Zrzutka na utrzymanie strony przez kolejny rok


Uncategorized / sobota, 24 listopada, 2018

Nie można wejść na stronę www.szlachtapolnocnegomazowsza.pl. Nie da się włączyć żadnego dokumentu ze wszystkich przepisywanych i publikowanych w ciągu ostatnich kilku lat. Niemożliwy jest dostęp do Wielkiej Bazy Genealogicznej (która liczy przeszło 1200 osób) oraz spisu szlachty gniazdowej, który ciągle się rozrasta. Wyskakuje tylko jakiś błąd, któremu towarzyszy zupełna pustka.

Drodzy Sympatycy,

Niestety taki scenariusz jest możliwy. Zbliża się koniec roku kalendarzowego, a dla nas jest to czas wykonania opłat za przedłużenie hostingu oraz samej domeny na kolejne 365 dni. Za okres abonamentowy, który właśnie się kończy, zapłaciłem z własnych środków, bo nie chciałem narażać Państwa na angażowanie się w zakup kota w worku.

Od początku bardzo wyraźnie akcentuję to, że nie byłoby tego projektu bez Państwa zaangażowania. Na Facebooku świętowaliśmy niedawno przekroczenie 400 polubień, a obserwujących jest jeszcze więcej. Grono sympatyków ciągle rośnie, co w sposób uzasadniony pozwala sądzić, że jest to inicjatywa cenna.

Odpowiedz sobie jednak sam, Drogi Czytelniku, czy przyłożysz się do tego, aby projekt poświęcony szlachcie północnego Mazowsza dalej istniał, czy też przejdziesz obojętnie i pozwolisz mu zniknąć?

Wszystko zależy od Państwa. Gdyby każdy z czytających ten wpis wpłacił równowartość bochenka chleba, to zapewniłoby to stronie i całemu jej zapleczu informatycznemu byt na następny rok. Tym, którzy to rozumieją – bardzo dziękuję. Dodatkowo zobowiązuję się tego, że w przyszłym roku zrobię co w mojej mocy, aby strona i wszystko, co powstaje wokół niej rozwijały się jak najprężniej. Mam wiele pomysłów na wartościowe publikacje, którymi chcę się z Państwem dzielić.

Liczę na Państwa pomoc. W pojedynkę nic nie zrobimy, ale razem możemy już zrobić wielkie rzeczy, o czym wielokrotnie się już przekonaliśmy.

Wszystkich Państwa serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkiego, co najlepsze!

Adam Dobkowski

Link do zrzutki, na której prowadzona jest zbiórka: https://zrzutka.pl/rc8dht

 

Źródło: https://muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl/pl/aktualnosci/kontusz-i-zupan-o-meskim-stroju-szlacheckim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *