Księga ciechanowska CGP 162 z 1785 r. w wyszukiwarce!


Uncategorized / poniedziałek, 11 kwietnia, 2022

Kilkaset indexów wpisów z 1785 r. (oraz jeden z 1784 r.) z kancelarii w Ciechanowie, zapisanych na papierze stemplowym przed chwilą znalazło się w wyszukiwarce

To przede wszystkim kwitacje, zapisy i zastawy, które przynoszą informacje o szlachcie ziemi ciechanowskiej, a czasem także ościennych ziem. Jest to już druga księga z obszernego zespołu ksiąg ciechanowskich. W wyszukiwarce znalazło się również kilka regestów wpisów dzięki Panu Tomaszowi P. Kozłowskiemu. Jeden dołączyłem z własnej inicjatywy. Oto zdjęcie i treść:

AGAD, CGP 162, k. 173

Ciechanów, 08.08.1785 r.

G. Józef Bloch syn Jakuba z +G. Marianną z Gumowskich (po +Wojciechu Gumowskim) spłodzony kwituje G. Wojciecha Blocha, brata swego rodzonego z sumy 1400 złp. z szacunku części leżących w dobrach Gumowo-Kamienne, Gumowo-Kmiece, Gumowo-Ptaszki w województwie płockim, ziemi zawkrzeńskiej i powiecie niedzborskim, na dniu dzisiejszym przed aktami niniejszymi sprzedanych.

Zachęcam do włączenia się w indexację oraz do zamawiania kolejnych tłumaczeń. Regestów w wyszukiwarce jest już ponad 1000, ale to ciągle kropla w morzu!

Adam Dobkowski