawy-Gackowo170złpwdowa po Piotrze GodlewskimM.R.
NGW346v1774StanisławGodlewski+ WojciechJuliannaPodgórska+ JanKatarzynaBoguckaGodlewo, Godlewo-Mazie500złpM.R.
NGW3481774PawełWyszomierski+ MarcinCecylia?BujalskaAntoniDługie, Długie-Wszebory100złpCencelia?M.R.
NGW34131774MarcinRytel+ MichałMarcjannaZaleska+ MarcinKuczaby60złpM.R.
NGW3420-20v1774MarcinBieńkowski+ PawełWalentyBieńkowskiMarcin+ EwaKrajewskaBieńki-Krzeczkowo, Zagroby150złpWalenty Bieńkowski – syn zapisującegoM.R.
NGW3424v1774LeonardRostkowski+ AndrzejKatarzynaPętkowska+ JózefRostki-Magna60złpM.R.
NGW3425v-261774AdamRytel+ WalentyKatarzyna i ElżbietaRytelAdam+ FranciszkaZawistowskaZakrzewo, Rostki-Magna, Rostki-Daćbogi175złpKatarzyna i Elżbieta – córki zapisującegoM.R.
NGW3427v1774JakubObrycki+ KacperJózefCzarzastyObryte, Ślepowrony, Białe2000złpKacper Obrycki – komornik ostrowski, syn burgrabiego grodzkiego drohickiego; ks. Józef Czarzasty – kanonik brzeski i kijowski, proboszcz par. ZarembyM.R.
NGW34311774TomaszZawistowski+ WincentyJadwigaRostkowskaLeonard+ RozaliaZakrzewskaZawisty-Nadbużne, Zawisty-Podleśne40złpM.R.
NGW3431v-321774MichałDłuski+ TomaszEwaZawistowska+ WincentyZawisty-Podleśne100złpM.R.
NGW3434-34v1774WojciechOborski+ AntoniMartynaObryckaBiałe-Szczepanowice, Białe-Misztale1000złpWojciech Oborski – komornik nurski, syn skarbnika nowogródzkiego; Martyna Obrycka – wdowa po Macieju Godlewskim, komorniku nurskimM.R.
NGW3436v-371774WojciechLipski+ JózefKrystynaDmochowska+ TomaszDrewnowo, Lipa-Drewnowo200złpM.R.
NGW3442v1774SebastianGodlewski+ PiotrMariannaGodlewska+ AntoniGodlewo-Milewko, Krzeczkowo-Siepielaki34/2złp/grM.R.
NGW3451v-521774JakubLachowski+ WalentyJadwigaTymińska+ WojciechBoguty-Stągiewki, Boguty-Magna100złpM.R.
NGW34551774SebastianTymińskiSzymonUrszulaKraszewska+ JanTymianki-Bucie60złpM.R.
NGW3455v-561774PawełZaremba+ PiotrElżbietaZałuska+ WawrzyniecZałuski-Lipnowo75złpM.R.
NGW3458-58v1774JózefBieńkowski+ BartłomiejEwaJaźwińskaBieńki-Krzeczkowo20złpM.R.
NGW3473v1774KazimierzDołęgowski+ FranciszekHelenaWojtkowskaDołęgi10złpM.R.
NGW3482-82v1774JózefChmielewski+ Józef po ZygmuncieBarbaraRytel+ JanTrzciniec-Parva48złpM.R.
NGW341001774AndrzejŚwierżewski+ JakubKunegundaGodlewskaKazimierzŚwierże, Świerże-Koncany100złpM.R.
NGW34101v-1021774WalentyMaleszewski+ AdamMariannaZawadzka+ MikołajMaleszewo-Nova36złpsuma łączonaM.R.
NGW34101v-1021774JakubMaleszewski+ MateuszPetronelaZawadzka+ MikołajMaleszewo-Nova36złpsuma łączonaM.R.
NGW34101v-1021774KazimierzRatyński+ WojciechWiktoriaZawadzka+ MikołajRatyniec-Antiqua36złpsuma łączonaM.R.
NGW34112v-1131774WacławSienicki+ BartłomiejMariannaJaźwińskaSienica-Karasie60złpM.R.
NGW34119v-1201774TomaszMurawski+ AndrzejAntoniMurawski+ BartłomiejSienica-Szymany160złpAntoni Murawski – stryj zeznającegoM.R.
NGW34122-122v1774WojciechZaleski+ JacekMariannaRatyńska+ WojciechRatyniec-Antiqua150złpM.R.
NGW34131v-1321774FabianMaleszewski+ JanTeresaŻochowska+ MichałMaleszewo-Nowa50złpMaleszewski Baranik; Żochowski KrysikM.R.
NGW34133v-1341774JózefPiętka+ GacperMariannaPiętkaJakubPiętki-Szeligi200złpM.R.
NGW34137-137v1774MateuszŻebrowski+ WojciechMariannaWojno+ AndrzejŻeberki40złpMarianna Wojno – pasierbica zapisującegoM.R.
NGW34137v1774MaciejRostkowski+ MichałUrszulaRostkowskaRostki-Magna50złpM.R.
NGW341391774WalentyGrodzki+ PawełMariannaŚwierżewskaGudosze50złpM.R.
NGW34139v-1401774ŁukaszŁuniewski+ StanisławMarcjanna i BarbaraDąbrowska+ SzymonKamieńczyk-Borowy50złpMarcjanna i Barbara – siostrzenice zapisującego, nieletnieM.R.
NGW34140v-1411774AndrzejTymiński+ SewerynUrszulaMyśliborska+ AntoniDrewnowo-Daćbogi50złpM.R.
NGW34142v1774AlbanTymińskiJózefZakrzewskiDmochy-Sadły208złpTymiński – łowczy mielnicki; zakrzewski – instygator i burgrabia grodzki nurskiM.R.
NGW34159-159v1774JakubLachowski+ WalentyEleonoraBoguckaBoguty-Chrościele, Tymianki-Pachoły100złpEleonora Bogucka – żona Józefa DmochowskiegoM.R.
NGW34163v1774MarcinWojno+ JózefAnnaPudłowskaWojny-Krupy, Wojny-Piotrasze, Wojny-Izdebnik200złpM.R.
NGW34164v1774JakubZłotkowski+ JoachimMarcjannaLipskaHilaryKutyłowo-Złotki230złpM.R.
NGW34165v1774StanisławKamieńskiWojciechStanisław, Franciszek i BartłomiejDrewnowski+ StefanMałgorzataZawistowskaKamieńczyk-Ryciorki76złpbracia Drewnowscy – pasierbowie zapisującegoM.R.
NGW34182-182v1774KalikstZarębaMateuszKatarzynaDmochowskaKacperGodlewo-Milewko, Godlewo-Gnochy150złpM.R.
NGW34190-190v1774WojciechDmochowski+ AdamJakubGostkowskiPrzeździecko-Dworaki, Dmochy-Wochy1000złpWojciech Dmochowski – syn burgrabiego grodzkiego nurskiego; Jakub Gostkowski – skarbnik nurski, podstarości i sędzie grodzki ostrowskiM.R.
NGW34194-194v1774MichałZawistowski+ JózefAgnieszkaKraszewska+ WojciechZawisty-Dworaki60złpM.R.
NGW34196v-1971774JózefSutkowskiMikołajAndrzejSuski+ Andrzej po Wojciechu